Ralph Lauren: Safari for Men

17.05.09 | autor Ada

Protože jsem dámskou Safari hodnotila především z hlediska originality velmi kladně, byla jsem přirozeně zvědavá i na její pánskou verzi. Je zabalená v podobném flakonu, i tekutina uvnitř má stejnou barvu, očekávala jsem tedy pánský orient. Safari však není orientální - je trochu nasládlá, ale jinak je spíš svěží.

Protože jsem dámskou Safari hodnotila především z hlediska originality velmi kladně, byla jsem přirozeně zvědavá i na její pánskou verzi. Je zabalená v podobném flakonu, i tekutina uvnitř má stejnou barvu, očekávala jsem tedy pánský orient. Safari však není orientální - je trochu nasládlá, ale jinak je spíš svěží.

Safari for Men bych zařadila mezi fougèrové vůně, možná s pár chyprovými tóny. Základ je suchý, s trochou kůže, je cítit levandule, zbytek je mírně svěží v duchu vůní z 80. let, ale ne tak pronikavý jako třeba Drakkar Noir. Safari je poměrně bezpečná vůně, která neotravuje, neurazí, bude se líbit mužům, kteří si potrpí na klasické, výrazně mužně vonící vůně - Safari absolutně nevyznívá unisexově jako některé moderní pánské parfémy.

Srovnávat dámskou a pánskou Safari nelze - na dámské si dali záležet, ta pánská je spíš jen tak do počtu. Kdybychom ji však postavili do řady s běžnou pánskou produkcí, stála by někde uprostřed, určitě ne na samém konci.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Ralph Lauren Safari for Men (1992)
  • Složení:

    HLAVA: estragon, bazalka, rozmarýna, levandule
    SRDCE: hřebíček, cedr
    ZÁKLAD: vetiver, santal, kůže, tabák

 Váš příspěvek
 
benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.06.09 14:13

Tu sa neodvazim ani skusit, spomienka na Burta Reynoldsa je prilis ziva.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 17.05.09 18:20

ja som niekde cital, ze safari for men vonia velmi podobne ako herrera for men…vie to niekto porovnat?

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist