Ralph Lauren: Safari for Men

17.05.09 | autor Ada

Protože jsem dámskou Safari hodnotila především z hlediska originality velmi kladně, byla jsem přirozeně zvědavá i na její pánskou verzi. Je zabalená v podobném flakonu, i tekutina uvnitř má stejnou barvu, očekávala jsem tedy pánský orient. Safari však není orientální - je trochu nasládlá, ale jinak je spíš svěží.

Protože jsem dámskou Safari hodnotila především z hlediska originality velmi kladně, byla jsem přirozeně zvědavá i na její pánskou verzi. Je zabalená v podobném flakonu, i tekutina uvnitř má stejnou barvu, očekávala jsem tedy pánský orient. Safari však není orientální - je trochu nasládlá, ale jinak je spíš svěží.

Safari for Men bych zařadila mezi fougèrové vůně, možná s pár chyprovými tóny. Základ je suchý, s trochou kůže, je cítit levandule, zbytek je mírně svěží v duchu vůní z 80. let, ale ne tak pronikavý jako třeba Drakkar Noir. Safari je poměrně bezpečná vůně, která neotravuje, neurazí, bude se líbit mužům, kteří si potrpí na klasické, výrazně mužně vonící vůně - Safari absolutně nevyznívá unisexově jako některé moderní pánské parfémy.

Srovnávat dámskou a pánskou Safari nelze - na dámské si dali záležet, ta pánská je spíš jen tak do počtu. Kdybychom ji však postavili do řady s běžnou pánskou produkcí, stála by někde uprostřed, určitě ne na samém konci.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Ralph Lauren Safari for Men (1992)
  • Složení:

    HLAVA: estragon, bazalka, rozmarýna, levandule
    SRDCE: hřebíček, cedr
    ZÁKLAD: vetiver, santal, kůže, tabák

 Váš příspěvek
 
benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.06.09 14:13

Tu sa neodvazim ani skusit, spomienka na Burta Reynoldsa je prilis ziva.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 17.05.09 18:20

ja som niekde cital, ze safari for men vonia velmi podobne ako herrera for men…vie to niekto porovnat?

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist