Rochas: Alchimie

06.06.07 | autor Ada

Když jsem byla malá, jezdili jsme na návštěvu za strejdou a tetou do Pardubic. Nešťastníci bydleli na sídlišti Dukla nedaleko areálu Parama, takže návštěva bývala obvykle intenzivním čichovým zážitkem. Ale nebojte se, nechystám se přirovnat Alchimii k puchu linoucímu se z pardubické rafinérie - kromě smrádku bylo Paramo zajímavé i vizuálně, mezi budovami se tyčily různé komíny a roury a z některých nahoře šlehaly k nebi plameny; když se setmělo, byl na ně fantastický pohled. Bylo tehdy naprosto nemožné odvléct mě večer z balkonu a přemluvit k odjezdu. Malé děti jsou zkrátka pyromani a některé fascinace plamínky neopouští ani v dospělém věku. Pak si kupují svíčičky, pilně topí v aromalampách a líbí se jim „ohnivé“ flakonky.
Prototypem takového flakonku je Alchimie - a přiznám se bez mučení, že jsem si ji koupila čistě kvůli tomu flakonu, neboť o vůni jsem věděla, že je to sladká orientální vanilka a tím pádem nic pro mě. Už letmé přičichnutí k flakonu mi prozradilo, že to bude nejspíš pravda. Po stříknutí na kůži se jako první ukáže hořkosladká ovocná hlava - kombinace nahořklého grapefruitu s bergamotem, typické vůně černého rybízu a hebké broskve. Ihned ucítíte i sladce květinové srdce a základ, dominuje vanilka s jasmínem, laděné do orientálna. Alchimie mi svou vanilkově-broskvovou kombinací připomněla Burberry for Women, částečnou podobu nacházím i s Cašmir - stejná vanilková sladkost doplněná lehce lepkavým ovocem, ovšem Cašmir je intenzivnější a těžší.
Po rozložení se do sebe jednotlivé složky rozplynou natolik, že vznikne nerozkouskovatelná, broskvově vanilková harmonie doladěná troškou medové cukrovosti a sametově ovocné nahořklosti, růží, jasmínem a santalovým dřevem. Není to kořeněná orientálka, koření jsem prakticky necítila (nepočítám-li vanilku). Do teplého počasí se Alchimie zcela jistě nehodí, na zimu by naopak byla nádherná - hřejivá, sladká, přitom jemná a bez tendencí dusit všechny kolem (pokud to samozřejmě nepřeženete s aplikací).

Míšův názor: moc sladké. Takové přeslazené vanilkové vůně rozhodně nemusím.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Rochas Alchimie (1998)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, švestka, broskev
    SRDCE: konvalinka, růže, jasmín, heliotropin
    ZÁKLAD: vanilka, tonka, santal, pižmo

 Váš příspěvek
 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.04.11 07:35

Měla jsem Alchimii v době, kdy byla ještě relativně dostupná. Zvláštní, jak každý z nás v parfému dokáže vycítit něco jiného. :) Pro mne je to nejen krásná vůně, i nádherný flakon. Ale obsah jsem si jednou provždy do paměti zapsala jako jablíčkový štrůdl s vanilkou, jemnou skořicí a cukříkem. Ňam.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  21.05.10 17:30

Holky, dá se ještě Alchymie někde sehnat? Je to moje srdeční záležitost,ale marně leta pátrám

 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 06.08.09 11:26

Hladká vanilka, ne tak přeslazená jako v Cašmíru, rozvíjející se růže podbarvená santalem. Nádhera.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 12.01.09 23:03

Jana: Jestli ještě sháníte, tak ji zrovna teď mají na Aukru, nový tester, od dvou stovek:)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Jana
Učednice 141 příspěvků 31.10.08 21:39

Pro mne je to nejlepší vůně,kterou jsem používala několik let,ale už se nevyrábí, což mě hrozně mrzí, kdyby někdo věděl kde se dá ještě sehnat,ať prosím napíše.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 14 parfémů
 
protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 16.09.08 17:24

Tento parfém jsem objevila v maličké parfumerce a docela mě překvapil…čekala jsem mnohem větší sílu a sladkost, přijde mi skoro univerzálně líbivá a příliš jemná. Něco jako broskový sprchový gel :) Neříkám, že není pěkná, ale čekala jsem něco jiného…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Jitule  07.07.08 19:43

Nádherná vůně,která se už nevyrábí,mám miniaturku,jako vzpomínku na hezké chvíle.

 
anonymní  03.03.08 11:10

Pro mě je moc čpavá, jakoby kouř a laciná drogérkovka dohromady, nesnesu ji.

 
Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 25.09.07 19:56

Opravdu moc příjemná, taky jsem ji měla a ráda nosila…

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
max  07.09.07 12:21

Do tohoto počasí (prší již druhý den) je jako dělaná - zahřeje, zvedne náladu - prostě bomba!!!

 
anonymní  05.09.07 17:17

Zpočátku výrazně sladká ovocná vůně, která se rozvine do něžné vanilky. Do podzimního pošmourného počasí vnáší pocit tepla a klidu.

 
anonymní  06.06.07 23:00

Krásně jemná vyvážená vůně, mírně orientální, možná trochu razila do Casmiru, ale ne tak prvoplánová. Škoda, že ji už nelze sehnat, vrátila bych se k ní.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist