Rochas: Fleur d'Eau

05.04.08 | autor Ada

V polovině devadesátých let jsme si jednou s mámou udělaly výlet do Prahy. Byla to ještě taková skoro porevoluční léta… v té Praze už možná ne, ale v našem ospalém okresním balíkově vždycky plynul čas pomaleji. Šly jsme se podívat do Kotvy, kde byla dole v přízemí velká kosmetická a parfémová sekce - několik ‚ostrůvků‘ s parfémy obehnaných pulty.
Pamatuju si z toho Jiříkova vidění víceméně neurčitou mlhu nejrůznějších flakonů a vůní, z níž vystupují tři konkrétní konkrétní objekty: Angel, Dune a Fleur d'Eau. Angel by tehdy, pár let po svém vzniku, na vrcholu popularity (4 roky tehdy byly na trhu chvilka, ne jako dneska); Dunou se voněla každá druhá. Nechala jsem si ji stříknout na ruku a vím, že se mi hrozně líbila a chtěla jsem ji, což přičítám extatickému stavu, neboť Dune je velmi sladká a sladké vůně jsem nikdy v lásce neměla.
A na jednom pultu stála reklama s tyrkysovou povlávající slečnou a světle zeleným flakonkem. To přesně odpovídalo mému naturelu, ale na vyzkoušení už nějak nedošlo, a tak se k Fleur d'Eau dostávám až dnes, v době, kdy dávno není horká novinka, ale potácí se na pokraji vymření. Škoda, že jsem si ho tenkrát nevyzkoušela, neoblíbila a nevydyndala k narozeninám, byla by to vůně přesně podle mého tehdejšího gusta a typ, proti jehož použití na mladé slečně by nikdo nic nenamítal.

Z toho už je jistě jasné, že Fleur d'Eau spíš jemnější, svěží vůně. Jeho název znamená v překladu ‚vodní květ‘ a něco takového můžete čekat, nenašla jsem v něm ovšem typický současný vodně květinový akord, který je mi protivný svou pronikavostí (vyznačují se jím především levnější vůně). Je tam jeho mírná verze, smíchaná s konvalinkami a po rozvonění velmi věrným ‚vodním‘ tónem, který skutečně připomíná zurčící čistou vodu.

Milovnicím vodních a vodně květinových svěženek bych vřele doporučovala ještě si rychle Fleur d'Eau někde sehnat, než se definitivně přestane prodávat. Ze současných vůní je mu nejpodobnější snad L'Eau Par Kenzo, Fleur d'Eau je ale ženštější.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Rochas Fleur d'Eau (1996)
  • Složení:

    HLAVA: černý rybíz, meruňka, meloun
    SRDCE: ylang-ylang, konvalinka, frézie
    ZÁKLAD: santal, vetiver, pižmo

 Váš příspěvek
 
janali
Nevyléčitelná závislačka 1543 příspěvků 19.09.10 20:34

niveovka, akú som dlho hľadala - žiadne melóny ani nič podobné necítim. perfektná, len ju neviem momentálne nikde nájsť, možno len na e-bay…

Na poličce 18 parfémů 2 miniatury 44 odstřiků 391 vzorků V tužebníku 94 parfémů
 
JanaK  03.03.10 17:47

Konečně po tolika letech na trhu !Je to úžasná a jemná vůně. Už mám 3 balení.

 
Fleur  23.02.10 18:17

Sehnala jsem ji na Xparfemech. Super, mám pocit jako bych se vrátila v čase:-)

 
alena  21.02.10 21:14

Teď je k dostání na El Ninu a Ketonu za super ceny.

 
ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 21.02.10 18:25

Také jsem koupila - pre dievčatá na Slovensku: www.svetvoni.sk Dobrá cena - a to som si myslela, že už nikdy nebude v ponuke!

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
aliceh
Učednice 38 příspěvků 05.11.09 08:31

Už se dá zase sehnat na internetu, mám jí na poště !!!

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Neve
Nováček 1 příspěvek 30.12.08 15:11

Tahle vůně je moje nejoblíbenější už 10 let. Nechápu, proč jí přestali vyrábět. Sehnala jsem ještě letos 4 balení v Itálii.

Nic podobného jsem zatím nenašla (nic mi tolik nesedí). Škoda, je to nádherná vůně.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
sLenka
Parfémová maniačka 990 příspěvků 26.07.08 15:18

Hmmmmm…ta opravdu byla. Eau d´Eden bych s ní též srovnávala, jen ten konec je jiný. Fleur d´Eau byl takový jako by
trošku do jemného kořeníčka. Flakon, toť skvost co zdobí koupelnu ještě dnes.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 08.04.08 21:05

Aj mám na túto vôňu veľmi pekné spomienky, voňala krásne, kúpila som ju pred rokmi (5-7 rokov dozadu)vo Fann, veľmi sa mi páčila, nechápem prečo ju sťahujú z obehu, myslím si bude za ňou smútiť veľa žien, podobný príklad je Jovan.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
Melissa
Učednice 166 příspěvků 08.04.08 10:02

Tahle recenze mě moc potěšila - Fleur byla moje úplně první „drahá“ vůně, mám ji spojenou se vzpomínkama na první lásku.. Loni na podzim jsem si ji koupila v Itálii, kde jsem ji objevila v jedné celkem zapadlé parfumérce, běžně už ji tam taky neprodávají. Teď se z ní těším, pořád mi voní krásně, zvlášť teď na jaro a léto bude nádherná.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.04.08 19:12

Eau d'Eden nemám důkladně vyzkoušený, už to musím udělat - máš pravdu, že ten bude asi nejpodobnější (znám ho z papírku), dokonce i ta barva flakonku je skoro totožná :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 07.04.08 16:15

zdravím Adi, pekná recenzia, ja patrím k tým šťastlicom, ktoré si ešte stihli kúpiť Fleur D Eau, našla som ju v českom eshope, síce za nekresťanský peniaz, ale musela som…mala som ju v 90-tich rokoch, vtedy bola v každej parfumérii. Nesúhlasím však s tým, že je podobná L Eau Par Kenzo, tá je pre mňa ostrá, ja ju neznesiem, Fleur je smotanovejšia, jemnejšia a nežnejšia, prirovnala by som ju skôr ku Eau D Eden od Cacharel

Na poličce 118 parfémů 20 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist