Recenze

Luxusní květiny: La Haie Fleurie & Folavril

Recenze, 26.07.2011
 

Sníte o květinách? Folavril od Annick Goutal a La Haie Fleurie od L'Artisanu vaše sny splní zvlášť potrpíteli si na omamné jarní vůně.

Melvita - představení značky a recenze vůní

Recenze, 30.04.2011
 

Melvita patří ke značkám přírodní kosmetiky, které vznikly ještě před současným bioboomem. Založil ji v roce 1983 francouzský biolog a včelař Bernard Chevilliat. Název firmy sestavil ze slov mel a vita med a život, neboť vzhledem ke své včelařské profesi začínal logicky kosmetikou ze včelích...

Pánské vůně: Midnight in Paris, Boss Orange, Gucci Guilty

Recenze, 26.04.2011
 

Nezdá se vám, že se nám ty pánské vůně postupně nějak poženšťují? Snad u každé druhé mám pocit, že je použitelná unisexově, a sladké tóny začínají jasně převládat. Některé typy pánských vůní jako by úplně vymizely něco jako je Azzaro pour Homme, Terre d'Hermès nebo posledně recenzovaný Jaguar je...

M. Matsushïma Shiro & Jimmy Choo

Recenze, 22.04.2011
 

Obě vůně jsem zkoušela v Sephoře při včerejším výletu do Prahy (a u obou byla cedulka exkluzivně v Sephoře, takže jinde by je teoreticky mít neměli). Bylo horko a v pozdním odpoledni už jsem toho měla docela po krk. A jak jsem po navonění přičichávala, měla jsem toho po krk čím dál tím víc. Proč?

Vůně, které už nekoupíte: Coriandre, Diorissimo, Nearness

Recenze, 15.04.2011
 

Dnes se svezeme strojem času: nějak jsem dostala chuť vyvážit novinky (v parfumeriích právě začínají jako houby po dešti vylézat všechny možné vůně na léto) něčím letitým. Volba padla na Jeana Couturiera, Diora a Avon.

Ada | 0 komentářů Číst celou recenzi »

Lacoste L.12.12

Recenze, 06.04.2011
 

Lacoste má novou řadu pánských vůní, označenou kódem L.12.12. Čísla označují prvky designu, které nese určité oblečení; v tomto případě jde o klasickou polokošili, kterou René Lacoste vynalezl v roce 1927. První jednička a dvojka jsou kódy materiálu (lehké bavlněné piké) a délky rukávů (krátké),...

Koření, vetiver a konvalinka podle Andyho Tauera

Recenze, 04.04.2011
 

Z nabídky Andyho Tauera, nezávislého parfuméra působícího ve Švýcarsku, jsem recenzovala jeho kadidlové vůně Incense Extrême a Incense Rosé. To měl pan Tauer v nabídce teprve šest vůní. Teď už jich je dvakrát tolik, takže přišel čas objednat nové vzorky.

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist