Voňavý život

Jak na vyhlazení vrásek aneb terapie kosatcem

Voňavý život, 12.04.2017
 

Málokdo vrásky neřeší, někdo kvůli nim dokonce podstupuje plastické operace. Celý kosmetický průmysl je založený na tom, že chceme vypadat lépe, mladší a cítit se žádoucí. Díky tomu existuje proti vráskám spousta zaručeně fungujících preparátů. Vyzkoušely jste už nějaký? Třeba ten, o jehož...

Velikonoce aneb parfémový průvodce svátky jara

Voňavý život, 07.04.2017
 

Což takhle dát Velikonocům i další rozměr?! Třeba i tím, že si připomeneme, jaké tradice se k jednotlivým dnům vážou a z čeho vycházejí. Jelikož svět vůní je hravý, snad nebude na škodu připravit se na následující období i po stránce parfémové.

Růže je růže je růže…

Voňavý život, 24.03.2017
 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice...

20 vůní z celého světa, které musíte zažít

Voňavý život, 22.03.2017
 

Jsou krajiny, místa a města, která mají svou charakteristickou vůni. A jsou místa s vůní tak jedinečnou a neopakovatelnou, že se prostě musí aspoň jednou v životě zažít.

Parfémové niche jaro v Itálii

Voňavý život, 08.03.2017
 

Už je to tady zase. Oslava jara a niche parfumerie v jednom – výstava Esxence v italském Miláně. Vždyť jak nejlépe může milovník parfémů oslavit začátek jara, než tím, že vyzkouší parfémové novinky, potká jejich tvůrce a dá si skleničku se starými známými, se kterými jej spojuje stejná vášeň.

Coco Chanel: odraz osobnosti ve sklech flakonů

Voňavý život, 01.03.2017
 

Původně jsem chtěla napsat do zkoušecího vlákna pár postřehů o exkluzivkách od Chanelu, které se mi díky Aromeandělovi dostaly pod nos. V poslední době o nich bylo více slyšet díky tomu, že značka nově uvedla vůně z řady Les Exclusifs de Chanel v koncentracích EdP a ukončila výrobu koncentrací...

Pečujte o svůj nos, vyplatí se to!

Voňavý život, 08.02.2017
 

Čich. Nejvíc opomíjený smysl. Pokud se hlouběji nezabýváme parfémy, vínem nebo jinými gurmánskočichovými prožitky, nebereme tento smysl téměř vůbec vážně. Jedině snad ve spojení s negativním prožitkem, když nám něco zapáchá.

Le Jardin Retrouvé: návrat zahrady vůní

Voňavý život, 16.12.2016
 

Nedávno proběhla Facebookem a Instagramem nabídka, jíž se prostě nedalo odolat. Šlo o možnost objednat si tři vzorečky vůní zcela zadarmo. Žádná symbolická cena a žádné poštovné. Michel Gutsatz takto vsadil na sociální sítě, aby rozšířil povědomí o své pařížské značce Le Jardin Retrouvé.

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

Voňavý život, 29.10.2016
 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně...

Tlustý elektrikář, garáž nebo humr? Bizarní vůně pro každou příležitost

Voňavý život, 20.07.2016
 

S parfémy je to jako s moderním uměním. Někdy se musím ptát, jestli si z nás pan umělec nedělá dobrý den. Nebo jestli dotyčnému v dětství neublížili. Jak jinak si vysvětlit vůně humru, garáže nebo vulvy?

Profumum Roma v Praze

Voňavý život, 01.07.2016
 

Minulý týden proběhla v Praze malá, ale významem důležitá akce. V parfumerii Ingredients byla uvedena známá italská značka Profumum Roma. Důležité je to nejen tím, že přijeli osobně zástupci značky, ale hlavně tím, že Profumum Roma je prodávána zcela exkluzivně, pouze na 60 místech na světě. A...

L’Artisan Parfumeur: dort se čtyřiceti svíčkami

Voňavý život, 25.05.2016
 

L’Artisan Parfumeur je jednou ze značek, které stály u zrodu niche odvětví parfumerie. Letos slaví své čtyřicáté narozeniny.

Řekněte to květinou! Co která znamená?

Voňavý život, 08.04.2016
 

Přišlo jaro, čas květin a také čas lásky, čas oslav a svátků. K tomu patří i rituál obdarování květinami. Nejčastěji spojujeme darování květiny právě s láskou. A nejčastěji darovanou květinou je růže, královna květin, královna lásky.

André Courrèges: básník kosmického věku

Voňavý život, 13.01.2016
 

Módní návrhář a zakladatel stejnojmenné značky, André Courrèges, zemřel 7. ledna tohoto roku v úctyhodném věku 92 let.

Proč milujeme vůni Vánoc

Voňavý život, 18.12.2015
 

Proč jsou vůně tak hluboce spojeny s našimi emocemi a vzpomínkami? Proč nás závan čerstvě upečeného cukroví přenese ve vzpomínkách do máminy kuchyně? Odpověď je v unikátním spojení mezi čichem a mozkem.

Dokonalá růže podle Francise Kurkdjiana

Voňavý život, 09.10.2015
 

V parfumerii není důležitější květiny, nežli růže. S růží stojí a padá mnoho klasických parfémů. V některých je centrální složkou, kolem níž se odvíjí celý příběh vůně, v jiných je nezjistitelnou, ale důležitou a určující součástí.

Ve florentinské lékárně vznikají exkluzivní vůně již přes sedm století

Voňavý život, 01.10.2015
 

Úzká místnost s vysokými stropy, skříně ze stářím ztmavlého dřeva, tyčící se po jejích stranách. Snad miliony malých šuplíčků, lákajících k otevření a prozkoumání a nad nimi, v policích, lahvičky se zabroušenými zátkami. Mezi tím vším se tiše pohybuje přísný pán v bílém plášti, odhánějící...

Jak se dělá vlastní parfém v Grasse aneb když pejsek a kočička pekli dort

Voňavý život, 26.08.2015
 

Původní cíl návštěvy Grasse byl trochu jiný: chtěla jsem investigativně objevit a nafotit pole růží a jasmínů pěstovaných speciálně pro Chanel. Chtěla jsem najít místo, kde se rodí slavná pětka.

Za parfémovými poklady se vydejte do Košic!

Voňavý život, 05.08.2015
 

Košice, město na tom vzdálenějším konci Slovenska, pro někoho z nás možná skoro „konec světa“. Ve skutečnosti jsou ale Košice druhé největší slovenské město a v posledních letech se z nich stalo i významné kulturní centrum.

Bruno Acampora: barevné retro překvapení

Voňavý život, 25.06.2015
 

Vrhla jsem se na hromady vzorečků, co se mi vrší na psacím stole, s dobrým úmyslem udělat v tom konečně pořádek. Jenže mi chybí jakýkoli systém: vlastně jen postupně vzorky odšpuntovávám a přičichávám, a tak vnáším spíš ještě větší chaos. Ještě jsem nestihla vyzkoušet všechno z výstavy v Miláně a...

munu | 0 komentářů Celý článek »

Top 10 nejdražších vůní na světě

Voňavý život, 03.06.2015
 

Taky byste si mysleli, že nejdražší vůně nebo flakon na světě bude od nějaké tradičně luxusní značky jako je Clive Christiana, Chanel, Caron, Guerlain, nebo tak něco? Až donedávna tomu tak skutečně bylo. Primát, zapsaný i do Guinessovy knihy rekordů, držela vůně Clive Christian Imperial Majesty...

Jak se vyrábí vůně deště

Voňavý život, 11.05.2015
 

Ke vzniku Taj Mahal se váže příběh lásky, který dojímá již celé generace návštěvníků. Když šáhovi Jahanovi zemřela milovaná manželka Mumtaz, rozhodl se postavit pomník jejich lásce. Šáh svou ženu velmi miloval a jejich společnou vášní byly i attary – indické parfémy na olejové bázi. Říká se, že...

TOP 10 kontroverzních parfémových reklam

Voňavý život, 20.04.2015
 

Je téměř pravidlem, že reklamní kampaně na produkty módního a kosmetického průmyslu využívají spíše metafor, imaginace, někdy až extravagance. Nezaměřují se na produkt samotný. Speciálně to platí o reklamách parfémových.

Fík story

Voňavý život, 08.04.2015
 

Taky tak neradi jezdíte do Chorvatska? Městečka jsou tam všechna na jedno brdo, s cenami si Chorvati už nevidí do úst stejně jako pražští taxikáři, v přímořských restauracích najdete akorát škrobové hranolky na sto způsobů, drahé ryby a „mješano maso“.

Miller Harris „od betonu ke květinám“

Voňavý život, 26.03.2015
 

Mám ráda značku Miller Harris. Je na ní poznat, že je to s láskou dělané řemeslo. Jejich vůně neprochází nějakými výkyvy, drží všechny laťku kvalitního řemesla vysoko nasazenou. Možná ve vás nevyvolají takové to prvotní nadšení, to „wow“, ale při bližším seznámení je musíte ocenit pro jejich...

Vánoce voní jako pomeranč

Voňavý život, 17.12.2014
 

Sedím v metru a píšu krátkou recenzi na Mazzolariho nový parfém Vaniglia: Představte si, že přicházíte do cukrárny... Zas ta cukrárna! To tam vážně napsat nemůžu. Už jsem použil asi osmkrát.

Jak se mi během dvou let NEPODAŘILO vyrobit vlastní parfém

Voňavý život, 15.07.2014
 

Myslím, že každý si někdy přivoněl k parfému s myšlenkou dobré, ale chtělo by to víc růže, cedru, pačuli, atd. Tady píšou, že ten parfém má jenom šest složek. Všechny tyto složky jsou běžně k dostání v Saloosu! A takový parfém stojí v obchodě 3000 korun? To musí být marketingový trik, čili lepší...

Konvalinka

Voňavý život, 01.05.2013
 

Zajímalo vás někdy něco bližšího o této kouzelné květině, která parfémům dodává atmosféru jarní svěžesti, slunečnosti a francouzské elegance? Prvomájový článek nemůže mít lepší téma!

Test: vyznáte se v parfémech?

Voňavý život, 17.10.2012
 

Ne, nečeká vás kvíz. Nebo vlastně ano. Server zena.centrum.cz předložil svým čtenářkám test na parfémové téma. Je snad jasné, že jsem si ho musela udělat. Jak jsem dopadla a jak byste dopadli vy?

Nostalgické okénko

Voňavý život, 31.01.2012
 

Člověk občas dostane chuť na nějaké starší vůně. Pokud možno na takové, které už nejsou na trhu, ale mají mezi námi ještě své pamětnice, aby mohlo být nostalgické vzdychání kolektivní. Takže co to bude dnes? Nino Cerruti Pour Femme, Burberry Society, J'Ai Osé a jako zajímavost Eau Arpège.

Kolik pižem znáš... 2.

Voňavý život, 09.01.2012
 

Druhý díl pižmové minisérie přináší slibované recenze na různé mošusové vůně. Arabské, západní, exkluzivní, slavné, neznámé: celkem 9 recenzí, které si nesmíte nechat ujít!

Kolik pižem znáš... 1.

Voňavý život, 07.01.2012
 

Co se vám vybaví, když se řekne pižmo? Historická vonná látka, kterou se polévaly rokokové dámy, moderní čisté vůně nebo něco nelichotivého, spojeného s přirozeným aromatem lidského těla? Přečtěte si, jaká byla cesta pižma dějinami parfumerie, a recenze na orientální i západní parfémy s touto...

Pro začátečníky: za ručičku mezi parfémy

Voňavý život, 05.01.2012
 

Poté, co jsme spustili novou verzi Arôme, začalo sem proudit mnoho nových návštěvníků, mezi nimiž je nezanedbatelné procento začátečníků. Soudím tak i podle dotazů, které mi chodí mailem. Patříteli mezi vykulené nováčky v parfémovém světě, je tento článek a další, které budou následovat určen...

Udělejte si bílé Vánoce

Voňavý život, 24.12.2011
 

Nebydlíte na horách ani v nejvyšších bodech Vysočiny, takže máte Vánoce tradičně deštivé a blátivé... Dopomůže vám k iluzi bílých Vánoc slavná vůně Snow od Demeter Fragrance Library?

Ada | 0 komentářů Celý článek »

Last minute: dárky pro tatínka

Voňavý život, 20.12.2011
 

V obchodech se dají za příznivou cenu sehnat pánské vůně, na které se už trochu pozapomnělo, ale pořád jsou skvělé. Připravila jsem pro vás tipy na dárky pro zralejší muže, kteří ocení klasiku.

Chanel No. 5 čistý parfém & Jasmin Noir L'Essence

Voňavý život, 09.12.2011
 

Když mezi lehkými vůněmi dostanete chuť na něco sytějšího, máte dvě možnosti: čisté parfémy a intenzivní verze. Je pravda, že ty někdy bývají jen velmi opatrným zesílením původní slabé vůně, která se tak dostane přinejlepším do pásma průměru, naštěstí to neplatí vždy. A čisté parfémy přinášejí...

Prada Candy

Voňavý život, 29.11.2011
 

Nová vůně Candy od Prady děsí názvem: nemáme snad mezi parfémy už dost sladkostí a ulepených bonbonů? Kam dali u Prady soudnost? Zahodili roky práce na budování luxusní image?

Dárky pro holky: jak koupit levnou vůni

Voňavý život, 27.11.2011
 

Vánoce se blíží, to je na Arôme tradičně (ehm) doba pro tipy na parfémové dárky. I letos bych ráda přihodila nějakou tu praktickou radu: třeba rádce pro ty, kteří chtějí udělat ne moc drahou radost dospívající slečně.

Exkluzivní řada Van Cleef & Arpels: kosatec a konvalinky

Voňavý život, 25.11.2011
 

Už jsme o tom mluvili: kdo dneska nemá exkluzivní řadu, jako by nebyl. Značky, které se věnují hlavnímu proudu, se zakoukaly do úspěchu nikovek a vytvářejí lepší parfémy pro náročné zákaznice. Někdy se to povede, jindy je to fiasko... Jak se s tím popasovala šperkařská firma Van Cleef & Arpels?

L'Art et la Matière

Voňavý život, 06.07.2011
 

Um(ění) a surovina, surovina a um. Jedno bez druhého se v parfumerii neobejde, stejně jako v haute couture nebo haute cuisine. Vezmi dobrého kuchaře a dej mu do ruky prvotřídní svíčkovou; dobrého krejčího a dej mu italské hedvábí. Vezmi ty nejlepší vonné látky, vraž je do rukou proslulému...

Venezia se vrací

Voňavý život, 27.06.2011
 

Parfém Venezia značky Laura Biagiotti, který se začal prodávat v roce 1992 a už nějakou řádku let se nevyrábí, se vrací na scénu. Nová verze bude nejspíš vonět malinko jinak, ale ze složení je zřejmé, že se parfuméři snažili co nejvíc zachovat podobu originálu. Máte radost? Patřila Venezia...

Květinkové jaro

Voňavý život, 29.03.2011
 

Copak nám známé značky letos připravily na jaro a léto? Otestovala jsem letošní odnož cK One, Eternity a Cool Water Woman, k tomu dvě neodnožové novinky od Aigner Parfums a Lalique a to všechno najednou. V jásavě vonné brázdě, kterou jsem za sebou nechávala ve vzduchu, se samovolně rozpučely...

Pachové fetiše

Voňavý život, 16.11.2010

Námět na tento článek je drze okopírovaný z Now Smell This, ovšem docela se divím, že mě to nenapadlo už dřív. Svět kolem nás oplývá tolika zvláštními pachy a vůněmi, které by se těžko daly použít jako parfém, ale mají prostě svoje kouzlo.

Čokoláda Stainer: fialky, mák, růže a šafrán

Voňavý život, 06.11.2010
 

Italská čokoládovna Stainer vyrábí několik různých kolekcí čokolád. Pro labužníky má výběr single origin čokolád, které jsou vyrobeny vždy jen z kakaových bobů z určité oblasti; podobně jako kvalitní káva i kakao se chuťově liší podle toho, odkud pochází. A pro nás barbary je určen široký a...

Jak otevřít zatuhlý flakon

Voňavý život, 02.09.2010
 

Znáte to, koupíte na internetu nějakou relikvii, či snad dokonce najdete na půdě po babičce, uvnitř je ještě obsah a vy chcete vědět, jak to voní. Jenže zátka je uvnitř přilepená zaschlými zbytky a odmítá vylézt ven. Co teď?

Levandulová, sladká, gurmánská...

Voňavý život, 23.07.2010
 

...ale kdepak vůně! Jdu vám představit novou parfemovanou čokoládu, kterou jsem objevila. Je od belgické značky Newtree a u nás ji koupíte, jak jsem tak koukala, jen na internetu (svetovacokolada.cz) a v některých lahůdkářstvích.

Poslali mi padělek!

Voňavý život, 12.11.2009

Doba je zlá, padělky se to všude jen hemží, a tak není divu, že u některých zákazníků parfémových obchodů přerůstá ostražitost v paranoiu. Někdy se pak stává, že originální parfém putuje zpátky k obchodníkovi, občas i s peprnou výtkou na jeho adresu, ačkoli jsou v tom oba nevinně. Které podezřelé...

Mléko nebo fialčičky?

Voňavý život, 01.09.2009
 

Přitahují vás parfémy s vůní teplého mléka, nebo máte raději jemné čisté fialenky? Něco jsem pro vás našla a pro ostatní ještě jednu zbrusu novou značku.

Případ růžového padělku

Voňavý život, 18.05.2009
 

Letos v březnu se na fóru zastavila čtenářka, která si koupila na inzerát Bright Crystal a pojala podezření, že s vůní není něco v pořádku. Nějak málo vydržela a navíc flakon kolem rozprašovače protékal. To se sice může přihodit i originálu a výdrž svěžích vůní není často nic moc, ale... nakonec...

Obrázky z minulosti I.

Voňavý život, 15.04.2009
 

Reklama může být hloupá, otravná, klamavá, vtipná, informativní... jedno však mají všechny společné: za pár let se z nich stane okénko do minulosti, které vypovídá o své době lépe než tlustá historická kniha. Máte také rádi dobové reklamy a chcete zavzpomínat, čím jsme v 80. letech pečovali o...

Stránka:  1 2 Další »

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist