Salvador Dali: Black Sun

11.12.07 | autor Ada

Mystický oxymoron a černé sklo, koho by to nepřilákalo? Dali vydává mnohem víc dámských vůní než pánských a tohle je navíc letošní novinka, tedy další důvody, proč Černé slunce vyzkoušet.
Zpočátku se tvářilo jako rodný sourozenec Black Code - sladká vanilková vůně k sežrání, poměrně sytá, lehce kořeněná. Postupně se začala vybarvovat a nakonec dospěla do dost zvláštní podoby, v níž se mísí zbytky vanilkové sladkosti, ostrých mátových, pelargóniových a šalvějových tónů a snad špetky dřeva a kadidla. Nebylo mi z té kombinace zrovna nejlépe, nesnáším větrově sladké bonbony (Hašlerky jsou pro mě koncentrované zlo); musím ale uznat, že je to poměrně originální a milovníkům šalvěje, máty, badyánu, lékořice a dalších podobných složek bych Black Sun doporučila k vyzkoušení.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Salvador Dalí Black Sun (2007)
  • Složení:

    HLAVA: bazalka (absolutní silice), černé kadidlo, cedrové listy
    SRDCE: pelargónie, zelená růže s peprným nádechem, absolutní silice muškátové šalvěje, elemiová pryskyřice
    ZÁKLAD: tonka, vanilka, vetiver

 Váš příspěvek
 
Pitr  09.10.10 13:19

celkom fajn, ale slabo drží…

 
Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 26.03.10 08:22

Taky mě moc voní,dokonce víc než Black Code :-))

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
allys  17.11.09 16:02

Tahle vůně mi opravdu moc voní

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist