Serge Lutens: A la Nuit

22.04.09 | autor Ada

A La Nuit je, jak složení napovídá, téměř čistě jasmínová vůně. Pravý jasmín, který nemá nic (kromě vůně) společného s pajasmínem, keřem s kulatými bílými květy, který většina z nás zná pod názvem jasmín, skutečně z A La Nuit čouhá od samého začátku a nepustí se až do konce. Mezi vůní jasmínu a pajasmínu je jistý rozdíl, nicméně neznáte-li pravý jasmín, můžete svoji představu jeho vůně klidně založit na pajasmínu, zvlášť ve slabší koncentraci je od sebe skoro nepoznáte. Představte si ho hodně sytý a lepkavě sladký, ne jako lehký bílý obláček, který potkáte, projdete-li kolem pajasmínového keře. Spíš jako když strčíte nos přímo do trsu s květy. A La Nuit (a jasmínové vůně vůbec) je určený pro milovníky těžce opojných bílých květin jako je třeba lilie nebo tuberóza. Je krásný - ale chce to odolnou hlavu a při nanášení šetřit jako solí. Budete-li navoněné jen jemně, bude si vás okolí pamatovat jako bytost nádherně vonící právě po jasmínovém keři, nikoli jako čpící dámu, které je lepší se zdaleka vyhnout.
V A La Nuit je jasmín vhodně doplněný především špetkou zeleně, kořením a teplým benzoinem. Jak se rozvonívá, všimnete si kořeněného tónu, který připomíná hřebíček, a postupně se vynořuje vanilkově nasládlý benzoin odlehčený vlhkou zelení. A La Nuit je tedy teplá, lehce kořeněná jasmínová vůně, která brnká na orientální strunu. Doporučuji všem milovnicím jasmínu, které snesou těžší vůně. Přestože normální smrtelnice ho vzhledem k ceně bude používat spíš pro vzácnější příležitosti, dal by se nosit i přes den.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Serge Lutens À la nuit (2000)
  • Složení:

    indický, egyptský a marocký jasmín, zelené výhonky, bílý med, benzoin, pižmo

    1236 - 1402 Kč
 Váš příspěvek
 
jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 27.01.10 13:19

Dostala jsem tuto vuni pred mesicem a musim rici, ze ji pouzivam skoro kazdy den. Je to velice silna , ale krasna vune. Vse co citite je jasmin a trosku koreni. Nevim cim to je, i pres svoji silu a vydrz neobtezuje, je urcitym zpusobem pruzracne kvetinova. Parfemy Serge L. jsou naprosto originalni a stoji za to je vyzkouset.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 22.04.09 17:49

Jelikož ji Turin okomentoval jako „smrt jasmínem“, tak jsem čekala něco mnohem horšího - a vida, ona je to docela jemná, jasmínová vůně. To Samsara je větší dryák!

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist