Serge Lutens: A la Nuit

22.04.09 | autor Ada

A La Nuit je, jak složení napovídá, téměř čistě jasmínová vůně. Pravý jasmín, který nemá nic (kromě vůně) společného s pajasmínem, keřem s kulatými bílými květy, který většina z nás zná pod názvem jasmín, skutečně z A La Nuit čouhá od samého začátku a nepustí se až do konce. Mezi vůní jasmínu a pajasmínu je jistý rozdíl, nicméně neznáte-li pravý jasmín, můžete svoji představu jeho vůně klidně založit na pajasmínu, zvlášť ve slabší koncentraci je od sebe skoro nepoznáte. Představte si ho hodně sytý a lepkavě sladký, ne jako lehký bílý obláček, který potkáte, projdete-li kolem pajasmínového keře. Spíš jako když strčíte nos přímo do trsu s květy. A La Nuit (a jasmínové vůně vůbec) je určený pro milovníky těžce opojných bílých květin jako je třeba lilie nebo tuberóza. Je krásný - ale chce to odolnou hlavu a při nanášení šetřit jako solí. Budete-li navoněné jen jemně, bude si vás okolí pamatovat jako bytost nádherně vonící právě po jasmínovém keři, nikoli jako čpící dámu, které je lepší se zdaleka vyhnout.
V A La Nuit je jasmín vhodně doplněný především špetkou zeleně, kořením a teplým benzoinem. Jak se rozvonívá, všimnete si kořeněného tónu, který připomíná hřebíček, a postupně se vynořuje vanilkově nasládlý benzoin odlehčený vlhkou zelení. A La Nuit je tedy teplá, lehce kořeněná jasmínová vůně, která brnká na orientální strunu. Doporučuji všem milovnicím jasmínu, které snesou těžší vůně. Přestože normální smrtelnice ho vzhledem k ceně bude používat spíš pro vzácnější příležitosti, dal by se nosit i přes den.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Serge Lutens À la nuit (2000)
  • Složení:

    indický, egyptský a marocký jasmín, zelené výhonky, bílý med, benzoin, pižmo

    1331 - 1455 Kč
 Váš příspěvek
 
jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 27.01.10 13:19

Dostala jsem tuto vuni pred mesicem a musim rici, ze ji pouzivam skoro kazdy den. Je to velice silna , ale krasna vune. Vse co citite je jasmin a trosku koreni. Nevim cim to je, i pres svoji silu a vydrz neobtezuje, je urcitym zpusobem pruzracne kvetinova. Parfemy Serge L. jsou naprosto originalni a stoji za to je vyzkouset.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 22.04.09 17:49

Jelikož ji Turin okomentoval jako „smrt jasmínem“, tak jsem čekala něco mnohem horšího - a vida, ona je to docela jemná, jasmínová vůně. To Samsara je větší dryák!

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist