Shiseido Relaxing & Energizing

26.08.08 | autor Ada

Máte-li rády originalitu, neměly byste v parfumerii minout vůně značky Shiseido, ačkoli bývají obvykle zastrčené někde stranou. I flakonky jsou poměrně nenápadné, k vyzkoušení příliš nelákají - recenzovaná dvojice se skrývá v tlumeně zelené a podivně hnědooranžové lahvičce z matného materiálu.

Máte-li rády originalitu, neměly byste v parfumerii minout vůně značky Shiseido, ačkoli bývají obvykle zastrčené někde stranou. I flakonky jsou poměrně nenápadné, k vyzkoušení příliš nelákají - recenzovaná dvojice se skrývá v tlumeně zelené a podivně hnědooranžové lahvičce z matného materiálu.
Zelená je Relaxing Fragrance, tedy uvolňující vůně, hnědočervená je pak Energizing Fragrance, povzbuzující vůně. Podle Shiseida bychom nejspíš měly mít doma obě dvě a střídat podle toho, jestli potřebujeme uvolnit nebo vzpružit (a k tomu ještě černou Feminité du Bois na svádění nebo na ples, ale o té zase jindy).

Relaxing Fragrance má zelenou nejen na obalu, ale i v něm - okurka, bambus, pivoňka, samé svěží věci. Voní nejprve do květinova a pak začne být výrazně mýdlová, což jí poměrně dlouho vydrží. Nakonec nabyde dřevité podoby s bylinně suchým bambusovým podtónem.


Energizing Fragrance od začátku do konce prolíná výrazný badyán (podobně výrazný jsem cítila jen ve Very Irrésistible, kde je nakombinovaný s růží). Jinak je vůně především dřevitá, s nenápadnou špetkou květin; k badyánu se časem přidá ještě hřebíček. Jestli nemáte rády vůni badyánu, lékořice, hašlerek a podobných větrových věcí, bude pro vás Energizing spíš Annoying Fragrance. Já bych ji použila k provonění pokoje, ale na sobě bych ji raději nechtěla.

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • Shiseido Relaxing Fragrance (1997)
 • Složení:

  HLAVA: pelyněk, mladý bambus, okurka, čajová růže
  SRDCE: pivoňka, gardénie, kardamom
  ZÁKLAD: santalové dřevo

 • Shiseido Energizing Fragrance (1999)
 • Složení:

  HLAVA: zelené lístky, černý pepř, hřebíček
  SRDCE: badyán, jasmín, heliotrop, kosatec
  ZÁKLAD: bílé pižmo, santalové dřevo

  669 - 874 Kč
 Váš příspěvek
 
micmici
Učednice 52 příspěvků 01.06.11 08:02

Používám Energizing k provonění koupelny :-)

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 12 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Arome Lili
Nováček 7 příspěvků 29.09.10 23:15

Relaxing flagrance je můj evergreen, je jednoduchá, ale ne příliš - vůně se hezky rozvíjí, a zároveň jemně ženská. Neobtěžuje, nesvádí, ale navozuje pocit pohody. Zajímalo by mě, jestli existuje podobná vůně, nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Madietta  16.12.09 16:45

Relaxing Fragrance miluju, používám ji už léta, nic mi tak pěkně nevoní, všechny ostatní parfémy jsou až za ní. Nevím, proč to tak je, ale prostě jo :-)

 
Susann
Nováček 19 příspěvků 25.02.09 11:26

Relaxin fragnance je má záchrana, když mě čeká perný den v práci nebo když mám migrénu. Opravdu neobtěžuje, neprovokuje a navozuje pocit klidu a pohody. Nejraději ji nosím na podzim a v zimě.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 70 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
halibeli  20.01.09 22:23

Relaxing fragrance je moje srdcovka. Trochu studená, ale to jsem taky. A ještě nikdy mě neobtěžovala a doufám, že ani nikoho v okolí. Je to vůně na každodenní nošení, nepředvádí se, je skromná (to už já teda moc nejsem), mám ji moc ráda.

 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 20.01.09 13:53

Malé balení Energizing jsem si objednala naslepo, na zkoušku, kvůli bambusu, který mám ráda. Ráno jsem si pro něj byla na poště a hned jsem se kvalitně pocákala (z lahvičky voněl moc příjemně, svěže). Nicméně jak jsem se po chvilce chůze zahřála, rozležela se vůně do podivných mýdlově suchých tónů (přesně jak je psáno v recenzi). Vůně je zajímavá, oproti jiným svěžím vůním originální, ale jestli je hezká, tím si tedy jistá nejsem.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 30.08.08 11:07

Relaxing mě zaujal hořkou vůní pelyňku a nejvíc se mi líbil na podzim. V létě to nebylo ono, přestože jsem si myslela, že ho využiju jako letničku.
Energizing mi velmi připomínal Poison Pure, takže šel z domu téměř netknutý.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist