Sisley: Eau de Campagne

29.04.09 | autor Ada

Eau de Campagne najdete v parfumeriích obvykle v pánském oddělení; na některých stránkách je zase zařazena mezi dámskými. Sisley ji však má na svém webu označenou jako "vůni pro dva", tedy unisexovou. Mně se zdála víc pánská, ale nechám to na vašem nosu. Pokud se Eau de Campagne zalíbí ženě, bude to slečna či paní se zálibou v sušších vůních s výraznými bylinnými tóny a chyprovým základem.

Eau de Campagne najdete v parfumeriích obvykle v pánském oddělení; na některých stránkách je zase zařazena mezi dámskými. Sisley ji však má na svém webu označenou jako ‚vůni pro dva‘, tedy unisexovou. Mně se zdála víc pánská, ale nechám to na vašem nosu. Pokud se Eau de Campagne zalíbí ženě, bude to slečna či paní se zálibou v sušších vůních s výraznými bylinnými tóny a chyprovým základem.
Začátek Eau de Campagne je citrusový a velmi zelený, voní z ní rajčatové lístky, galbanum, bazalka a štiplavé citrusy. Srdce je velmi mírně květinové, nemá šanci změnit charakter vůně, pouze ji lehce zjemňuje. Základ je dřevitě chyprový, vyniká pačuli, větvičník a vetiver (ačkoli ve složení není uvedený). Právě základ působí svým složením a suchostí mužněji než zbylý bylinně rajčatový mix.
Vůně je zcela bez sladkých tónů a v porovnání s modernějšími zelenými záležitostmi, např. DKNY Women, působí drsněji a přirozeněji. Jinými slovy, zoufáte-li si ze současného trendu sterilních, opatrně uhlazených vůní, kápne vám Eau de Campagne mnohem lépe do noty. Pokud se vám líbí všechno možné zelené, třeba Ô de Lancôme, Miss Dior, Cristalle, pánské Moschino Friends či Live Jazz, musíte Eau de Campagne rozhodně vyzkoušet.

Vůně je dnes už letitá, byla představena v roce 1976, což je zároveň rok založení kosmetické firmy Sisley (uvádí se také rok 1974, tehdy ale byla založena značka Sisley, nikoli její kosmetická dcera). Ultrazelenou toaletní vodu vytvořil nadšený začátečník Jean-Claude Ellena podle zadání zakladatele Sisley Huberta d'Ornana, který si přál parfém evokující přírodu a čerstvě posekané trávníky.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Sisley Eau de Campagne (1976)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, galbanum, citron, bazalka
    SRDCE: rajčatové listy, švestka, jasmín, pelargónie, konvalinka
    ZÁKLAD: větvičník, pižmo, pačuli

    1213 - 2422 Kč
 Váš příspěvek
 
chasseur
Učednice 48 příspěvků 26.01.11 15:11

Miluju tuhle vůni - první mě taky do nosu uhodil vetiver, ale když se vůně rozložila, připomínala mi seno, mlhu vznášející se nad letní loukou a jedno obzvlášť krásné ráno v zahradách…

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 10 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
abstergo  08.06.10 01:37

Sorry, fakt nemůžu. Začátek se mi moc líbil, později už jsem se nemohla dočkat, až se vůně omyje. A to MILUJU jinou zelenou, totiž O de Lancome…

 
anonymní  08.05.09 19:17

připadá mi unisex. já sama jsem sportovní typ, tak mi vyhovuje. a hlavně - v létě v parnu nosím ssebou a v průběhu dne přestříkávám jiné vůně, krásně je to osvěží! je to přímo shoda s bruselskými prodavačkami - viz Hana výše

 
Arome Hana02
Nováček 9 příspěvků 30.04.09 13:20

V jedné bruselské parfumerii mi prodavačka předvedla své vlastní kouzlení s Eau de Campagne. Nejprve použila Eau du Soir a poté přestříkla Eau de Campagne. Výsledek mixu byl velmi zajímavý.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 30.04.09 08:45

Když jsem nedávno vyzkoušela tři Sisley novinky, první mě napadlo: „tak to si radši koupím Eau de Campagne!“ Ty tři nové toaletky nemají dohromady tolik nápadů, kolik jich je v tomhle jednom zeleném flakonu.
Ale jak už jsem psala v recenzi před rokem, není to líbivka, bude mít nadšené zastánce i udivené odpůrce.
Na letáčku v miniatuře je uvedené složení trochu odlišné, právě ten vetiver, co jsi vyčuchala, tam uvedený JE a já ho tam taky cítím, což se mi líbí. A taky cítím měco jako „sklep“ a kapradí, rozhodně ne levnou vodu po holení. Kromě prvních pár (3?) vteřin, kdy je „příliš ostrá“, se mi moc líbí.

Na poličce 0 parfémů 2356 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
daniela
Nevyléčitelná závislačka 1802 příspěvků 29.04.09 21:03

Tak mně se první závan vůbec nelíbil - příliš silný, ostrý a myslela jsem, že to nerozdýchám. A za chvilku jsem byla překvapená, konsternovaná, prostě doslova ohromená, jak krásně a jemně se vůně rozležela. Spíš si ji dovedu představit na ženě.

Na poličce 202 parfémů 264 miniatur 5 odstřiků 239 vzorků V tužebníku 31 parfémů
 
Veru  29.04.09 18:38

Přírodní je teda hodně. A je taky hodně trpká, ale úplně strašně moc!! Když jsem ji nerozvážně a rozmáchle šplíchla na zápěstí, úplně mi to sevřelo všechny útroby, jazykem počínaje a žaludkem konče. DKNY Women se mi líbí moc, zelený Lancome taky i ten Live Jazz - ale s tímhle si neporadím. Fakt to zkoušejte pečlivě, naslepo určitě nekupovat a prvně jenom na papírek - nebudete zaskočeni ;)

 
blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 29.04.09 17:05

Zkoušela jsem na podzim, bohužel se mi nakonec nelíbila. První závan byl příjemný, připomínala mi louku s květinami za teplého jarního dne, bohužel záhy nabrala takový podivný tón, skoro bych řekla, že mi připomínala nějakou levnou vodu po holení z osmdesátých let. Měla jsem vůni na ruce, jela jsem domů tramvají a skoro jsem se styděla, že páchnu. A ačkoli mám ráda unisexové nebo „neurčité“ vůně (občas jdu i po vyložene pánské vůni), tahle mi připadala tak nějak divně „chlapská“, v negativním slova smylu.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 29.04.09 16:18

Já jí mám v hlavě označenou jako „sklep“ - na první čichnutí ve mně vyvolala dojem sklepa, ale takového příjemného, plného uskladněných dobrot ze zahrádky a vína. EdC je skvěle nad věcí a nosy nakalibrované pičifukama bude dozajista šokovat :)
Je to podle mě tak trochu elitní záležitost bez náznaku chemie. Důsledně vybočuje z davu, ale neřve; že je jiná si všimne jen ten, kdo se umí dívat (čichat :) kolem sebe.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Spirit
Znalkyně 462 příspěvků 29.04.09 15:31

Jé, Ado, moc děkuju za tuhle recenzi. Tuhle vůni miluju, Campagne znamená v překladu venkov, pokud se nemýlím. Vůně je nádherná. Voní mi po kapradí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist