Tauer: Incense extrême

24.08.08 | autor Ada

Tauer Perfumes je malá švýcarská firma vyrábějící nikové parfémy. Zatím jich mají v nabídce pouze šest a v jejich e-shopu si můžete objednat balíček vzorků (podobně jako třeba u Les Parfums de Rosine - je to velmi příjemný zvyk, který by měli povinně zavést všichni výrobci!). Což jsem samozřejmě udělala a jako první šla na řadu samozřejmě Incense Extrême, protože kadidlo patří mezi složky, které mě extrémně zajímají.

Tauer Perfumes je malá švýcarská firma vyrábějící nikové parfémy. Zatím jich mají v nabídce pouze šest a v jejich e-shopu si můžete objednat balíček vzorků (podobně jako třeba u Les Parfums de Rosine - je to velmi příjemný zvyk, který by měli povinně zavést všichni výrobci!). Což jsem samozřejmě udělala a jako první šla na řadu samozřejmě Incense Extrême, protože kadidlo patří mezi složky, které mě extrémně zajímají.
Kadidlo v Incense Extrême je surové, a nemyslím tím brutální, i když to trošku taky, ale zkrátka surovou, ještě nezapálenou pryskyřici. Jak se rozvonívá, objeví se i kadidlový kouř a šedý popel, který zbyde po jeho dohoření. Dokreslené je cedrem a trochou koření, přičemž hebký dřevitý cedr postupně vyčnívá stále víc. Jinak není v Incense skoro nic, jen špetička nenápadného kosatce.
Kdybych ji měla popsat jedním slovem, řekla bych ‚suchá‘. Ale asi by to chtělo dvě slova, protože Incense Extrême je extrémně suchá. Je velmi kostelní a horká i studená zároveň.
Je to ideální parfém pro milovníky ryzího kadidla bez větších příkras, pokud jim nebude překážkou jedna ‚drobná‘ vada: Incense Extrême je takřka nenositelná. Není to parfém vyrobený se zřetelem na to, že ho někdo bude chtít nosit, parfumér si prostě chtěl vytvořit drsné kadidlo a na člověka se vůbec neohlížel.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
neli  08.08.10 22:39

absolútne najlepšie kadidlo, a nevyskúšala som ich málo. benvenuta má pravdu, comme des garcons sú pre niekoho možno zaujímavé a iné, ale nebolo to ono, pre mňa dokonca väčšina nenositeľná, na rozdiel od Tauera. TOTO je konečne ono. Rovnako ako Tauerov vetiver je pre mňa najlepší z vyše 20 vetiverov, ktoré som skúšala. Je to podľa mňa génius a imponuje mi aj to, s akou vášňou sa púšťa do toho, čo robí. A áno, myslí na človeka, kultivovanie zmyslov ako to on robí by mohlo byť rozšírenejším javom. Fascinuje pritom, že je samouk a vytváraniu vôní s venuje len pár rokov. a len tak na okraj, fascinuje ma vôbec ako človek:-) úprimný, milý, ľudský, taký malý ale vnútorne bohatý hobbit:-)

 
Melisa
Znalkyně 305 příspěvků 15.10.08 13:00

Konečně něco opravdu kadidlového…Nád­hera…Parfémy od Andyho Tauera jsou všechny krásné, hluboké a hlavně jiné!!!Neotře­lé,nedavové, ale gurmánské…

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 05.09.08 12:19

Myslím, že Andy myslel na človeka. Svoje vône charakterizuje ako „a niche within a niche within a niche scent“. Jeho kadidlo je určené pre tú skupinku ľudí, pre ktorých je Comme des Garcons Incense séria málo kadidlová. Takých je málo, ale existujú.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

 

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist