Tom Ford: White Patchouli

21.05.10 | autor Ada

Tahle vůně je jeden z oněch mnohotvářných chameleonů, v nichž si každý může najít co chce. Její název ("Bílá pačuli") je zvolen velmi přiléhavě, obsah flakonu je kvalitní, dobře vypracovaný a originální, nehraje si na něco, co by se mělo líbit každému, ale není to ani originalita jen pro tu originalitu. Inu, zkrátka vůně, jak má být :)

Tahle vůně je jeden z oněch mnohotvářných chameleonů, v nichž si každý může najít co chce. Její název (‚Bílá pačuli‘) je zvolen velmi přiléhavě, obsah flakonu je kvalitní, dobře vypracovaný a originální, nehraje si na něco, co by se mělo líbit každému, ale není to ani originalita jen pro tu originalitu. Inu, zkrátka vůně, jak má být :)

Od Toma Forda mi zatím prošla nosem jediná vůně, Black Orchid, na kterou by se předchozí věta dala vztáhnout také. U Forda očividně nelitují dobrých ingrediencí a snaží se dělat zajímavé vůně - a zároveň ne moc ujeté, chtělo se mi dodat, ale po pouhých dvou vůních z celé kolekce ještě nebudu dělat závěry.
White Patchouli bych zařadila mezi moderní chypre vůně, po bok Narcisa či Red Velvetu.

Základ tvoří typická pačuli ve vlhké, šedočerné, zemité podobě, zde ještě mírně přičerněna kadidlem. Zbytek jsou květiny - růže a jasmín. Spojením růže a pačuli vznikl zajímavý efekt, který se mi na ruce držel velmi dlouho a připomínal vůni orosené pivoňky s veškerou zelení a kusem záhonku, tak jak ji znám třeba z Pur Désir de Pivoine (bez toho záhonku). Boží tělo, děla moje matka, která jako dítě na Vysočině zažila ještě leccos z toho, co už se dnes nedočteme ani v knížkách. Hromady květin, vlhké jaro na vsi, sem tam závan kadidla.

Asi tak po hodince, kdy první fáze vyprchá, se zdůrazní jasmín, podporován ve své sytě krémové vůni bílou růží, a pačuli začerněná kadidlem se od květin jasněji oddělí. Jestliže jste doposud chyprový charakter marně hledali, teď už ho minout nemůžete. Kombinace zemité pačuli a bílých květin připomíná růžové Narciso, ale White Patchouli je hebčí, krémovější a vůbec hezčí.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Tom Ford White Patchouli (2008)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, bílá pivoňka, koriandr
    SRDCE: absolutní růže, jasmín, ibišek pižmový
    ZÁKLAD: pačuli, světlá dřeva, kadidlo

    1850 - 2807 Kč
 Váš příspěvek
 
JulieJul
Nováček 1 příspěvek 21.01.15 21:22

Zdravim, nevite nekdo prosim kde se daji koupit vune od Toma Forda? Radeji kamenne prodejny-diky Julie

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 25.05.10 05:58

Zkoušela jsem několikrát ze vzorku,jestli se k vůni nepročichám,ale ne,nejde to i když chypre vůně normálně můžu.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 22.05.10 23:38

Líbí se mi to! Konečně něco úplně jiného.Drží to, je to bomba!

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 22.05.10 14:36

Pro mne dvojčátko narcisí vůně (Narciso Rodriguez), tudíž nenositelné a nevydýchatelné. Bohužel kdybych sebevíc chtěla, z těchto typů vůní mi naskakuje husí kůže a zvracecí reflex :( Výdrž bohužel víc než dobrá

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1586 příspěvků 22.05.10 10:27

U téhle vůně se mi dostavil zvláštní efekt.Zpočátku se mi zdálo,že jo,že to půjde,že se spolu sneseme,ale čím jsem ji na sobě měla delší dobu,tím méně se mi líbila,až jsem se pročichala k nevídaným a hlavně dosud nečichaným věcem,spíše představám o nich.A prvně v životě jsem jako klad hodnotila,že parfém na mně nemá zrovna třeskutou výdrž.Toť můj soukromý a subjektivní názor,za sebe říkám ne.Pačuli je pro mne vždycky riziková věc a nikdy nevím,co mi mrška,provede.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist