Torrente: L'Or de Torrente

05.08.08 | autor Ada

Srdce obsahuje kávu, a kávový tón je ve vůni velmi výrazný. Na první počuch je taková svěží, příjemná, ale jakmile vyleze kafe, začne být trochu divná. Voní trochu jako kávový bar nebo lepší cukrárna, kde se vůně kávy mísí s vanilkovou zmrzlinou, ovocným džusem, šlehačkou a čokoládou. I přes kombinaci sladkostí není vůně teplá a těžká, celkový dojem je spíš vanilkově chladný (jako dobře klimatizovaná cukrárna). Vůně, která je tak specifická, že sedne jen někomu, a určitě bych si nedovolila koupit ji naslepo.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Torrente L'Or de Torrente (2001)
  • Složení:

    madarinka, liči, listy černého rybízu, listy magnólie, kosatec na cedru, růže, káva, vanilková orchidej, bílá ambra, vzácné dřeviny

 Váš příspěvek
 
Míša  07.08.08 19:38

Tak už ji mám a je krásná, neobvyklá, skoro až pánská. V první vlně mi sice svou houbovitou kyselostí připomínala Eau Torride od Givenchy, ale když se usadila, je spíš sladká. Uvedená káva mi nepřijde charakteristická, nejspíš je zastřená ostatními složkami. Mění se fantasticky z kyselého do hořkého a nakonec do sladkého, ale celkově je vůně opravdu taková chladnější.

 
Arome Helenka
Nováček 17 příspěvků 05.08.08 15:07

Tak tuhle značku jsem dosud vůbec neznala, nebo přehlížela, až včera jsem si jí všimla a vyzkoušela. Je fakt divná, cítím z ní docela silně vlašské ořechy a vonné tyčinky, nějak ve mně evokuje vůně 80.-tých let. No nevím, asi bych ji na sobě nesnesla.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist