Tři bílé grácie: Isabey Gardénia

12.07.09 | autor Ada

Najít něco o firmě Isabey není jednoduché, už proto, že všechny vyhledávače nabízejí ve výsledcích hlavně malíře Eugèna Isabeyho, po němž byla firma pojmenována. Zakladatelem byl Maurice Loewe a peníze na nový podnik dostal od Rothschilda, kterého jistě představovat nemusím. Díky tomu mohl hned od začátku budovat image luxusní značky nabízející jen ty nejkvalitnější parfémy.

Gardénia od Chanelu nevoní jako gardénie; ani Gardénia od Isabey není tou stoprocentní realistickou gardénií, ale voní krásně.
Najít něco o firmě Isabey není jednoduché, už proto, že všechny vyhledávače nabízejí ve výsledcích hlavně malíře Eugèna Isabeyho, po němž byla firma pojmenována. Zakladatelem byl Maurice Loewe a peníze na nový podnik dostal od Rothschilda, kterého jistě představovat nemusím. Díky tomu mohl hned od začátku budovat image luxusní značky nabízející jen ty nejkvalitnější parfémy. Firma vznikla v roce 1924 a hned o rok později získala zlatou medaili na velké výstavě moderního průmyslu a dekorativního umění v Paříži. V roce 1941 firmu koupil jistý Marcel Guerlain (nemá nic společného se slavným parfumérským rodem - jde pouze o shodu jmen) a těsně před koncem války její slavná éra skončila.
Vůně Gardénia byla představena v roce 2007 a hned navázala na starou tradici - je to opět luxusní vůně, se kterou se rozhodně nesetkáte v běžných parfumeriích. 50ml balení ve zlatém flakonu stojí přes 3000 a koupit se dá v zahraničí, počítaje v to i naše oblíbené slovenské hnízdečko exkluzivních parfémů, kde si můžete objednat i vzorek a nekupovat tak naslepo.
Vůně startuje hodně silně, syrovými bílými květinami včetně nelibých tónů a okolní zeleně. Kdo rád noří nos do jasmínových keřů právě pro tenhle kompletní, nevypulírovaný zážitek, bude spokojen. Postupně se z této směsi vyloupává bílá směs, už jemnější, ale stále přirozená směs. Kdo bude chtít, najde si gardénii s jejími máslovými tóny (nejsou však příliš výrazné), jiný nos zaujme spíš jasmín nebo lehce zemitý ylang-ylang. Základ je slaďoučký, s vanilkou a výraznými pudrovými tóny. Vývoj směrem do základu je klasický, bez dalších překvapení - květiny slábnou a základ získává postupně navrch. Základ je z celé vůně nejméně zajímavý, ale příjemně sladký a jemný.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Isabey Gardénia (2007)
  • Složení:

    kůra tangerinky, ylang-ylang, pomerančový květ, bulharská růže, gardénie, jasmín, kosatec, santal, pižmo, pravá ambra

 Váš příspěvek
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 12.07.09 13:36

Vůně je jako sametový květ gardénie - plný, bohatý a složený z okvětních plátků - jednotlivých čichových vjemů…
Utrhnete jeden okvětní lístek a - růže,
druhý - jablko(takové to „moučné“, žádná jablečná ostrost..),
třetí - zelené listy samotné květiny…
Další utržený lupínek z nádherného květu - pudrovovanilkově nasládlá vůně, která zatím jen jakoby probleskuje…?.
Gardenia je čím dál tím hezčí!… - mám pocit, že cítím hlaďounký med, karamel…, květinová čerstvost se zjemňuje
a vůně je asi po třech hodinách -
nádherná!.., tulí se k Vám jako lehce dekadentní žena s jiskrami v očích… …přestože je to dost pěkná vůně, ne zase natolik, abych za ni dala takové peníze..!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist