Tři bílé grácie: Montale Intense Tiaré

14.07.09 | autor Ada

Bílou trojici uzavírá vůně Intense Tiaré od Montale. Tiaré také patří mezi gardénie - je to lidový název gardénie tahitské (Gardenia taitensis), jejíž domovinou je Polynésie. Květinové věnce, které jsou oblíbené zvlášť na Havaji a Cookových ostrovech, se vyrábějí právě z voňavých květů tiaré.

Bílou trojici uzavírá vůně Intense Tiaré od Montale. Tiaré také patří mezi gardénie - je to lidový název gardénie tahitské (Gardenia taitensis), jejíž domovinou je Polynésie. Květinové věnce, které jsou oblíbené zvlášť na Havaji a Cookových ostrovech, se vyrábějí právě z voňavých květů tiaré. Na některých polynéských ostrovech se květ gardénie používá jako vzkaz pro okolí: dáte-li si květinu za levé ucho, znamená to, že jste zadaní. Květ za pravým uchem značí, že jste naopak volní a chcete se seznámit. Máčením květů tiaré v kokosovém oleji vznikne monoï (čte se ‚mánoj‘), vonný olej, který Polynésané používají na tělo i na vlasy. Při výrobě monoï se musí na litr oleje dát alespoň 15 květů - z toho vyplývá, že vůně je opravdu intenzivní, protože na provonění oleje stačí tak malé množství. Kdybyste si chtěli olej koupit, dejte si pozor na složení, abyste nekoupili synteticky navoněnou náhražku z bůhvíjakého oleje. V ideálním případě by ve složení měly figurovat jen dvě položky: kokosový olej (cocos nucifera) a tiaré (gardenia tahitensis).

Intense Tiaré je omamná směs gardénie a ylang-ylangu. Ten začal po rozvonění dominovat a držel se u žezla až do závěru: sice tím tiaré ukradl většinu slávy, ale nic proti, je to velmi pěkný ylang-ylang, tak akorát krémový i zemitý, jak ho máme rádi. Růži jsem ve vůni neobjevila, mnoho kokosu také ne, vanilka ale snaživě přizvukuje a celek se tak stává smetanově opojným tropickým koktejlem. Do vedra toho možná bude až moc, ale pro milovnice ylang-ylangu - a bílých květin vůbec - je to další povedený kousek do zkušebníku.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Inesska
Parfémová maniačka 510 příspěvků 16.06.10 22:38

Pre niekoho az prilis sladka a opojna, no nie je vulgarna ci dotierava, krasne sa drzi pri pokozke..Nadherne gardenie s kokosom a troskou vanilky, kremovo-smotanova lahodka ako ruzovy oblacik, delikatne vypracovana vona! Genialna!!!

Na poličce 13 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Klokan  06.09.09 14:28

Je to překrásná vůně…

 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 19.08.09 22:03

Ado, to je ale strašně lákavá vůně, musím ji zkusit, nevěřím, že by se mi nelíbila…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 15.07.09 11:03

Tohole Montálka ještě nemám načichaného, ale vzhledem ke značce neočekávám nic průměrného.
Mimochodem, tip pro milovnice bílých grácií: zkuste Fleur de Liane od Artisana, netuším, jestli má květ té orchideje (co dala vůni jméno) bílou barvu nebo ne, ale rozhodně podle mě voní á la bílé cvěty. A to úchvatně. Trochu do zelena, ale ta bílá se mi tam prostě objevuje nejvíc.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist