Tři bonbonky pro Popelku

12.09.08 | autor Ada

Za sedmero horami a sedmero řekami rozkládalo se království, kterému vládli král a královna. Měli jen jediného syna a ten se zrovna moc nepovedl; nebyl krásný ani bystrý a ve společnosti se choval stydlivě, zvlášť šlo-li o společnost žen a dívek. Když dosáhl osmnáctého roku, rozhodli se král s královnou, že ho raději ožení.

Za sedmero horami a sedmero řekami rozkládalo se království, kterému vládli král a královna. Měli jen jediného syna a ten se zrovna moc nepovedl; nebyl krásný ani bystrý a ve společnosti se choval stydlivě, zvlášť šlo-li o společnost žen a dívek. Když dosáhl osmnáctého roku a stále byl panicem, který se rděl před každou slečnou, rozhodli se král s královnou, že ho raději ožení, protože když to nechají na něm, hrozí jejich rodu vymření po meči. Nechali tedy uspořádat dva velké plesy, na které se měly sjet všechny princezny a šlechtičny z okolí i z daleka, aby si princ mohl vybrat.

Ve městě v podhradí žila v téže době rodina se dvěma dcerami. Otec byl z podobného těsta jako princ, jeho žena však vládla v domě železnou rukou. I dcery byly každá jiná, jedna začínala se vybarvovat po matce, druhá byla plachá a pokorná po otci. Však také každá byla jen dcerou toho svého rodiče a pro toho druhého byla dítětem nevlastním, a podle toho to v rodině také vypadalo; každý rodič nadržoval té své a spory a házení talířů bylo na denním pořádku. Chudák Popelka, tatínkova dcera, musela pořád zametat nějaké střepy a občas to od macechy metlou schytala, když se jí v nevhodnou chvíli připletla do cesty.

Když se macecha doslechla o královském plesu, neváhala královského ceremoniáře podmáznout a svoji dceru zapsat na seznam hostů jako dceru baronovu z dalekého kraje. Popelka by ráda také šla, ale macecha se jí jen vysmála. Nebohé děvče uchýlilo se do své komůrky a plakalo tak usedavě, až se na to nadpřirozené bytosti nemohly dívat a jedna dobrá víla se jí zjevila. ‚Tu máš,‘ řekla a natáhla ruce; přes jednu měla přehozenou hromádku nadýchaného růžového tylu a mušelínu, v druhé třímala malou skleněnou ampulku s nějakou tekutinou. ‚Tyhle šaty si obleč, závojem se zahal a tajně se na ples vyprav. Tuhle ampulku rozbij a jejím obsahem se postříkej, ale pozor, musíš to až před vchodem do tanečního sálu udělat, jinak kouzlo vyprchá, než se do paláce dostaneš!‘

Popelka ji poslechla a večer, kdy se konal první ples, vplula do sálu v záplavě růžových látek. Kolem ní se šířila vůně jemná jako dech, vůně malin, ostružin, hruštiček a jiného ovoce, protkaná svěží pivoňkou a sladkým pižmem. Princ procházel se se sklopeným zrakem sálem a krčil nos; cizokrajné princezny sálaly ambrou, kadidlem, vanilkou a exotickým kořením a stydlivý princ se bál na ně byť jen podívat. Potom však najednou prošel libým obláčkem, nasládlým a nenápadným, a jeho adolescentní romantická duše zaplesala a hlava se mu zvedla sama od sebe. Uchopil růžovou dívku do náruče a zeptal se jí, jak se jmenuje. ‚Jeanne,‘ špitla rychle Popelka, co ji napadlo, aby ji jméno nešťastnou náhodou neprozradilo, a pak už se s princem v kole vznášela. Kouzlo voňavé vodičky od hodné víly za hodinku vyprchalo, ale ruka už byla v rukávě.

‚Já jsem tak šťastná. Princ mě miluje a určitě se se mnou ožení,‘ rozplývala se Popelka ve své komůrce, když se jí dobrá víla zase zjevila. ‚Jsi zamilovaná až po uši,‘ pravila víla, ‚endorfiny blbnou ti mozek, ale ještě není vyhráno. Princ je přelétavý, musíš jít i na druhý ples a definitivně ho lapit, aby si tě opravdu chtěl vzít.‘ A hned Popelce další dary předávala, podobné jako minule, ale přece jiné: šatům ubylo na voláncích, výstřih spadal přes ramena a špička končila povážlivě nízko ve žlábku, růžová byla křiklavější a z ampulky se lehké aroma linulo, i když byla ještě zavřená. ‚Tentokrát je kouzlo silnější, ale stejně se až před palácem postříkej, sic bude celý dům a přilehlá ulice vědět, že někam jdeš.‘
Sotva se princ k Popelce toho večera přiblížil, omámila ho vůně tak chytlavá a sladká, že by se jí včera byl ještě lekl; dnes už i na něm zapracovaly hormony, přitiskl svou hruď co nejblíže svůdnému žlábku a nechal se unášet. Cítil opojnou vůni bílých květin, které královna ráda dávala do váz v paláci, sladké ovocné bonbony, jež jako malý rád mlsal, a závan vanilky a másla ze zákusků, které mívali na hostinách. Zdálo se mu podle té vůně, že tajemná princezna není z nejbohatší rodiny, ale některé tanečnice voněly ještě hůř nebo dokonce buransky čpěly jen potem. V sále bylo dusno a princovi se za chvíli dělalo z té sladkosti trochu mdlo, když však vyšli na terasu a foukl chladnější vánek, už to bylo lepší. ‚Krásně voníte, Jeanne,‘ zalichotil dívce, i když žaludek se mu ještě houpal. ‚Protože vás chci inspirovat, princi,‘ špitla Popelka a bylo hotovo.

Zakrátko konala se v paláci honosná svatba. Všude vlály prapory, trubači troubili, svatebčané předávali si drby ze všech krajin, nevyvolené princezny celé zamračené odjížděly do svých domovů a král se spokojeně těšil, jak za pár let pověsí kralování na hřebík. Nevěsta plula uličkou k oltáři, s tváří cudně zahalenou závojem, který se za ní na dvanáct metrů táhl, a nožky jí zpod záplav načechraného hedvábí sotva vykukovaly. Princ také celý v bílém přiklusal na bujném oři, celé nádvoří dvakrát objel a se všemi svatebčany se pozdravil, a pak už řekl si se svou vyvolenou sladké ‚ano‘. Nevěsta zpod závoje špitla, že líbat se na veřejnosti se na královský pár nesluší, princ ji proto i se závojem do jejích komnat odnesl a jak si přála, nechal ji od toho všeho vzrušení si odpočinout a sám odebral se na hostinu, kde kuchaři celými selaty, berany a voly nad rožni otáčeli a víno teklo proudem. Princezna už se neukázala, večer tedy princ narovnal na tác vybrané lahůdky a zamířil do jejích komnat, napůl natěšen a vínem posilněn, napůl svíraly ho obavy, zda dokáže svou krásnou ženu potěšit.
Však běda, běda mladému princi! Sotva do Popelčina pokoje vešel a dveře za sebou zavřel, rozhrnuly se baldachýny kolem postele a vystoupila z nich nevábná ženština se zmalovaným obličejem a v silonovém župánku. Ten ze sebe v okamžení strhla a odhalila řvavě růžový korzet, z něhož na obou koncích vlny počínajících vrásek se draly.
Do nosu prince udeřila vůně tak sladká jako Popelčino druhé kouzlo, ale ráznější a podivná, jako by ta ženská badyánové pastilky žvýkala a růžovým olejem a k tomu nějakou hořkou mastí se natírala. Královně, která už kousek světa procestovala, byla by se ta vůně pro některé účely nejspíš líbila, mladík byl ovšem upřímně zděšen. ‚Kde je moje žena?‘ vykřikl. ‚Já jsem tvoje žena, princi,‘ zasmála se zpupně Popelčina macecha. ‚To já jsem se pod závojem ukrývala a mě s tebou kněz také právoplatně oddal.‘ Princ vytřeštěnýma očima těkal po pokoji a v tom, ó hrůzo, všiml si v koutě pohozené dýky zkrvavené a rýče od hlíny ještě umazaného. ‚Co jsi provedla s mojí nevěstou,‘ zamutoval zoufale, ale to už mu macecha zručně nasadila roubík a zpod peřiny vytáhla důtky. ‚Neboj se,‘ dodala ještě a mateřsky pohladila prince důtkami po zadnici. ‚Jako správná madame budu si svého zajíčka pěkně hýčkat.‘

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • Jean Paul Gaultier Ma Dame (2008)
 • Složení:

  růže, grenadina, pižmo, cedr

  637 - 838 Kč
 • Christina Aguilera Inspire (2008)
 • Složení:

  tuberóza, mango, citrusy, frézie, růže, gardénie, pomerančový květ, santal, pižmo

  151 - 510 Kč
 • Lanvin Jeanne (2008)
 • Složení:

  ostružina, hruška, citron, malina, bílá frézie, pivoňka, pižmo, santal, ambra

  145 - 1299 Kč
 Váš příspěvek
 
Pavla
Učednice 80 příspěvků 24.09.11 18:31

Ma Dame Už jsem vyžbrndala skoro 50 ml a teprve jí přicházám na chuť. Nesladká, skoro nevůně, zajímavá.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  31.08.11 18:58

Lanvin Jeane hrůza. Přitom jsem jí dvakrát testovala v Marionnadu, na ruce i jsem si brala domů navoněný papírek a přesto po obědnání na elninu jsem zjistila, že to byl totální přešlap. Vystříkala jsem s tím tedy aspoň chodbu, ale musela jsem větrat a flakon mi musí jít z baráku.

 
Milada
Nováček 16 příspěvků 19.08.11 08:42

Nejprve jsem z ní byla nadšená a pak nastal zlom a musela pryč. Velmi pronikavá a ostrá, drží se vás celý den. Možná budu litovat, ale nevydýchala jsem ji. Typově je to pro mě Alien.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Zuzár  03.04.11 16:41

Jeanne je krásná. Opravdu je po navonění kolem Vás jakoby obláček ostružin a malin:) Na léto ideální. V zimě je mi z ní zima nevim jakto:)

 
Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 10.01.11 18:46

Tato vůně a MaxMara jsou si velmi podobné. Dokonce cítím tu cukrovou třtinu.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
sLenka
Parfémová maniačka 991 příspěvků 10.01.11 12:31

Mě se tato vůně moc líbí. Tak nějak nezapadá do sladkých, květinových ani vyloženě svěžích vůní. Je od každé něco, ale celkový dojem je výrazný. Musím pořád čichat a nasávat, má úžasnou hloubku. Cítím grenadinu s cukrem a pak svěží cedr s troškou růže. Pro někoho je tam skutečně ta syntetika, ale já ji mám ráda.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Evajsek
Učednice 134 příspěvků 18.12.10 22:27

A koukám,že už jsem před dvěma lety psala a úplně zapomněla,jak se tenkrát pobavila:-)Ma dame jsem koštovala včera…čekala jsem to horší…

Na poličce 10 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Arome Evajsek
Učednice 134 příspěvků 18.12.10 22:25

jezu,to je vtipný:-))) Díky.nic pro mě:-)

Na poličce 10 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 14.11.10 15:53

Ma Dame-Líbivka obecná sladká, silná.Taková přímočará,pod­bízivá.Dosti silná.Mně se ale líbí.Možná bych jí někdy snesla.Něco příjemného z dřívějška mi připomíná.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
Katka
Učednice 175 příspěvků 06.09.10 23:56

Nádherná ovocná - zároveň jemná - vůně. Poměrně dlouho vydrží na těle. Neobtěžuje okolí, není těžká. Nejvíce ve vůni cítím maliny. Doporučuji např. pro ty, co mají rádi CK In2you, Obsession night, Nina Ricci Nina (jablíčka), ale třeba i Kenzo L´eau Par !!!

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Allys  10.03.10 19:40

Tak Christtina Aquilera, tahle vůně se mi opravdu líbí. Ze začátku je teda nic moc, ale tak po 10 minutách je to pravé ořechové. Opravdu úžasná! Zato první christina mi nějak nevoněla..

 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.01.10 20:01

Ma Dame - nepříjemná, něco mi v ní hrozně vadí
Jeanne - strašně vlezlá - štípe v nose
Inspire - neuvěřitelné překvapení! Vůbec není jako druhořadá drogerkovka. Kdyby mi ji někdo předložil, že je od prestižní značky, tak mu věřím. Velmi povedená kombinace gardénie a tuberózy s vynikající výdrží. Je omamná, jak už tyhle kytky bývají a vážně vydařená…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Jířa  03.01.10 19:15

Madame - někdy nálada, že ho musím mít a vše jiné je fuj anebo je mi z něj na zvracení… nikdy nic mezi

 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 08.10.09 08:34

Zvláštní, MaDame na mé kůži vykvetla jako ledová růže s trochou koření, moc pěkně, voní mi, podobá se typově trochu Very I. Givenchy, také taková růže s anýzem, ale JPG je chladnější. a top v ní ani ten anýz není uvedený, to nechápu, já ho tam tak výrazně cítím.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
zuzka  28.08.09 23:24

Jeanne mě mile překvapila. Je jemně slaďoučká, žádná těžká cukrová vata. Miluji její malinové aroma, které se něžně rozvíjí po svěžím začátku. Jen je škoda,že nevydrží, za chvíli nic necítím.

 
Arome Vivian
Nováček 20 příspěvků 10.07.09 15:40

Dostala jsem teď tu Christinu (Inspire) a nenadchla mě, připomíná mi jednu vůni-nevůni od Avonu, nemohu si ale vzpomenout kterou (tohle mi splývá)… Nerozeznávám v ní nic sympatického, vlastně v ní nerozeznávám nic, kromě nějakých kytek na začátku; na kůži vydrží vcelku dlouho, ale s mou kůži netvoří zrovna moc harmonický celek, je taková… sprostá…

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 25.04.09 22:35

fakt zajímavý, jak ty naše nosy fungují případně jak se vůně rozvine… hořící vlasy, no to už je něco :o) já zase cítím parfém z ovocných žvýkaček

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2569 příspěvků 13.04.09 00:09

Pro mě je Ma Dame na prvním místě v nejodpornějších parfémech…nejdřív to šlo…ale po chvíli,spáleni­na…hořící vlasy a guma…odporný…ani po umytí se to nezměnilo,takhle na zvracení mě nikdy z ničeho nebylo......

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5769 příspěvků 26.03.09 17:15

Christina zklamala - první vůně je celkem fajn, ale Inspire je pro mne bolehlav. Po chvíli jsem ji divoce drhla ze zápěstí..Jeane je hezký, ale slaboučký ostružinomalinový vánek a Ma Dame jsem ještě nezkoušela.

Na poličce 55 parfémů 17 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 9 parfémů
 
Arome Lubka
Nováček 12 příspěvků 17.03.09 23:56

Tak ja neviem…ja som si len tak zo srandy a preto, ze som po hodinach stravenych v parfumerkach chcela odist s nejakym ulovkom, kupila Lanvin Jeanne. V parfumerke som nou bola ocarena, doma naopak, rozcarovana. Rano, ked som si ju slavnostne isla na seba dat s tym, ze budem rozvoniavat, som zistila,z e nic necitim. Nuz… som si pomyslela, co sa … som si to kupila. TEraz, ked je trochu teplejsie vonku, vona sa relativne aj rozvinie a uz ju aj citim, dokonca kolegyna s jemnym cuchom ju citi cely den. No…neviem. Je taka mila ta vona, ale asi nie uplne moj styl. Nabuduce si ale urcite zvolim inu vonu… vlastne som uz zvolila… :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
aknel.77
sv. Parfema z Kecálburgu 2813 příspěvků 11.03.09 17:16

tak recenze úžasná!! vůně??hrozné lanvin jsem zkoušela už před měsícem a otřesně sladká voda,alespon na mě a Inspire mám zrovna na ruce a trochu se mi z ní zvedá kufr,jak je sladká a nic víc.Takže tyhle asi nebudou mým šálkem kávy:)

Na poličce 48 parfémů 37 miniatur 22 odstřiků 89 vzorků V tužebníku 23 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 10.03.09 21:17

Pro mě je Ma Dame vyjímečná. Musela jsem ji po dalších pokusech dát do žebříčku… první vůně, kterou cítím jen špatně.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 23.02.09 14:07

JPG MaDame - není špatná, dobrá výdrž, nic pro mě, hledám něco výjimečného, to není

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
mihapiha
Nevyléčitelná závislačka 1013 příspěvků 23.01.09 12:15

dneska jsem si stříkla z odstřiku pro kamarádku. voní mi hezky, trošku tuctově, určitě se bude líbít. po rozležení mi připomíní DG femme.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 74 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Ninuška7
Nováček 20 příspěvků 21.01.09 15:12

Nemůžu si pomoct, ale já chvílemi cítim repelent :-(

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Arome andrea
Nováček 20 příspěvků 21.01.09 13:56

Zkoušela jsem Inspire - Christina Aguilera a je to tuctovka, jedna z tisíce. Připomíná mi vůně Oriflame.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Bručoun  06.01.09 17:47

Tak já budu tvořit třetí skupinu :) teď testuji Ma Dame ze vzorku na ruce a mě prostě přijde o ničem. Nic kontroverzního na ni neshledávám, ani neurazí, ani nenadchne

 
Arome akinorev
Nováček 19 příspěvků 06.01.09 11:40

Ma Dame jsem dostala teď na Vánoce a jsem z ní maximálně unešená. Už v parfumérii nám prodavačka říkala, že jsou jen dva typy lidí - ti kteří tuhle vůní milují a ti co ji nenávidí. Druhý příkladj je moje matka, ta mi furt říká, že smrdím jak s prominutím hovno - tak nevím :) Ale jsem nadšená, je to silná, krásná, zvláštní vůně…a hlavně nebude ji mít hodně lidí

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 22.12.08 19:58

Ma Dame jsem dostala jako dárek a na první očuch jsem se trochu lekla a přišla mi moc sladká a silná. Ale teď mi moc voní, voním se jí pořád a nemůže se jí vynačuchat :o)
Ani mi nevadí, že se moc lidem nelíbí, aspoň to nebude cítit na každém rohu.

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome Evajsek
Učednice 134 příspěvků 02.12.08 21:30

Ado,ty seš neskutečná:-)) já se tak pobavila…měla by ses stát dopisovatelkou nějakýho časopisu,to je úžasný! jinak z vůní mám nahnáno už jen podle recenze:-)

Na poličce 10 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Micháálka  23.11.08 20:04

Ma Dame mi voněla hned prvně…krásně se rozkládá,každopádně je jasné,že nikdy se nezavděčíte všem..

 
Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2405 příspěvků 11.11.08 17:13

Ma Dame je pro mě dost velké zklamání, příšerně umělá vůně, splácaná jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Na Gaultiera, jehož ostatní vůně se mi líbí, nic moc :-(((

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 10 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 11.11.08 15:13

Na Inspire jsem byla docela zvědavá,protože první vůně od Ch.Aquilery byla sprostě okopírovaná Laguna.Inspire nezklamala,to je,aby se to nepletlo,zase lacinější hrubozrnná kopie Fragile.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 11.11.08 15:13

Na Inspire jsem byla docela zvědavá,protože první vůně od Ch.Aquilery byla sprostě okopírovaná Laguna.Inspire nezklamala,to je,aby se to nepletlo,zase lacinější hrubozrnná kopie Fragile.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
cat_deveraux  09.11.08 10:57

Měla jsem tu čest ji týden čichat v kuse na návštěvě u své sestřenice v zahraničí. Upřímně řečeno, jestli toto ještě někdy ucítím tak se asi obředím. Je v ní něco šíleně agresivního co mi čpí v nose a obrací se mi z toho žaludek, když to něco odmyslím tak mi z toho vznikne obyč. růžovka.

 
JanaB
Učednice 39 příspěvků 29.10.08 18:01

Rozhodla jsem se trochu vyzkouset Lanvina, takze po par kouscich prisla rada i na Jeanne. A u me klasika, zacatek ok, stred se zdal jeste zajimavy, konec sladak vsedniho typu. Od Lanvina zatim teda velky neuspech. Vsechno konci jak hoooodne sladkej ovocnej salat.

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 267 vzorků V tužebníku 26 parfémů
 
cat_deveraux  12.10.08 20:32

smích:D dokonalá recenze, ale vůně už pokulhává. Jean je můj velký oblíbenec, ale s tímhle kousek mě opravdu zklamal. Je to prostě růžovka jako každá jiná a není to ta originální silná teplá vůně na které jsem zvyklá od Jeana… Takže zůstávám u starého dobrého Classique

 
katka  12.10.08 09:45

Ma Dame - moje láska na první očuch, nádherně se na kůži rozleží!

 
Nela
Znalkyně 290 příspěvků 03.10.08 13:54

Já jsem zkoušela Aguileru- Inspire a musím říct, že na to, jak se mi ta první líbí,tak tahle prostě páchne.Obyčejná, cítím v něco co mi vadí.

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 01.10.08 10:38

Zkoušela jsem všechny 3, líbí se mi jen Ma Dame a to hodně, je v ní pro mě příjemná i růže, na mé kůži se rozvoněla do jemna, výdrž tak střední

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 27.09.08 14:22

Inspire jsem na radu Ady vyzkoušela, sice jen na papírku, ale stačilo to:,naštěstí se nelíbí ani dceři, takže z toho nic nebude.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Morgainne
Učednice 51 příspěvků 17.09.08 20:47

Úžasná recenze, skvěle jsem se pobavila!!! :-)

Na poličce 6 parfémů 4 miniatury 1 odstřik 14 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 16.09.08 11:04

Zatím jsem zkoušela jen Ma Dame, na kůži jsem to neriskla a papírku podivně páchla ještě několik dní (včera jsem ho vyhodila). Pořád jsem přemýšlela, jestli je to ještě vůně nebo už není… obvykle mám problém si druhý den vzpoměnout, co že to mám za papírek, ale u Ma Dame nebylo pochyb. Vrabčák současně zkoušený už z papírku dávno vyvanul, zkusila jsem ale i na kůži a to bylo tedy jiné gusto :)
Pohádka je úžasná, dík :D

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
Arome Anna
Učednice 59 příspěvků 15.09.08 19:18

Dnes jsem v Marionnaudu vyzkoušela všechny tři a nechtěla bych ani jednu. Lanvin řídká malinová vodička pro náctileté,Aquilera kompot(dost silný) a v JPG opět cítím něco umělého jinak by mi asi nevadila,ale po přečtení skvělé recenze už vidím jen tu zmalovanou,na­tupírovanou,vy­žilou dominu,takže taky ne. Zajímavé,jak může pohádka ovlivnit vnímání vůně,i když pohádky by měly mít dobrý konec a tady nebyl… :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 15.09.08 07:28

„Růžová je nejlepší nanananana…“ to se mi vybavila jedna stará písnička:o)) Ale tady to asi platit nebude, že?

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Dagmary
Učednice 112 příspěvků 14.09.08 21:58

No Ado,tohle je dáreček k nadcházejícímu pracovnímu týdnu : - )))Z růžových vodiček mám obavy,ale teď mám chuť je vyzkoušet : - )))

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 20 odstřiků 78 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 
klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 13.09.08 21:30

Ado, ty jsi neskutečná! :) Skvělá recenze, na základě které ty tři slaďárny snad budu muset vyzkoušet :D

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 13.09.08 13:48

Pohádka výýýborná.Vůní bych nechtěla vonět ani jednou:-))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.09.08 18:49

Sáro, souhlasím, je to ostuda - když si vezmu třeba Coco, vůni pojmenovanou též posmrtně po Coco Chanelové, ta je velice důstojná, i kdyby se Coco nakrásně nelíbila. Ale tohle je výsměch, vypadá to, jako by vůně měla být ztělesněním ducha firmy a samotné Jeane, přitom je to pravý opak. Hrůza.

Paty, někde tu Inspire vyzkoušej… když se dá jen jeden střik, lze to přežít, rychle ta slaďárna vyvane a zbyde takový kytičkový dech. Mně na rozdíl od Sáry přišla zase sladší a horší ta první Aguilera. V té byla jen jedna složka, tady už jsou dvě.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 12.09.08 18:03

Proboha, začínám se bát!Moje dcera je nekritická fanynka Christiny a tuhle vůni bude určitě vyžadovat:(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist