Trussardi: Trussardi

03.09.08 | autor Ada

První vůně od Trussardiho vznikla v roce 1982 a byla pojmenována prostě Trussardi, což se dobře plete s vůní Donna Trussardi (poněvadž na některých webech najdete Trussardi jako Trussardi Donna, zřejmě proto, že se pánská verze vydaná o rok později jmenuje Trussardi Uomo, samozřejmě spolu s Donna Trussardi vznikla také L'uomo Trussardi!). Dostala jednoduchý, ale přitom celkem zvláštní flakon, nad nímž můžete libovolně dlouho přemýšlet, jestli je prudce moderní nebo beznadějně staromódní.
Samotná vůně zapůsobí na první počich trochu staromódně, obsahuje totiž aldehydy. Jejich mýdlová ostrost vás výrazně přivítá hned na začátku, ostatně u aldehydů to ani jinak nejde. Aldehydy nejsou na aldehydových vůních ta zajímavá část, protože jsou pokaždé stejné, zajímavé je to, jak se vůně bude rozvíjet dál a co všechno se v mýdlovém objetí skrývá.
Trussardi je pod aldehydy taková ostře, chladně, kovově svěží. Nebo možná jako by tam bylo trochu čaje. Postupně se kovový chlad rozplývá do květinového srdce a pak až do mléčné jemnosti. Srovnávám-li Trussardi s jinými aldehydovkami, které znám, řekla bych, že patří k jemnějším květinovým bez toho, že by byla příliš vanilková.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Trussardi Trussardi (1982)
  • Složení:

    HLAVA: koriandr, hyacint, galbanum, bergamot
    SRDCE: ylang-ylang, jasmín, růže, tuberóza
    ZÁKLAD: cedr, santal, pačuli, styrax

 Váš příspěvek
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 03.09.08 20:21

Ano, souhlasím, první, co mě napadlo po přivonění je slovo „staromódní“.
S názvem si fakt hlavu nelámali, na internetu se setkávám s „přízviskem“ White, aby se zákazník orientoval. Pořád lepší než u značky Gucci, tam je bez obrázku namydlená určitě i kdejaká prodavačka, nejen zákaznice.
Ohledně flakonu jsem se dlouho nemohla rozhodnout, jestli je zajímavý nebo prostě ošklivý. Teď bych ho spíš hodnotila slovy „má nápad“. Rozhodně to není snaha zaujmout za každou cenu ani nuda, takže je mi sympatický.
Vůni bych rozhodně nepoužívala, snad jen kdyby byla jediná široko daleko a potom jen velmi opatrně.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist