Van Cleef & Arpels: Birmane

29.09.08 | autor Ada

Základ je teplý, solidní, ale nikoli těžký, voní po sytějším pižmu, tonkových bobech (mix vanilkových a zlatě podzimních tónů) a santalovém dřevu. Birmane je směsicí květinového, orientálního, dřevitého a ovocného žánru, přičemž žádný z ní příliš nečouhá.

Jestli jste ještě nečetli recenzi od Oleky v databázi, přečtěte si ji - vystihla Birmane velmi přesně, především její vývoj, který směřuje od prvního dojmu někam, kam byste si nejspíš ani netipli.
První dojem - okamžitě po nanesení (nemusíte se bát hned přičichnout, od Birmane nedostanete baseballovou pálkou přes nos) - je velmi broskvový. Nenašla jsem bohužel spolehlivé složení (na webu značky už Birmane nemají), ale na tu broskev dám krk. Říkala jsem si tedy, že nejspíš půjde o něco ve stylu Trésoru nebo Alchimie. Ale broskev nezesilovala, spíš se zmírnila, přidaly se květiny (růže a jasmín), chvíli to všechno vonělo dohromady a nakonec vůně začala mířit sušším, dřevitějším, elegantnějším směrem; asi jako když potkáte ženu, kterou na první pohled zhodnotíte jako romantičku, ale postupně zjišťujete, že je rafinovanější, tajemnější a větší dáma, než jste si mysleli.
Základ je teplý, solidní, ale nikoli těžký, voní po sytějším pižmu, tonkových bobech (mix vanilkových a zlatě podzimních tónů) a santalovém dřevu. Birmane je směsicí květinového, orientálního, dřevitého a ovocného žánru, přičemž žádný z ní příliš nečouhá. Je ženská, jemná a zároveň elegantní, hodí se k večerním šatům i přes den do práce, svoje si v ní najde mladá i zralá žena; je zkrátka univerzální v tom nejlepším slova smyslu. Měli by ji povinně studovat všichni výrobci moderních nevýrazných ‚univerzálek‘, aby viděli, že se taková vůně dá udělat tak, aby se za ni nemuseli stydět a do roka a do dne ji nenápadně uklidit z regálů.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Van Cleef & Arpels Birmane (1999)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, ananas, růžové dřevo, citron
    SRDCE: růže, orchidej, kosatec, otočník
    ZÁKLAD: vanilka, tonka, santal, pižmo

 Váš příspěvek
 
Arome majdalena
Nováček 14 příspěvků 03.11.09 16:28

Dnes jsem ji obdržela poštou z „Jahody“, kde je nyní ve vánočních slevách levnější o celých 58%. Musím konstatovat, že je to vůně opravdu krásná, úžasná, no prostě jsem nadšená. Opravdu se dá koupit jako dárek bez obav. Já sama jsem se bála, že bude „příliš orientální“, ale je teplá, nedusí, výdrž správná - já jsem velice spokojená. Nejraději bych si za tu cenu pořídila ještě jednu do zásoby - ale budu rozumná.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 16.03.09 13:56

Souhlasím se vším, co bylo uvedeno výše. Velice příjemná, bohatá, teplá a lahodná vůně. Dost mi ji připomíná Precious od Oriflame, která ale postrádá tu příjemnou dřevitost po rozvonění a není tak dotažená (i přesto je to velice povedená vůně).

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Enna
Nováček 15 příspěvků 18.10.08 08:32

Tak tahle vůně mě opravdu mile překvapila :)Univerzální ano, ale ne obyčejná…čas pracuje pro ni, s časem je čím dál lepší a získává si úctu… Hladí, je teplá, zralá…pro podzimní čas ideální. Výdrž je, jak se na kvalitní parfém sluší, vynikající.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 11 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
eva  11.10.08 15:20

Birmane jsem si objednala také na základě recenze Oleky a mám velkou radost, že vůni vnímám stejně podzimně) Souhlasím i s univerzálností a tím, jak Birmane popisuje Ada. Myslím, že od Van Cleefu je to jeden z nejharmonič­tějších a nejméně kontroverzních výtvorů: dá se bez větších obav koupit naslepo nebo může posloužit jako pěkný dárek :-)

 
Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 29.09.08 20:10

Biramne jsem si koupila úplně naslepo na základě recenze Oleky. Její popis, který dokonale vystihuje tuto vůni a nynější recenze Ady, která ji krásně orámovala je příslibem příjemných momentů v její společnosti. Pro tyto podzimní dny je Birmane v tomto jednoduchém a přitom velmi pěkném flakonku jako stvořená.

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist