Versace: Gianni Versace

31.12.10 | autor Ada

Jako poslední ze zamýšlené pětice recenzí "starších klenotů" jsem vybrala první parfém značky Versace. Vznikl na začátku osmdesátých let a jmenuje se jednoduše: Gianni Versace.

Jako poslední ze zamýšlené pětice recenzí ‚starších klenotů‘ jsem vybrala první parfém značky Versace. Vznikl na začátku osmdesátých let a jmenuje se jednoduše: Gianni Versace.

Tento parfém je dokladem, že co je staré, nemusí být automaticky úžasný drahokam, tisíckrát lepší než dnešní řiďounké vodičky. I tehdejší doba měla svůj průměr a spoustu vůní, které se jedna druhé podobaly jako vejce vejci. Gianni Versace je vůně příjemná, dobře sestavená, nečpí z ní nic laciného, ale kdo má v parfémové tvorbě té doby trochu přehled, troufám si říct, že nebude nijak zvlášť uchvácen.
Gianni Versace je příklad vůně, jaké se tehdy hojně vyráběly a nosily: květinová, spíš elegantní, s chyprovým základem. Kdo byl v té době dítě, určitě se mu po zavětření vybaví nějaká dáma z okolí, která takové vůně tehdy používala a všude za sebou nechávala typickou stopu. Gianni je plná květin, voní z ní narcis a bílé květiny, rozostřené aldehydovým závojem. Základ je sušší, s tóny větvičníku a pačuli. Vůně je poměrně intenzivní a rozpínavá, ale překvapilo mě, jak malou má výdrž: pár hodin a dost, nic po ní nezůstane.

Vůně Gianni Versace už se nevyrábí, s trochou štěstí seženete miniaturu, občas i plné balení třeba na eBay. Koupě má však smysl spíš v případě, že máte na parfém nějaké pozitivní vzpomínky; ctitel osmdesátkových vůní a lovec čichových zážitků má spoustu jiných, zajímavějších možností.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Versace Gianni Versace (1982)
  • Složení:

    HLAVA: koření, ovoce, bergamot, aldehydy
    SRDCE: jasmín, narciska, kosatec, tuberóza
    ZÁKLAD: mech, benzoin, kůže

    262 - 287 Kč
 Váš příspěvek

Nový článek:

Trvale odstranění chloupků - je to možné?

 

Chloupky nás vytáčí všechny. Nechci ani počítat kolik hodin jsem já sama strávila jejich odstraněním a kolik jsem vyhodila peněz za veškeré epilace, depilace a nakonec jsem stejně skončila s žiletkou v ruce. Po pár nezdařilých pokusech se ale řešení přeci jen našlo.

Celý článek »
TOPlist