Vivienne Westwood: Anglomania

27.06.07 | autor Ada

Podle toho, co jsem o Anglomanii našla na internetu, je to jedna z těch vůní, kterou lidé buď milují, nebo nenávidí. Ti druzí si většinou stěžují na přehršel růže a nudnou plochost. V Anglomanii je opravdu růže požehnaně, sytá a sladká vůně bulharské růže je středem, kolem kterého se točí všechno ostatní. Malinko štrejchnuto takového čajového tónu à la Bvlgari pour Homme Soir, přiměřeně koření, v základu trochu kůže a hebké, vanilkově ambrové sladkosti. Poetickou metaforu jsem nemusela dlouho hledat, napadla mě okamžitě: smyslně hladký čokoládový bonbon s růžovou náplní, uložený v krabičce vystlané hedvábím a potažené semišem. Jemné a zároveň opulentní, na malém množství si pochutnáte, ale přejezte se a bude vám pěkně špatně. Takhle nějak jsem si původně představovala Bal à Versailles - rozvernou a zároveň dekadentní vůni pro rokokovou slečnu.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Vivienne Westwood Anglomania (2004)
  • Složení:

    HLAVA: kardamom, koriandr, zelený čaj
    SRDCE: růže bulharská z Indie, fialka, muškátový oříšek
    ZÁKLAD: kůže, vanilka, ambra

 Váš příspěvek
 
WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4120 příspěvků 22.01.09 12:25

budu citovat Daggy "Růže voní opravdu jako růžový olejíček z Bulharska v dřevěném obalu. " Ten dreveny obal mam od babicky, zamilovala jsem si ho a od te doby jsem hledala vuni, ktera by tomu byla podobna. Nasla jsem ji :)

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
 
Daggy  14.01.09 12:28

Mám ji nově a jsem z ní nadšená. Přirovnání k bonbonu je krásné, ale mně evokuje spíš luxusní drahý nasládlý likér. Růže voní opravdu jako růžový olejíček z Bulharska v dřevěném obalu. Občas mi něčím lehounce připomene Tresor, ale té růže je tam mnohem víc.
Pokud jde o výdrž, nestěžuji si, ale už mockrát mně napadlo, jestli spíš není závada v našem vlastním nose, který po určité době pachového vjemu jakoby „ohluchne“. My máme pocit, že vůně nedrží, ale okolí nás stále cítí.

 
Gep
Učednice 218 příspěvků 21.05.08 13:12

Když jsem ji vyzkoušela poprvé, moje rekace byla veskrze nadšená. Mhm, řekla jsem si, ta je pěkná. Ano, je pěkná, cítítm i jistou pudrovost, růže nejsou jemné, ale silné a výrazné a sladká je přiměřeně, ale výdrž byla, aspoň na mně, více než mizerná. Boudoir, Sin Garden i Libertine drží báječně, ale Anglomanie má v tomto velký nedostatek. Rozhodně však stojí za to ji minimálně pozorně vyzkoušet.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Ivka  13.12.07 18:04

Myslím hodnocení nenávidím a miluji je trochu dost přehnané :) Tohle je ta nejmíň kontroverzní vůně od slavné návrhářky Vivien. Dokonce si ji zamilovalo i moje náctileté dítě, které je zatížené hlavně na růžové vodičky a žvýkačkové voňky od spearsové :) Já bych řekla, že Anglomania je dost líbivá, často nám ji chválí i cizí lidi. Ten flakon sice k takovým asociacím svádí, ale vůně není nijak zvlášt zvláštní, prostě nic kontroverzního. Uznávám, že je ale i tak povedená!

 
Alca  09.12.07 12:20

Nádherná ženská vůně, plná růží a jedlé nežnosti! Pánská a koření? Opravdu v žádném případě, nenechte se mýlit, tohleto je vůně pro dámy. A mooc povedená. Doufám bude od Ježíška pod stromečkem :-)

 
anonymní  19.09.07 00:33

Krásná vůně. Naprosto ženská a sexy. Růže moc necítím, spíš vanilku a karamel (asi ty bonbony). Je zajímavé, že asi ne na každém voní. Třeba na kolegyňce vzniklo nehezkého něco, přirovnáním jde říct-zesílená Roma Biagotti. Skoro pánské, moc koření prostě. Škoda že je Anglomania málo k vidění. Taky moc mě oslovil flakon. Kdo bude mít možnost, určitě je dobré ji vyzkoušet.

 
anonymní  14.08.07 13:06

pěkná líbivka, ale nic moc extra,
normální průměrně hezký parfum

 
E  27.06.07 20:57

zvláštní:-) Anglomania mi přijde naprosto univerzální a líbivá. Okolí taky :-) Dost často ji lidi tipují na „něco od Armaniho“

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 27.06.07 18:37

Jé,tak tahle recenze mi udělala radost,Anglomanii jsem si přivezla z Británie spolu s Budoirem,ten jak se mi na místě líbil,tak mne doma poněkud znechutil,ale Anglomania,ta ne.Je přesně taková,jak Ada píše a opravdu u ní je to hop nebo trop,miluju nebo nenávidím,nic mezi tím,je to přesně ten typ vůně.To s tím bobónem,to si musím pamatovat.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist