Yves Rocher: Fleur de Noël

03.12.08 | autor Ada

Tak tu máme zase tradiční vánoční sadu, na kterou Yves Rocher před svátky obvykle nezapomíná. Většinou to bývala jen kosmetika (sprchové gely atd.), ale letos jsme se dočkali i vánoční toaletky. Jmenuje se Fleur de Noël.

Tak tu máme zase tradiční vánoční sadu, na kterou Yves Rocher před svátky obvykle nezapomíná. Většinou to bývala jen kosmetika (sprchové gely atd.), ale letos jsme se dočkali i vánoční toaletky. Jmenuje se Fleur de Noël; noël jsou francouzsky vánoce (Père Noël je obdoba Santa Clause, která obdarovává francouzské děti) a fleur de noël, tedy vánoční květ, je v tomto případě čemeřice - francouzsky se jí říká rose de noël, vánoční růže.

Neznám vůni čemeřice a nevím, nakolik se Fleur de Noël inspirovala, ale vánoční docela je. Je sladká, teplá, sametová a trochu kýčovitá, voní po cukroví, a když to s ní přeženete, bude vám z ní také stejně špatně jako z přecpání cukrovím. Květinovým základem je sytá růže a ostatní složky kolem ní pletou tlustý chlupatý svetr posypaný cukrem - vanilka, cukrová vata, pižmo, tonka, pražené mandle v cukru, to všechno tam je a v míře vrchovaté.

Velmi podobná Fleur de Noël je Nina, sametově sladkými tóny mi připomínala také Flowerbomb. Růžově cukrová, ale ne tak hebká je Pleasures Delight. ‚Vanilkovým rohlíčkům‘ à la L nebo Organza Indécence už Fleur de Noël podobná není, ale pokud máte tyto vůně rády, vánoční květinu vyzkoušejte také - třeba se vám bude líbit.

Doporučuji tak, jak byla zamýšlena, tedy na zimu - v teplých dnech na tohle růžové cukrátko rozhodně zapomeňte.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Jitule  04.06.09 19:54

Mě se moooooc líbí,je to vůně kterou budu nosit hodně dlouho,protože mě zastavují paní a ptají se,kde jsem sehnala ten-Jovan fresh musk-neznám tuto vůni,ale mám dobrý pocit.

 
anonymní  29.03.09 20:13

Dostala jsem ji k narozeninám a připadá mi , že ROZHODNĚ špatně nevoní!!!!!

 
chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 21.03.09 13:50

všem navzdory - mě se líbí a moc. Přitulila se ke mě a je nám spolu dobře.Jemná vůnička, která Vás nenápadně doprovází, když nemáte náladu na jásavé ovocenky a rány do hlavy ve stylu Fracas nebo Poison.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
anonymní  09.12.08 17:49

je to růžovka, připomněla mi růžový vánoční kaktus. myslela jsem pod stromeček nedospělé dcerušce - ale vůně se ztratila, než jsem překročila práh obchodu, kde jsem zkoušela.tak nic

 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 04.12.08 01:48

..taky se mi nelíbí.., bylo by mi z ní špatně.. - je to jako sníst cukrovou vatu a projet se na „řetízáku“…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.12.08 21:35

Fleur, pro sladkosti zkrocené jehličím jedině ke Guerlainům: Aqua Allegoria Winter Délice je přesně taková.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Fleur  03.12.08 18:20

Vůně pro papírové růže ze střelnice. Očekávajíc vůni „vánoc“ (tedy sladkosti zkrocené jehličím a mrazem) jsem zkoušela na ruce a dost jsem litovala…

 
Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 03.12.08 18:07

Myslím si, že tato recenze je hodně shovívavá a mírná - přirovnávat Fleur de Noel k Nině nebo Flowerbomb, auuuuu - musím zavýt, taková pohana pro kvalitní vůně - pro mne představuje Fleur de Noel typickou vůni pro nanicovaté barbie: zdálky to ještě jde, ale při bližším prozkoumání tupě růžová, kýčovitá slaďárnička, snadno zapomenutelná.

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

 

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist