Yves Saint Laurent: Opium Fleur Imperiale

03.07.07 | autor Ada

Ze začátku je Opium Fleur Imperiale velmi podobné Opiu, až jsem se začala domnívat, že to bude jen taková naředěná verze a jinak se ničeho zajímavého nedočkám. Po rozvonění se však ukázaly suché dřevité tóny, jako byste do orientálního Opia přilili trochu nějaké chypre vůně (celek je přesto spíš orientálně sladký než chyprově suchý), a také z něj intenzivně voněla květina, kterou se mi zatím nepodařilo identifikovat, každopádně do orientálního charakteru dobře zapadala. Závěr je čistě orientální, takový dřevitě skořicový.
Orientální a chypre vůně stojí na žebříčku mých oblíbených skupin až na posledních příčkách, Imperiale je pro mě proto takřka smrtící kombinace; ale pokud se vám tyto skupiny naopak líbí, stojí to za zkoušku. Pokud hledáte lehčí verzi Opia, u Imperiale asi neuspějete, nezdá se mi, že by byla oproti Opiu nějak výrazně slabší a už vůbec v ní nejsou zvýrazněné nějaké lehké (květinové, ovocné) tóny na úkor orientální těžkosti.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 14:47

Neidentifikovatelná květina je meruňkový květ. No, a mně zase příšerně smrdí takřka cokoli od Guerlaina.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
anonymní  19.10.07 22:20

Trvá mu delší dobu, než se opravdu rozvoní, na mě jsou to až 4 hodiny, a pak je opravdu krásný.

 
Iva  03.07.07 21:06

Vůni Imperiale mám a řekla bych, že je kulatější, klasické Opium bych asi nemohla. Celkově je příjemný a mužům se zdá zajímavý.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist