Zara Woman Gold & Rose Gold: recenze

22.04.14 | autor Ada

Oblečení ze Zary mám celkem ráda. Stejně tak jejich doplňky, například aktuální ultranápadné náhrdelníky, kterými se ovšem vzhledem k jejich přemrštěným cenám jen inspiruji. Vůně jsem ovšem v Zaře zkoušela už velmi dávno, a tak jsem se rozhodla zase něco otestovat.

Volba padla na dvě verze vůně Zara Woman, a sice Gold a Rose Gold. Obě jsou v nabídce v hranatém flakonku s balónkem, i když původní obal je dle dostupných fotek na netu jiný.

Zara Woman Gold je orient s lehčím, pižmově vanilkovým základem (ne dřevitým - santalovým). Srdce je květinové, ale ne příliš zřetelné, těžko budete z parfému dolovat nějaké konkrétní složky. Jestli hledáte originalitu, tak Woman Gold obejděte velkým obloukem, tahle vlastnost jí naprosto chybí. S tím souvisí i linearita a nulový vývoj.

Zara Woman Gold je tedy spíš univerzální vůně na denní nošení. U takových vůní není nenápadnost a nudnost nutně nevýhodou. Hodila by se i jako dárek pro někoho, koho moc neznáte a nechcete výběru věnovat moc času. Já se obejdu bez ní, díky.

Zara Woman Rose Gold mi přišla zajímavější. Je to květinová vůně, jejíž hlavní složkou je pomerančový květ, ale já - zmatena zřejmě názvem - jsem v ní tak nějak automaticky hledala růži a našla jsem ji. Rose Gold je opět poněkud lineární a složky jsou v ní důkladně slité, takže tak nějak bych si ji dovolila popsat: je to květina, velká, tlumeně růžová, vzniklá spojením růže a pomerančového květu. Její vůně je sytá, hladká a kulatá - dojem „kulatosti“ je tady téměř hmatatelný -, částečně pudrová. Pozor, je dost sladká (myšleno květinově sladká) a výrazná, snadno by se to s ní dalo přehnat.

Znáte nějakou vůni od Zary? Máte chuť nějakou vyzkoušet?

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist