Zara: Zara Femme

27.06.07 | autor Ada

Na tuto vůni jsem narazila v butiku Zara - do té doby jsem ani netušila, že Zara nějaké parfémy prodává (s hadříky to mám trochu jinak než s parfémy - místo courání po obchodech, zkoušení a nakupování raději vytvářím vlastnoručně). Obrázky se mi bohužel najít nepodařilo, musíte se tedy spokojit s mým ujištěním, že flakony jsou docela hezké - jednoduché, ale celkem vkusné.
Od vůně jsem čekala něco trendy, ovocného, a přesně toho jsem se také dočkala. Zara Femme je skoro nestydatá kopie Amor Amor - plná, sladká ovocenka s vanilkovým základem a stopami květin. Je docela pěkná, pro milovnice sladších ovocných vůní bude bezesporu příjemná, jen holt není zrovna originální :) Cenovky jsem si bohužel nevšimla, jestli je Zara Femme za vyšší cenu, její koupi bych si určitě rozmyslela.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Zara Zara Femme (2006)
  • Složení:

    HLAVA: mandarinka, citron, pomelo, zelené jablko
    SRDCE: kosatec, pivoňka, broskev
    ZÁKLAD: cedr, ambra, pižmo

 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist