18.4. -Love in Paris Pivoine, Trésor Sparkling, Mosch. Funny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.04.07 17:01

Nina Ricci Love in Paris Fleur de Pivoine

Nová limitovaná edice Love in Paris má být romantická jarní květinovka. Voní po mandarince, růžovém pepři, neroli, černém rybízu, pivoňkách, malinách, růži, fialce, pačuli, heliotropu a gruzínském dřevu. Jsem zvědavá, jestli se dostane i do našich parfumerií. Zatím je prý k mání ve francouzské Sephoře za 53 eur.

Lancôme Trésor Sparkling

Lancôme uvedl novou limitovanou edici své klasiky - Trésor Sparkling / Trésor Eau Etincelante (druhé jméno se používá ve Francii). Jde o výtvor parfumerů Sophie Grojsmanové a Aliénora Masseneta. Složení: dominuje hruška, bílá růže, fialka a santalové dřevo, další složky jsou červený pepř, bergamot, bulharská růže, heliotrop, pižmo a labdanum.

Moschino Funny!

Funny! bude k mání v květnu a bude to ovocně květinová vůně, která „v sobě spojuje šarm a vitalitu, něžnost a spontánnost“. Měla by vonět po hořkém pomeranči, červeném pepři, grapefruitu, jasmínu, pivoňce a zeleném čaji, což zní na ovocenku docela slibně (čajová hořká vůně, hm).

David Beckham Intense Instinct

Intenzivní instinkt Davida Beckhama už je na světě a láká spojením melounu, citronu, zázvoru, koriandru, cedru, fialkových lístků, bílého cedru, týkového dřeva a pižma. Zatím se prodává v Anglii a prý v Rumunsku; v ostatních zemích bude oficiálně představen v květnu.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 21.04.07 01:15

Moschino uz straca sudnost… Funny ako nazov pre vonavku? Je rozdiel medzi fun a funny… Funny moze mat aj negativny vyznam. A ked sa niekto v anglictine spyta „What`s that funny smell?“, tak sa pyta, co je to za smrad. Necakam od Moschina nejake parfumarske veldielo, ale ze dopredu oznaci svoju vonavku za smrad, to som necakala :rolleyes:

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.04.07 10:09

To jo, ale pořád ještě zůstává ten pozitivní a ten je prvořadý, většinu lidí (zvlášť u nás) napadne jako první a jediný.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 23.04.07 21:55
Ada píše:
To jo, ale pořád ještě zůstává ten pozitivní a ten je prvořadý, většinu lidí (zvlášť u nás) napadne jako první a jediný.

Ano, ale smiesna vonavka? Ten nazov mi nedava zmysel.
U nas urcite vacsinu ludi napadne prave ten vyznam, ale my hadam nie sme hlavny cielovy trh pre Moschina? Native speakrov urcite napadnu aj ostatne vyznamy. Nuz ale v Europe okrem UK toto nebude problem a neviem, nakolko sa Moschino distribuuje v USA - tam by mu mohol ten absurdny nazov aj skodit.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.04.07 22:39

Ale ne směšná voňavka. Funny! Legrace! Zábava! Hop, hop, jásáme, máváme, radujeme se, smějeme se, je nám šestnáct, dospělí jsou trapně vážní, život je přece funny! :lol:

Gatti
Nováček 25 příspěvků 24.04.07 00:07

Ado, otestuješ prosím ten Trésor Sparkling? Jsem na něj zvědavá, ale sama jsem ho ještě nikde nepotkala…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 24.04.07 00:59
Ada píše:
Ale ne směšná voňavka. Funny! Legrace! Zábava! Hop, hop, jásáme, máváme, radujeme se, smějeme se, je nám šestnáct, dospělí jsou trapně vážní, život je přece funny! :lol:

To je ten problem. To, co mas na mysli, je FUN. Funny znamena smiesny, vratane negativneho vyznamoveho odtienku (ridiculous). „Zivot je zabavny“ sa da prelozit ako „life is fun“, ale v ziadnom pripade nie „life is funny“. Tento vyrok o zivote by uz nebol celkom pozitivny…skor by jeho vyznam bol trochu nejasny. Ak sa povie o nejakom vtipe „funny joke“, tak OK, je smiesny a zabavny, ale inak ma slovo funny vyznam, ktory sa iba ciastocne prekryva so slovom fun. Funny vyzera ako jednoduche adjektivum od fun, ale ani zdaleka nie je, to je ten omyl, co maju u Moschina v hlave. Pravdepodobne tam nemaju nikoho, kto by vedel poriadne po anglicky.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.04.07 08:56

Když s jásavým úsměvem proneseš, že life is funny, tak to má přesně ten samý pozitivní význam jako life is fun. Jsem si jistá, že právě to měli u Moschina na mysli. Že se to dá zlomyslně zneužít ve stylu „what's that funny smell“ už je jiná. Většina zákazníků to zcela jistě takhle podrobně rozebírat nebude…

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 24.04.07 15:30

Funny má viacero významov, od zábavný, veselý, zaujímavý cez smiešny, komický. „Funny Huh-Huh or Funny Interesting?“ je hláška z jedného filmu, ktorá naznačuje dva úplne odlišné významy. Je pravda, že fun v spojení „have fun“ má výhradne pozitívny význam. Angličtina je úžasná v tom, koľko majú slová významových odtieňov. Life is fun je len zaužívané vetné spojenie ako life is your oyster a podobne.
Ja nachádzam chyby aj v slovenských prekladoch kníh z angličtiny, ani každý prekladateľ nemá cit pre jazyk.
A na smrad v pravom slova zmysle sa dá opýtať aj „what´s that bad smell?“ funny smell je ešte jemnejší odtieň od
strange smell,ktorý tiež nevyhnutne nemusí znamenať smrad.
Ja ten názov Funny chápam ako Ada. A skúšala som ho a nepáči sa mi, rovnako ako všetky vône od Moschino.
Ozaj, u nás je jedna super predavačka v parfumérii, ktorá hovorá Mošíno alebo Priskila Presley.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 25.04.07 02:08

No ja neviem, Ada, anglicki native speakers nemusia nic rozoberat, aby mali negativne konotacie, jednoducho to pride samo.
Priznavam vsak, ze si nie som ista, nakolko je ten negativny odtien vo „funny“ nabity oproti ostatnym odtienom.

Afrika píše:
Ozaj, u nás je jedna super predavačka v parfumérii, ktorá hovorá Mošíno alebo Priskila Presley.
:lol: Keby pracovala v hrackarstve, vyslovovala by puzzle ako „pucle“.
Take predavacky ma vzdy pobavia, ked katuju talianske, francuzske, anglicke nazvy jeden za druhym.

katerinka  08.05.07 22:46

Moschino Funny! taktéž očicháno na letišti a protože jsem přestupovala, měla jsem k dispozici letiště dvě, tak jsem to tam vymetla a očichala většinu u nás zatím nedostupných novinek. Trochu zklamání stošestnáctá variace na LB, méně otsrá, vcelku příjemná květinově ovocná vůňka s citrusovou hlavou, výdrž mizerná. Omlouvám se fanynkám vůní od Moschina.

eva  18.07.07 19:30

Nina Ricci Love in Paris Fleur de Pivoine: prosím už tento parfém někdo zkusil? Podobá se původní verzi? Děkuji

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.07.07 19:44

Dneska jsem ji zkusila, píšu recenzi. Původní verzi se moc nepodobá.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist