31.Rue Cambon z butiku voní jinak než z odstřiků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
elisa
Parfémová maniačka 585 příspěvků 26.04.13 09:57
31.Rue Cambon z butiku voní jinak než z odstřiků

Milé kolegyně, před měsícem jsem si splnila malý sen a udělala nálet na butik Chanel ve Vídni. Odvezla jsem si 200ml 31.Rue Cambon. Už po otevření se mi zdálo, že voní jinak než Rue Cambon, kterou jsem znala z několika odstřiků z arome - je na začátku sušší, vetiverovější, teprv po rozvonění na kůži je stejná. Přičítala jsem to tomu, že to vnímání vůně je subjektivní. Napadlo mě i to, že vůně je čerstvá, kdežto odstřiky byly možná dělány z flakónů z ebaye apod. Nijak mi to nevadilo - v obou podobách mi přijde krásná.
Problém nastal ve chvíli, když jsem se rozhodla nabídnout na arome odstřiky. Kupující popisuje vůni z refanu jako „smrad“, který nemá nic společného s Rue Cambon. Samozřejmě poprosím o vracení odstřiku a vrátím peníze (a vesele ho unosím sama). Nicméně pořád hloubám nad tím, kde mohlo dojít k chybě. Refany jsou nové, vybalila jsem je čerstvě před odstřikáním, nemyla jsem je, jsou v tom stavu, v jakém přišly z někdejší objednávky od refan-parfémů. Technologicky jsem proces neporušila, na sluníčku nebyly ani flakón, ani odstřik, stříkala jsem rovnou do refanu, bez prostřednictví trychtýřku. Takže předpokládám, že jde zrovna o ten „vetiverový“ rozdíl, kterého jsem si všimla při koupi, tedy nos mě nešalí.
Nemohl by někdo z Vás donést na pražský sraz svůj flakón Rue Cambon pro srovnání? :nevim: Jsem tím zaskočená, přece nemůžou změnit formuli bez oznámení.

Na poličce 15 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Reakce:
 
wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 26.04.13 10:08

@elisa Donesu na sraz svůj flakon 31 RC. Mám je kupované v berlínském butiku Chanel loni. 200 ml a 75 ml - bude stačit ten menší, když nejsem přímo z Prahy? Ať toho netahám tolik.
Já mám na začátku výrazný bergamot a pak ten kosatec, ten kosatec :srdce: . Domenica tu myslím psala, že se v teplém počasí rozkládá jinak http://www.arome.cz/…rankovani/2/?… , ale větší dávka vetiveru, to je pro mě novinka. O reformulaci nic nevím, tak uvidíme, až porovnáme.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
elisa
Parfémová maniačka 585 příspěvků 26.04.13 10:13

Výborně! Děkuji! Určitě bude stačit menší. Poberu i starší odstřiky, které imho mají ovocnou stopu. Ať to kompletně zmapujeme, v dané chvíli jsem bezradná.

Na poličce 15 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9233 příspěvků 26.04.13 10:20

mne sa stalo niečo podobné s Cuir de Russie, z odstreku bola úplne iná ako keď som si ju strekla v butiku. Rozdiel bol zo začiatku obrovský! Cuir de Russie veľmi nemusím, cítim tam Framykoin, ale keď som si ju strekla v butiku, bola nádherne kvetinovo-aldehydová, nechápala som. Asi po pol hodine prišiel ten spomínaný Framykoin :D
Vysvetlenie však nepoznám a tiež je to pre mňa záhada :nevim:

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 111 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
elisa
Parfémová maniačka 585 příspěvků 26.04.13 10:36

Těším se na sraz a jsem vysloveně zvědavá, k čemu dospějeme, zda budou vonět podobně flakóny z různých šarží (?). Určitě poreferuji sem. Zatím mi to přijde jako pěkná detektivka. A je mi mimo jiné trapné, že jsem nechtěně a neúmyslně zklamala očekávání aromačky, která se těšila na určitou vůni a dostala ji v jíné podobě.

Na poličce 15 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.04.13 10:46

Může to být dáno i rozdílem v různých šaržích téže vůně :think:

Na poličce 48 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 
wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 26.04.13 11:48

Souhlasím s jerry, to je možnost. Sama jsem zaznamenala droboučké rozdíly u Chanel No. 5 EDP, jedna kupovaná loni, druhá letos - obě originální balení koupené v ověřených českých e-shopech, ale nebylo to nic, co by tu podobu měnilo nějak zásadně.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Magda
Nevyléčitelná závislačka 1120 příspěvků 26.04.13 12:30

U mě je to Coromandel.
Vůně koupená v odstřiku jako horká novinka byla jiná (i barevně), než vůně ve větším odstřiku po cca 1,5 roce a nakonec velký odstřik v létě 2012 a ten se mi zdál taky trochu jiný. Mám ode všech odstřiků schované refany s kapkou na dně a každý voní trochu jinak, je jinak krásný a Coromandel je geniální vůně!!!

Na poličce 52 parfémů 4 miniatury 13 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
naja1
sv. Parfema z Kecálburgu 3792 příspěvků 26.04.13 12:36

To by 31 RC museli změnit až v poslední době. Měla jsem několik odstřiků v začátcích, loni jsem si nechala koupit celý flakon v butiku a vše vonělo stejně. Není to dobré zjištění, nezapomeňte pak napsat, k jakému závěru jste dospěly.

Na poličce 23 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 41 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Friska
Učednice 74 příspěvků 26.04.13 19:35

Tak to jsem doopravdy zvědavá, co mi přijde. Měl by to být 75 ml flakon z Anglie. Odstřik voněl nádherně. Možná budu příjemně překvapená.
Nastal ovšem problém, zásilka byla označena jako „potenciálně nebezpečná“, po mnoha procedurách (především celních) bude vrácena odesílatelce. Pravděpodobně má tahle kontrola cosi společného s bombovými útoky. Samozřejmě jsme si domluvily jinou cestu doručení. Ale, nemáte náhodou nějaké zkušenosti, jak posílat?
Omlouvám se za příspěvek trochu mimo téma, ale nevím, kam jinam napsat.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 30.04.13 09:22

mně se to stalo u odstřiků Coromandelu (a to i s tou barevností) z různých flakonů a taky u Visy z odstřiku a poté z vlastního flakonu. ovšem rozdíly nebyly nijak markantní, jen tam prostě byly (akorát že ty vypotřebované odstřiky voněly samozřejmě líp, Coromandel už jsem pak nechtěla, ale to nemuselo být rozdílem v šarži… možná).
takže se taky přikláním k těm různým šaržím.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 02.05.13 14:39

Formulace Chanelů se někdy skutečně liší. A nejsou to jenom exkluzivky, takové nepatrné rozdíly jsem zaznamenala i u běžných vůní.
Důvodem je pravděpodobně trh, pro který je vůně určena, resp. kde je vyrobena. Osobně mám zkušenosti hlavně s parfémy z Ameriky a v porovnání s těmi, které jsou koupené v Evropě jsou někdy skutečně mírně odlišné. V rámci jednotlivých států Evropy bohužel nemám takový přehled, ale to bych se divila, že by to bylo až tak :roll:
Mírné rozdíly ve formulacích jsou přisuzovány požadavkům na trhu a hlavně nařízením platných pro dané oblasti …známe např. ty přísné regulace EU na parfémové složky :cert:
Jinak exkluzivky obecně rychle mění svou tvář. Některé kousky ze své poličky jsem obměnila již několikrát a můžu říct, že po otevření, kdy jsou zcela světlounké a jasné, mění barvu doslova před očima. Obsah se mi zatím nezkazil, ale se změnou barvy, vůně vždycky trochu něčeho ztratí a naopak nabere na plnosti … 8)

Na poličce 83 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3274 příspěvků 02.05.13 15:13
po otevření, kdy jsou zcela světlounké a jasné, mění barvu doslova před očima.

Ano, můj zbytek 31RC ve flakonu teď např. vypadá jako ranní moč :mrgreen:

Na poličce 175 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů
 
elisa
Parfémová maniačka 585 příspěvků 23.05.13 12:12

Děkuji všem za účast v diskuzi, na srazu se můj flakón těšil velkému zájmu, milé arome kolegyně byly překvapené tím, jak moc odlišná je má verze (ovšem pouze v první fázi, po rozležení je identitcká s nejrozšířenější). Barevně - oproti odstřikům je světlejší. V první fázi je vůně jemnější, pak se teprv rozvoní_ výdrž je stejná.

Padly následující domněnky a teze:

  • vůně se liší skutečně hodně, v její začátku zcela chybí mrkvový tón a naopak vystupuje vetiver
  • příčinou toho může být

.obsah přírodních složek, které reagují jinak .strojová chyba a pomíchaní se stopou Sycomore .redukce některých složek dle pravidel EU
Nevíme, zda se jedná o změnu trvalou a ani objemově - zda je taková jen jedna (zmetek, unikát) nebo celá šarže.
Těší mě, že se dostal do rukou, nosím ho ráda, i když je jiný než rozšířená verze.

Bude-li někdo kupovat další flakón, dejte prosím info o tom, zda jste nepostřehly nějakou změnu.

Na poličce 15 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 23.05.13 15:30

Ja mám 31 Rue Cambon 200 ml kupovaný v butiku vo Viedni 2/2013. Žiadny vetiverový tón v ňom nemám a ani rozdiel necítim. Odstrek som mala tiež z flákóna z Viedne kupovaný pred dvomi rokmi. Farba bola rovnaká.

Ale oveľa tmavšia farba bola u všetkých 10 fliaš Coromandelu, ktoré som porcovala a boli z USA. Ja som mala svoj flakón z Viedne, tam bola svetlejšia farba a veľmi slabý rozdiel bol aj vo vôni. Tie z ameriky boli trošku hutnejšie, drevitejšie, pre mňa krajšie. Nakoniec som svoj z Viedne posunula ďalej a nechala som si jeden celý z USA.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist