31.Rue Cambon z butiku voní jinak než z odstřiků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 26.04.13 09:57
31.Rue Cambon z butiku voní jinak než z odstřiků

Milé kolegyně, před měsícem jsem si splnila malý sen a udělala nálet na butik Chanel ve Vídni. Odvezla jsem si 200ml 31.Rue Cambon. Už po otevření se mi zdálo, že voní jinak než Rue Cambon, kterou jsem znala z několika odstřiků z arome - je na začátku sušší, vetiverovější, teprv po rozvonění na kůži je stejná. Přičítala jsem to tomu, že to vnímání vůně je subjektivní. Napadlo mě i to, že vůně je čerstvá, kdežto odstřiky byly možná dělány z flakónů z ebaye apod. Nijak mi to nevadilo - v obou podobách mi přijde krásná.
Problém nastal ve chvíli, když jsem se rozhodla nabídnout na arome odstřiky. Kupující popisuje vůni z refanu jako „smrad“, který nemá nic společného s Rue Cambon. Samozřejmě poprosím o vracení odstřiku a vrátím peníze (a vesele ho unosím sama). Nicméně pořád hloubám nad tím, kde mohlo dojít k chybě. Refany jsou nové, vybalila jsem je čerstvě před odstřikáním, nemyla jsem je, jsou v tom stavu, v jakém přišly z někdejší objednávky od refan-parfémů. Technologicky jsem proces neporušila, na sluníčku nebyly ani flakón, ani odstřik, stříkala jsem rovnou do refanu, bez prostřednictví trychtýřku. Takže předpokládám, že jde zrovna o ten „vetiverový“ rozdíl, kterého jsem si všimla při koupi, tedy nos mě nešalí.
Nemohl by někdo z Vás donést na pražský sraz svůj flakón Rue Cambon pro srovnání? :nevim: Jsem tím zaskočená, přece nemůžou změnit formuli bez oznámení.

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 26.04.13 10:08

@elisa Donesu na sraz svůj flakon 31 RC. Mám je kupované v berlínském butiku Chanel loni. 200 ml a 75 ml - bude stačit ten menší, když nejsem přímo z Prahy? Ať toho netahám tolik.
Já mám na začátku výrazný bergamot a pak ten kosatec, ten kosatec :srdce: . Domenica tu myslím psala, že se v teplém počasí rozkládá jinak http://www.arome.cz/…rankovani/2/?… , ale větší dávka vetiveru, to je pro mě novinka. O reformulaci nic nevím, tak uvidíme, až porovnáme.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 26.04.13 10:13

Výborně! Děkuji! Určitě bude stačit menší. Poberu i starší odstřiky, které imho mají ovocnou stopu. Ať to kompletně zmapujeme, v dané chvíli jsem bezradná.

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 26.04.13 10:20

mne sa stalo niečo podobné s Cuir de Russie, z odstreku bola úplne iná ako keď som si ju strekla v butiku. Rozdiel bol zo začiatku obrovský! Cuir de Russie veľmi nemusím, cítim tam Framykoin, ale keď som si ju strekla v butiku, bola nádherne kvetinovo-aldehydová, nechápala som. Asi po pol hodine prišiel ten spomínaný Framykoin :D
Vysvetlenie však nepoznám a tiež je to pre mňa záhada :nevim:

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 7 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 26.04.13 10:36

Těším se na sraz a jsem vysloveně zvědavá, k čemu dospějeme, zda budou vonět podobně flakóny z různých šarží (?). Určitě poreferuji sem. Zatím mi to přijde jako pěkná detektivka. A je mi mimo jiné trapné, že jsem nechtěně a neúmyslně zklamala očekávání aromačky, která se těšila na určitou vůni a dostala ji v jíné podobě.

Uživatel je onlinejerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.04.13 10:46

Může to být dáno i rozdílem v různých šaržích téže vůně :think:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 26.04.13 11:48

Souhlasím s jerry, to je možnost. Sama jsem zaznamenala droboučké rozdíly u Chanel No. 5 EDP, jedna kupovaná loni, druhá letos - obě originální balení koupené v ověřených českých e-shopech, ale nebylo to nic, co by tu podobu měnilo nějak zásadně.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 26.04.13 12:30

U mě je to Coromandel.
Vůně koupená v odstřiku jako horká novinka byla jiná (i barevně), než vůně ve větším odstřiku po cca 1,5 roce a nakonec velký odstřik v létě 2012 a ten se mi zdál taky trochu jiný. Mám ode všech odstřiků schované refany s kapkou na dně a každý voní trochu jinak, je jinak krásný a Coromandel je geniální vůně!!!

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

naja1
sv. Parfema z Kecálburgu 3792 příspěvků 26.04.13 12:36

To by 31 RC museli změnit až v poslední době. Měla jsem několik odstřiků v začátcích, loni jsem si nechala koupit celý flakon v butiku a vše vonělo stejně. Není to dobré zjištění, nezapomeňte pak napsat, k jakému závěru jste dospěly.

Na poličce 23 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 41 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Friska
Učednice 74 příspěvků 26.04.13 19:35

Tak to jsem doopravdy zvědavá, co mi přijde. Měl by to být 75 ml flakon z Anglie. Odstřik voněl nádherně. Možná budu příjemně překvapená.
Nastal ovšem problém, zásilka byla označena jako „potenciálně nebezpečná“, po mnoha procedurách (především celních) bude vrácena odesílatelce. Pravděpodobně má tahle kontrola cosi společného s bombovými útoky. Samozřejmě jsme si domluvily jinou cestu doručení. Ale, nemáte náhodou nějaké zkušenosti, jak posílat?
Omlouvám se za příspěvek trochu mimo téma, ale nevím, kam jinam napsat.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 30.04.13 09:22

mně se to stalo u odstřiků Coromandelu (a to i s tou barevností) z různých flakonů a taky u Visy z odstřiku a poté z vlastního flakonu. ovšem rozdíly nebyly nijak markantní, jen tam prostě byly (akorát že ty vypotřebované odstřiky voněly samozřejmě líp, Coromandel už jsem pak nechtěla, ale to nemuselo být rozdílem v šarži… možná).
takže se taky přikláním k těm různým šaržím.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 02.05.13 14:39

Formulace Chanelů se někdy skutečně liší. A nejsou to jenom exkluzivky, takové nepatrné rozdíly jsem zaznamenala i u běžných vůní.
Důvodem je pravděpodobně trh, pro který je vůně určena, resp. kde je vyrobena. Osobně mám zkušenosti hlavně s parfémy z Ameriky a v porovnání s těmi, které jsou koupené v Evropě jsou někdy skutečně mírně odlišné. V rámci jednotlivých států Evropy bohužel nemám takový přehled, ale to bych se divila, že by to bylo až tak :roll:
Mírné rozdíly ve formulacích jsou přisuzovány požadavkům na trhu a hlavně nařízením platných pro dané oblasti …známe např. ty přísné regulace EU na parfémové složky :cert:
Jinak exkluzivky obecně rychle mění svou tvář. Některé kousky ze své poličky jsem obměnila již několikrát a můžu říct, že po otevření, kdy jsou zcela světlounké a jasné, mění barvu doslova před očima. Obsah se mi zatím nezkazil, ale se změnou barvy, vůně vždycky trochu něčeho ztratí a naopak nabere na plnosti … 8)

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3275 příspěvků 02.05.13 15:13
po otevření, kdy jsou zcela světlounké a jasné, mění barvu doslova před očima.

Ano, můj zbytek 31RC ve flakonu teď např. vypadá jako ranní moč :mrgreen:

Na poličce 176 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 23.05.13 12:12

Děkuji všem za účast v diskuzi, na srazu se můj flakón těšil velkému zájmu, milé arome kolegyně byly překvapené tím, jak moc odlišná je má verze (ovšem pouze v první fázi, po rozležení je identitcká s nejrozšířenější). Barevně - oproti odstřikům je světlejší. V první fázi je vůně jemnější, pak se teprv rozvoní_ výdrž je stejná.

Padly následující domněnky a teze:

• vůně se liší skutečně hodně, v její začátku zcela chybí mrkvový tón a naopak vystupuje vetiver
  • příčinou toho může být

.obsah přírodních složek, které reagují jinak .strojová chyba a pomíchaní se stopou Sycomore .redukce některých složek dle pravidel EU
Nevíme, zda se jedná o změnu trvalou a ani objemově - zda je taková jen jedna (zmetek, unikát) nebo celá šarže.
Těší mě, že se dostal do rukou, nosím ho ráda, i když je jiný než rozšířená verze.

Bude-li někdo kupovat další flakón, dejte prosím info o tom, zda jste nepostřehly nějakou změnu.

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 23.05.13 15:30

Ja mám 31 Rue Cambon 200 ml kupovaný v butiku vo Viedni 2/2013. Žiadny vetiverový tón v ňom nemám a ani rozdiel necítim. Odstrek som mala tiež z flákóna z Viedne kupovaný pred dvomi rokmi. Farba bola rovnaká.

Ale oveľa tmavšia farba bola u všetkých 10 fliaš Coromandelu, ktoré som porcovala a boli z USA. Ja som mala svoj flakón z Viedne, tam bola svetlejšia farba a veľmi slabý rozdiel bol aj vo vôni. Tie z ameriky boli trošku hutnejšie, drevitejšie, pre mňa krajšie. Nakoniec som svoj z Viedne posunula ďalej a nechala som si jeden celý z USA.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist