80plus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 07.12.08 01:30
80plus

Dobrý večer, děvčata,

právě jsem se vrátil z restauračního zařízení a s hrůzou si uvědomil, že jsem opomněl vznésti dotaz stran vůně, jenž jakožto vnuk hledám pro svoji babičku.

Pro vaši informaci jsem dnes (vlastně již včera) zkoušel (pouze coby testovací vzorek) nanésti broskev s šeříkem (Eclat d'Arpége), abych shledal, že ovocenky i květinovky se v tomhle případě zcela míjí účinkem.

Podle mého úsudku by se hodila vůně umírněně kořeněná, mírně sladká, ale ne zase moc. Představuju si špetku vanilky, špetku skořice … možná i něco růže …

Jelikož se čas vánoc kvapem blíží, jedná se o věc vskutku urgentní a nesnese žádného meškání. Tudíž budu nadmíru vděčen jakýmkoliv námětům k vyzkoušení :)

PS: posledně jsem hledal větrové bonbonky a nakonec to vyhrála AA Herba Fresca, kterou tuším Ada doporučovala. Tímto vznáším dík :)

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 07.12.08 02:25

Co takhle vyzkoušet tyto vůně (všechny obsahují Tebou zmíněné ingredience):

• Sonia Rykiel Sonia Rykiel
  • Christian Dior Dolce Vita
  • Jean Charles Brosseau Ombre Rose

Ale nejvíce podobná tomu,co zde popisuješ, je asi Ombre Rose, je to krásná, pudrová růže, taková staromilská :-), ale přitom stále moderní…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

elisen3
Znalkyně 441 příspěvků 07.12.08 02:31

Ty,Maricko, spíš někdy?

Na poličce 130 parfémů 23 miniatur 22 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 0 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 07.12.08 02:40

A Ty? ;-)

No, poslední dva dny chodím spát pozdě, nějak špatně usínám :( Ale už jdu na kutě:-)

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

elisen3
Znalkyně 441 příspěvků 07.12.08 02:46

Já byla poslední týden nemocná, tak jsem naspaná do zásoby. Ale už jdu taky. Tak dobrou :-)

Na poličce 130 parfémů 23 miniatur 22 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fleur  07.12.08 09:52

Rozhodně bych nepořizovala žádné lehké ovocné vůně (jako např. zmiňovaný Éclat d´Arpege nebo Jeanne od Lanvinu) a zvolila bych něco výraznějšího.
Mírně sladká pudrová růže - Bvlgari Pour Femme
Vanilka s růží a červeným ovocem (já tam cítím maliny) - Femme Individuelle od Montblanc (dnes je na ně 33% sleva v e-shopu Fann!); je sice trochu sladší, ale všem ženám nad 60 let v mém okolí se velmi líbí.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 07.12.08 10:05

Mojí starší bývalé kolegyni v důchodu (70+) se líbí vyloženě svěží vůně i unisexy. Teď si koupila Une Souris Verte, když ho na mě vyčuchala.
Je to ale typ štíhlé, sportovní starší dámy, mladého ducha. Jinak jsem u ní viděla 5th Avenue, Kingdom, Serpentine, Bulgari Femme a Rochas Femme - ta je těžší.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Fleur  07.12.08 10:12

Až teď jsem si dala do souvislosti titulek vlákna s věkem babičky!
A což takhle BLV - zázvor, vanilka, pižmo a santal; žádné pubertální ani laciné tóny.

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 07.12.08 10:30

Taky mě napadl Bvlgari BLV,nebo Omnia
Boucheron Jaipur Saphir :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

07.12.08 11:17

Já myslím, že Dolce Vita od Diora by byla skvělá, jsou tam růže, skořice i ta vanilka, mimo jiných ingrediencí, měla jí tchýně a moc se mi na ní líbila.
A nebo od Hermes Celeche, právě jí testuji a myslím, že je to vůně pro jakýkoliv věk, je krásně hladká, luxusní, lehce nasládlá, cítím tam i ty růže, možná i gardénie, trochu pudru, mýdla, jedním slovem krásná, hladká.
A možná by se babičce mohl líbit i klasický Shalimar, lehce vanilkový, trocha kadidla, možná trochu nějakého koření, nádherně se rozleží na kůži.
Záleží jaké vůně má babička radši, jestli hladké a nebo ty vyčnívající z davu.
Tak, snad něco vybereš.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 07.12.08 11:39

Jemně, nasládle kořeněná je Bulgari Omnia nebo Bulgari Thé rouge. Kořeněná vůně s růží, to je Sacré, ale ten už Ti za tak krátkou dobu z Ameriky nestihnou poslat. Krásná růže, lehce kořeněná a hodně dřevitá, je Azzaro Visit, líbí se mi hlavně EDT, ale obě, EDT i EDP, jsou krásné a zajímavé. No a výrazná dřevitá růže se sladkými a kořenitými prvky je Le baiser du dragon. Kořenitou růži má i L´Artisan, Safran troublant, ale ta se poměrně ztrácí v záplavě šafránu a vanilky. Jinak extra sladká není, a krásná rozhodně.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 07.12.08 12:02

Mě napadá Byzance Rochas , ne přílíš silnou - verze EDT, krásně ji popsala Ada a má přesně to co potřebuješ :),

ze svých zkušeností řeknu, že jednou jsem ji cítila právě na starší damě a voněla nádherně.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 07.12.08 12:24

Byzance Rochas je výborný nápad.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

scarlet
Učednice 72 příspěvků 07.12.08 12:50

Midnight poison Elixir

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

07.12.08 13:52

Ještě mě napadla od Cacharel Lou Lou, taky moc povedená vůně. Má jí má 80 letá teta, je to nádherná, noblesní vůně, sice z počátku silně omamná vůně květin, ale potom se tak nádherně rozleží, květiny zjemní, přidá se vanilka a santálové dřevo, prostě krásná, je rovněž pro různé věkové kategorie, mě se líbí taky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist