A co takhle kytičky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 11:58

Je tu nějaký nadšený pěstitel jak pokojových, tak zahradních kytiček? Já mám něco na zahradě, něco doma.

http://macik-kytky.blogspot.com/

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 12:05

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 06.03.08 12:06

Mám hodně pokojových květin - léty se ustálily odolné druhy, které vydrží takřka všechno. Nejodolnější je sansiviera - tchýnin jazyk, monstera, dracéna, fikus, clivie, a teď si honem nemůžu vzpomenout jak se jmenuje ta jedovatá, flekatá, velkolistá adéla, co šíleně rychle roste.
(Samantho, dorazily ti vzorečky?)

Máš ty kytky krásný! Jak to děláš, že ti tak kvetou?

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 12:23
janas píše:
Mám hodně pokojových květin - léty se ustálily odolné druhy, které vydrží takřka všechno. Nejodolnější je sansiviera - tchýnin jazyk, monstera, dracéna, fikus, clivie, a teď si honem nemůžu vzpomenout jak se jmenuje ta jedovatá, flekatá, velkolistá adéla, co šíleně rychle roste.
(Samantho, dorazily ti vzorečky?)Máš ty kytky krásný! Jak to děláš, že ti tak kvetou?

Vzorečky mi dorazily a psala jsem ti i mail, hned jak dorazily. Musím to zkontrolovat, jestli to opravdu odešlo. Já vím, kterou adélu máš na mysli, určitě je to Dieffenbachie. Ty kytičky co máš ty já nemám, máme docela malý byt a ty pěstuješ samé gyganty ;-) Poslední roky jsem se doma zaměřila na orchideje. Jsou nenáročné, dobře kvetou a nezaberou tolik místa, tedy některé.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 06.03.08 12:54

Jo, děkuju za nápovědu - je to Dieffenbachie! Mám velký byt a vysoké stropy - giganti se tam ztratí. Problém bývá s přesuny a přesazováním. Ty kytky, co kvetou jsou většinou náročnější na péči - nevhodné pro mě lajdáka.
Myslela jsem, že orchideje jsou velmi náročné?
Mail jsem nedostala, ale problém může být u mě - měnila jsem poskytovatele služeb a mám problém s adresou Tiscali. Musím používat druhou adresu seznam.cz. Musím sem nahnat nějakého počítačového „experta“, aby mi to dal do pořádku.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 06.03.08 13:07
Samantha píše:
janas píše:
(Samantho, dorazily ti vzorečky?)Máš ty kytky krásný! Jak to děláš, že ti tak kvetou?
Vzorečky mi dorazily a psala jsem ti i mail, hned jak dorazily. Musím to zkontrolovat, jestli to opravdu odešlo. Já vím, kterou adélu máš na mysli, určitě je to Dieffenbachie. Ty kytičky co máš ty já nemám, máme docela malý byt a ty pěstuješ samé gyganty ;-) Poslední roky jsem se doma zaměřila na orchideje. Jsou nenáročné, dobře kvetou a nezaberou tolik místa, tedy některé.

Samantho - ty jsi nadčlověk - já jsem za poslední roky umořila asi 10 orchideí a ty si klidně napíšeš, že jsou nenáročné!!!
Už nevím co s nimi - nezalévám, nehnojím a když jednou vykvete - příští rok umře - a já musím koupit novou - zase na druhou stranu si vždy říkám, že i zahradníci chtějí žít!!!

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 06.03.08 16:03
janas píše:
Jo, děkuju za nápovědu - je to Dieffenbachie! Mám velký byt a vysoké stropy - giganti se tam ztratí. Problém bývá s přesuny a přesazováním. Ty kytky, co kvetou jsou většinou náročnější na péči - nevhodné pro mě lajdáka.
Mail jsem nedostala, ale problém může být u mě - měnila jsem poskytovatele služeb a mám problém s adresou Tiscali. Musím používat druhou adresu seznam.cz. Musím sem nahnat nějakého počítačového „experta“, aby mi to dal do pořádku.

Adéla… :) Jednu máme v práci, až do stropu a tem se chudinka kroutí k oknu. Když jsme malovali, museli jsme ji zakrýt, z místnosti bychom ji nedostali.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 17:49
janas píše:

Tak to máš výhodu mít velký byt, tak mám kytek ještě daleko víc. Sem se mi jich moc nevejde, ale ony jsou vždy kam dát ;-). Orchideje jsou náročné, ale jen ty botanické. Ty hybridy, co prodávají v obchodech jsou vyšlechtěné pro pokojové podmínky, takže s nimi není problém, když se dodrží pár jednoduchých zásad. Tak to bude asi problém u tebe s tím mailem, já to mám normálně odeslané. Tak držím palce, ať brzy najdeš nějakého počítačového experta, co ti to dá dopořádku. Já mám tu výhodu, že mám takového experta za manžela ;-) takže nemusím nikde nikoho shánět.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 17:54
Magda píše:
Samantha píše:
janas píše:
Samantho - ty jsi nadčlověk - já jsem za poslední roky umořila asi 10 orchideí a ty si klidně napíšeš, že jsou nenáročné!!!
Už nevím co s nimi - nezalévám, nehnojím a když jednou vykvete - příští rok umře - a já musím koupit novou - zase na druhou stranu si vždy říkám, že i zahradníci chtějí žít!!!

Jé nadčlověk nejsem, to fakt ne. Je to jednoduché s těmihle hybridy. Stačí je nepřelévat a zajistit pro ně správnou „zeminu“ a to je asi tak celé. Fakt žádné zázraky s nimi nedělám a kvetou stále. Dokonce kvetou i tchýni a té já říkám vrah kytek ;-) Jediné co jí jde jsou právě orchideje. Nejlépe jdou na východním, nebo severním okně, přímé sluníčko jim nedělá moc dobře. Bohužel já mám okna na JZ a v létě mají nepěkně popálené listy. Hnojí se vždy když začnou přirůstat - listy, pahlízky, květy. Střídá se u nich období odpočinku s obdobím růstu a období růstu nelze přehlédnout, protože fakt rostou docela rychle. Je možné, že ti je třeba napadne nějaký parazit a zničí ti je. To se musí stále prohlížet. Nám je třeba napadly puklice a to jsme museli použít fakt těžkou chemii, abychom se těch potvor zbavili.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 18:02

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 06.03.08 21:18

To jde, zbavit se puklic? My jsme je měli doma jednou a nakonec nezbylo než zbavit se celé kytky…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 06.03.08 21:33
Ada píše:
To jde, zbavit se puklic? My jsme je měli doma jednou a nakonec nezbylo než zbavit se celé kytky…

Jo jde to, ale musí se opakovaně použít postřik z nějakého chemického přípravku. Koupili jsme to někde v OBI, nebo Hornbachu, už si nepamatuju název a bylo to tam psané, že je to na puklice a možná i na vlnaté červce. Musí se to ale opakovat, jinak přežije třeba jedna potvora a zase se namnoží.

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 07.03.08 09:04
Samantha píše:
Ada píše:
Jo jde to, ale musí se opakovaně použít postřik z nějakého chemického přípravku. Koupili jsme to někde v OBI, nebo Hornbachu, už si nepamatuju název a bylo to tam psané, že je to na puklice a možná i na vlnaté červce. Musí se to ale opakovat, jinak přežije třeba jedna potvora a zase se namnoží.

Jde to, taky jsem s tím jednou bojovala v minulém zaměstnání / bylo tam fakt mraky kytek / Myslím, že jsem postřik minimálně dvakrát opakovala. Znamenalo to všechny kytky vystěhovat z kanceláře, namíchat postřik, aplikovat a pak zpět. . Na popisu chemikálie bylo, nepoužívat v uzavřené místnosti. Pamatuji si, že to strašně páchlo. Hoši z kanclu se smáli, ale kytky nakonec všechny přežily.

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 07.03.08 09:16

Já mám pokojové i nějaké kaktusy a jedovatou Dieffenbachii, jsem odstěhovala pryč kvůli naší malé. Doufám, že přežívá - je u manžela v práci.

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 07.03.08 09:19

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist