Abdul Samad Al Qurashi

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 17.06.12 20:52
Abdul Samad Al Qurashi

Mezi arabkami se objevuje i tato luxusní značka. Otázkou je, co za ty ceny nabízejí. Vedle produkce v tradičním stylu, kde jsou i oleje určené pro míchání, vlasové parfémy nebo kostky pevného pižma k provonění oblečení (v Evropě by to mělo být k mání asi jen v jejich obchodě v Londýně), nabízejí parfémy evrospkého typu.
Takže pište své zkušenosti.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ukázat značku Abdul Samad Al Qurashi

Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 17.06.12 20:53

První z těchto vůní, kterou jsem zkoušela, je Al Hajar Al Aswad
Jak je u arabek obvyklé, jen stěží se o nich dají najít nějaké informace. U této se mi podařilo zjistit jen to, že název má znamenat „posvátný černý kámen“. Aspoň že tak, protože tím bylo aspoň jasné, že klid a důstojnost, které se z vůně linou, jsou záměrem. Obejde se to bez kadidla a lilie, k velebnému dojmu míří černý kámen cestou vymydlené čistoty, a to nápadně podobné té, které je typická pro Cabotine. Stejné studené mokré dřevo s kovovým nádechem cigaretového kouře a chladné květy, v případě Al Hajaru voskově hladké, a tím ještě odtažitější. Má to své kouzlo, ale spíš než duchovní je to plachá elegance staromódního stylu. Po pár hodinách se vlhkost a chlad vytratí a květy dostanou živější barvu díky růži a jasmínu. Výdrž na toaletku slušná.
Evropský styl má nejen vůně, ale i jednoduchý až minimalistický flakon. Pokud to byla sázka na jistotu, která u západních zákazníků zabere, pak se měla započíst i cena, zvlášť když je k mání mnohem dostupnější náhrada.

kakadu  18.06.12 08:20

@dzona

Tahle značka patří k těm dražším a možná ne až tak zde rozšířeným.
Nejvíce známá je od nich Taif of Spirit (lusxusní zpracování růže z Taifu).
Sama znám ještě Makkah Blend(ostřejší pánská oudovka) a hlavně Golden Tears, pikantní sofistikovaná nahořklá vůně.
Ted bych ráda poznala ještě Safari a Legend.
Zatím nemůžu objevit, proč jsou u nich vůně tak drahé, moc oblíbenců z jejich řad nemám. Možná jméno značky, či kvalitní suroviny do parfémů??

Ty kostky pižma jsou zajímavé, poslali mi je z Dubaje jako dar k vůni, ale nevyužila jsem je zatím v šatníku, spíše mě napadlo dát si je v zimě na ustřední topení a provonět s nimi byt.
Díky žes mi je připomněla, ted v létě bych je mohla zkusit využít ve skříni

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 18.06.12 15:26
@kakadu píše:
Zatím nemůžu objevit, proč jsou u nich vůně tak drahé, moc oblíbenců z jejich řad nemám. Možná jméno značky, či kvalitní suroviny do parfémů??

Řekla bych, že ta značka je v arabské oblasti prostě tak zavedená, jako luxusní a jako dodavatel vůní do paláců. A vypadá to, že prodej mimo region je zas tolik nezajímá, že je to jen oťukávání budoucích možností. Ceny každopádně ještě neropným zemím nepřizpůsobili. Škoda, ten Al Hajar Al Aswad bych si pořídila, kdyby byl za rozumnější cenu.

KarinaM
Nováček 7 příspěvků 12.11.12 13:21
@dzona píše:
Mezi arabkami se objevuje i tato luxusní značka. Otázkou je, co za ty ceny nabízejí. Vedle produkce v tradičním stylu, kde jsou i oleje určené pro míchání, vlasové parfémy nebo kostky pevného pižma k provonění oblečení (v Evropě by to mělo být k mání asi jen v jejich obchodě v Londýně), nabízejí parfémy evrospkého typu.
Takže pište své zkušenosti.

Tesila som sa na vyskusanie ich voni, ale ten obchod v Londyne (mal byt oproti Harrods) som hladala v lete 2011 a uz tam nebol; podla ich stranky (alqurashi.fr) je ich (jediny Europsky) butik momentalne v Parizi. Web-obchod vraj ‚spustia coskoro‘ - tak ten odkaz tam blika uz asi rok :roll:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 43 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 12.11.12 14:00

@KarinaM
No vida, a jsem se o tom obchodě dozvěděla na prezentaci arabek. Pak věř ústnímu podání!

KarinaM
Nováček 7 příspěvků 12.11.12 15:42

Ved on tam aj podla roznych ‚zarucenych‘ sprav mal byt - len ho uz medzitym zatvorili :pocitac: Mozno preto, ze v Londyne uz maju Arabian oud, ktoremu sa slusne dari, tak Al Qurashi sa premiestnil do Pariza… Posielam ti link:
 http://asalqurashi.fr/…boutique.php

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 43 parfémů

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 16.12.12 23:24

Díky Danušce-kakadu jsem měla možnost vyzkoušet Golden Tears, Taif of Spirit a Legend.
Taif Rose Spirit - něžná realistická růže, krásná, ale pro mě je ta „nej růže z Taifu“ Arabian Prestige Rose od Arabian Oud.
Legend - zelené chypre, dvojče Chanel No.19, pro mě jeho nasládlejší varianta, velmi kvalitní zpracování.
A nakonec to nejlepší:
Golden Tears - první vůně od A.S.Al Qurashi, kterou jsem měla možnost zkusit a od té první chvíle jsem se do ní zamilovala, společně s Kashkhou (Swiss Arabian) byly mými prvními arabkami, které jsem měla možnost vyzkoušet a které mě naprosto uchvátily. G. Tears není podobná ničemu, co znám, lehké chypre, čisté a průzračné jak krystaly křišťálového skla, citrusy, cedr a chladný oud (jinak oud vnímám většinou jako žhavou složku, např. zrovna ve zmiňované Kashce) se vinou jak hladké hedvábí kolem křehké růže. Svěžest, luxus a elegance. Tato kráska za ty prachy stojí ;) .

Příspěvek upraven 04.04.15 v 21:36

Na poličce 432 parfémů 0 miniatur 181 odstřiků 289 vzorků V tužebníku 12 parfémů

therion
sv. Parfema z Kecálburgu 5265 příspěvků 17.12.12 19:48

Ja poznám Labbaik. A páči sa mi, je to skutočná arabka, európskou by som ju nenazval ani vo sne ;) Je to príjemná vôňa, žiadny arabský ,,hardcore". Idem si ho kydnúť na ruku a čuchať :lol: .

Na poličce 102 parfémů 7 miniatur 9 odstřiků 395 vzorků V tužebníku 5 parfémů

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 17.12.12 23:23

@therion Mohl by jsi Labbaik trochu přiblížit? Někde jsem četla, že je podobný Bois d´Arménie… Díky. :)

Na poličce 432 parfémů 0 miniatur 181 odstřiků 289 vzorků V tužebníku 12 parfémů

therion
sv. Parfema z Kecálburgu 5265 příspěvků 18.12.12 08:18

@MonicaNY Môžem ho priblížiť. Vybral som ho zo sáčku, otváram vialku, približujem až k monitoru…cítiš? :lol:
Ale teraz vážne: Je to sladkastá drevitá vôňa, pričom nie je ani nápadne sladká, ani veľmi drevitá. Cítim tam ešte veľmi slabučko niečo pikantné, alebo ,,drhnúce", ale možno kvôli tomu pociťujem vôňu ako drevitú. Ťažko sa analyzuje. Jediné čo sa mi na nej nepáči, je slabá výdrž. Prirovnať k Bois D´Arménie neviem, tú nepoznám.

Na poličce 102 parfémů 7 miniatur 9 odstřiků 395 vzorků V tužebníku 5 parfémů

kakadu  18.12.12 12:42

@therion
Labbaik jsem si šla ze zvědavosti vyzkoušet.
Moc mne nenadchnul, pro mně je to čistě pánská oudovka, vanilku jsem necítila.
Ještě dřevo, koření, růže, ale nejvíc na mně razil ten oud. Pravda je, že drhne.
Naštěstí nemá sílu a výdrž, tak se nekonalo velké umývání, odešel laskavě sám a celkem rychle, navzdory počátečnímu drsnému nárazu do nosu

Za mně bohužel palec dolů, moc žensky nepůsobí, sladký není v žádném případě.
Do ničeho extra se už pak nerozložil, prvotní vjem zůstává,jen oslabený…
Max. bych mu ještě byla ochotná dát hodnocení unisex

@MonicaNY pro tebe určitě neee :poblion:

Ještě jsem si ho byla porovnat s Bois d Armenie tedy a mám pocit , že by se tento porovnáním urazil. Guerlain , až nesladký, je propracovaný, Labbaik na něj opravdu nemá… mohou mít společná nějaká dřeva možná…

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 18.12.12 23:25

@therion @kakadu Děkuji Vám oběma :kytka: .
Dani, ty mě znáš :mrgreen: , takže je mi jasný, že ho nemá cenu ani zkoušet. A díky za porovnání s Bois d´Arménie, tu zase pro změnu můžu velice, na mě je to krásná suchá vanilka se dřevy a koňakem.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 06.04.13 22:45

Khaltat Al Haram - CPO. Velmi sytá, ale přitom hebká luxusní květinová vůně ve stylu poctivých květinovek z 80. let (na rozdíl od nich je ovšem taková hladká) - květiny „usazené“ na kouřově dřevitém základě. Postupně nastoupily chypré tóny, sametové a zaoblené .....a výsledkem je chyprovka po arabsku (a opravdu povedená).

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 25.10.13 00:50

Makkah Blend

EdP. Tajemná vůně, horká…
Rozpálený pouštní písek, hrst koření a dým pálícího se bakhooru…
Suchá drhnoucí skořice, ambra, santal a vůně růžových plátků, stopa bergamotové silice, intimní vůně vzácného pižma… vášeň i něha zároveň.
Tvé tělo i tvář mohou skrývat závoje abáji, Tvá vůně prozradí vše… Šeptá… „Vezmi si mně…“

Al Hajar Al Aswad

EdT. Čerstvé narcisy a jiskřivá aldehydová linka, sametová růže se santalem a temnými ambrovými tóny… odkaz na Tendre Poison, ovšem s rychle bijícím horkým arabským srdcem…

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist