Ach ta pošta...

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.01.09 22:31
Ach ta pošta...

Už tady o tom někdo psal, jen to téma nemůžu najít.

Dneska jsem šla na poštu a chtěla poslat doporučeně balíček, nebyl nijak obrovský. Ale paní mi řekla, že podle nových pravidel pošty můžou být doporučené zásilky max. 5 cm vysoké (řekla „vysoké“, předpokládám že jde o ten nejmenší rozměr), a že svůj balíček tedy mám odeslat jako balík.

Obyčejný balík do 2 Kg za 43Kč, do 5kg za 50Kč. Cenné balíky pak v téže hmotnosti za 58Kč a 65Kč.

Tak - a máme to!

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
Reakce:

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 02.01.09 22:38

To samé dnes u nás :) Dcera byla na poště s doporučeným dopisem /posílala jsem vzorky, takže to byla malá bublinková obálka, lehounká jako vánek :) /a bylo jí řečeno, že dnes jí to ještě jako doporučený dopis vezmou, ale příště musí být silný maximálně 2cm, jinak půjde jako balík :shock: Samozřejmě, že za něj taky tak zaplatím.Takže děvčata pravítka a metry v pohotovosti a měřit, měřit :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 02.01.09 22:45

To je neskutečný :roll: už tak to bylo drahý, takže bublinky musí mít pod 2 cm, jinak je to taky balík :twisted: to je na :vomit: kterápak hlavička to zase vymyslela…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 02.01.09 23:02

Tak já dneska posílala 4 naducané (z toho 2 velké) obálky v jedné z okolních vesnic mého rodného města - a paní za přepážkou mi na to nic neřekla. Asi tam tahle buzerace ještě nedorazila. :D

Jinak jste mě vůbec nepotěšily, už takhle mě tohle hobby přichází dost draho :twisted:… Vrrr

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.01.09 23:05

A jéje… už nám zvoní :(

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 02.01.09 23:10

Dnes jsem také odesílala a slečna za přepážkou také začala šermovat pravítkem, dokonce si musela přivolat na pomoc kolegyni, ale pravděpodobně jsem byla ještě v normě, odešlo to bez problémů. Ovšem děvčata za přepážkami jsou v tom nevinně :wink:

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 03.01.09 00:04

Taky mě pěkně naštvali, už jsem o tom četla před 5 dny a zmiňovala jsem se o tom tady http://www.arome.cz/…iewtopic.php … &start=210 :evil:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.01.09 00:51

Jo, tak to byl tvůj příspěvek :) Se omlouvám, já to fakt nenašla… :(

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.01.09 00:54
paty píše:
To samé dnes u nás :) Dcera byla na poště s doporučeným dopisem /posílala jsem vzorky, takže to byla malá bublinková obálka, lehounká jako vánek :) /a bylo jí řečeno, že dnes jí to ještě jako doporučený dopis vezmou, ale příště musí být silný maximálně 2cm, jinak půjde jako balík :shock: Samozřejmě, že za něj taky tak zaplatím.Takže děvčata pravítka a metry v pohotovosti a měřit, měřit :lol:

To jí řekli blbě. http://www.cpost.cz/…2ZosdSyzuw2w?… Viz poznámka pod čarou č. 6.

03.01.09 08:01

No a tam to mají taky blbě, protože už nám přišla změna a u obyčejného dopisu jsou největší rozměry 35,3×35×2 . Mají v tom neskutečný chaos. Vydali nový ceník a už v něm děláme opravy. A nebojte, pokud posíláte odstřiky a vzorečky, tak se to všechno dá poslat jako doporučený dopis. Nesmí to být moc naducaná obálka. Chce to jen sehnat menší krabičku a je to vyřešené. Změna rozměrů má opravdu své opodstatnění. V poslední době se jako dopis už posílalo všechno možné a z listovní doručovatel, který chodí po svých jen s taškama, vozíkem nebo batohem se z toho mohl.....

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 03.01.09 09:05
verunka2201 píše:
paty píše:
To jí řekli blbě. http://www.cpost.cz/…2ZosdSyzuw2w?… Viz poznámka pod čarou č. 6.

Myslím, že zatím ani sami pořádně nevědí co a jak a mají v tom zmatek. Co jí řekli, to jsem napsala.

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 03.01.09 09:47

Já si taky myslím, že v tom mají pěkný chaos. Ještě týden před koncem roku nevěděla slečna za přepážkou, že se budou měnit ceny. Bohužel ani nevěděla, že minimální rozměry zásilky jsou 14×9 cm a jednou když jsem posílala taky takovou menší krabičku mi jí nechtěla vzít s tím, že tam má vzor nějaké obálky a ten měl rozměr tuším 16×11 cm. Tak jsem jí řekla, že by se měla pořádně kouknout do podmínek :wink: To ale není žádná novinka. Ne že bych ze sebe chtěla dělat brouka pytlíka, ale když se s tím poctivě měříte a balíte, tak vás naštve, když se máte ještě dohadovat o věci, kterou by měli vědět 8)

Sama jsem totiž volala a volám vždy při nejasnostech na bezplatné číslo pošty 840111244 a tam mi vždycky všechno vysvětlí :D

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 03.01.09 09:55

fiore-To je přesné :idea: Mají v tom prostě b…l :evil:

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 03.01.09 10:03

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 03.01.09 10:05

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist