Ach ta pošta...

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.01.09 22:31
Ach ta pošta...

Už tady o tom někdo psal, jen to téma nemůžu najít.

Dneska jsem šla na poštu a chtěla poslat doporučeně balíček, nebyl nijak obrovský. Ale paní mi řekla, že podle nových pravidel pošty můžou být doporučené zásilky max. 5 cm vysoké (řekla „vysoké“, předpokládám že jde o ten nejmenší rozměr), a že svůj balíček tedy mám odeslat jako balík.

Obyčejný balík do 2 Kg za 43Kč, do 5kg za 50Kč. Cenné balíky pak v téže hmotnosti za 58Kč a 65Kč.

Tak - a máme to!

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 44 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinepaty
sv. Parfema z Kecálburgu 8042 příspěvků 02.01.09 22:38

To samé dnes u nás :) Dcera byla na poště s doporučeným dopisem /posílala jsem vzorky, takže to byla malá bublinková obálka, lehounká jako vánek :) /a bylo jí řečeno, že dnes jí to ještě jako doporučený dopis vezmou, ale příště musí být silný maximálně 2cm, jinak půjde jako balík :shock: Samozřejmě, že za něj taky tak zaplatím.Takže děvčata pravítka a metry v pohotovosti a měřit, měřit :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 02.01.09 22:45

To je neskutečný :roll: už tak to bylo drahý, takže bublinky musí mít pod 2 cm, jinak je to taky balík :twisted: to je na :vomit: kterápak hlavička to zase vymyslela…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 02.01.09 23:02

Tak já dneska posílala 4 naducané (z toho 2 velké) obálky v jedné z okolních vesnic mého rodného města - a paní za přepážkou mi na to nic neřekla. Asi tam tahle buzerace ještě nedorazila. :D

Jinak jste mě vůbec nepotěšily, už takhle mě tohle hobby přichází dost draho :twisted:… Vrrr

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.01.09 23:05

A jéje… už nám zvoní :(

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 02.01.09 23:10

Dnes jsem také odesílala a slečna za přepážkou také začala šermovat pravítkem, dokonce si musela přivolat na pomoc kolegyni, ale pravděpodobně jsem byla ještě v normě, odešlo to bez problémů. Ovšem děvčata za přepážkami jsou v tom nevinně :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 03.01.09 00:04

Taky mě pěkně naštvali, už jsem o tom četla před 5 dny a zmiňovala jsem se o tom tady http://www.arome.cz/…iewtopic.php … &start=210 :evil:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.01.09 00:51

Jo, tak to byl tvůj příspěvek :) Se omlouvám, já to fakt nenašla… :(

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.01.09 00:54
paty píše:
To samé dnes u nás :) Dcera byla na poště s doporučeným dopisem /posílala jsem vzorky, takže to byla malá bublinková obálka, lehounká jako vánek :) /a bylo jí řečeno, že dnes jí to ještě jako doporučený dopis vezmou, ale příště musí být silný maximálně 2cm, jinak půjde jako balík :shock: Samozřejmě, že za něj taky tak zaplatím.Takže děvčata pravítka a metry v pohotovosti a měřit, měřit :lol:

To jí řekli blbě. http://www.cpost.cz/…2ZosdSyzuw2w?… Viz poznámka pod čarou č. 6.

03.01.09 08:01

No a tam to mají taky blbě, protože už nám přišla změna a u obyčejného dopisu jsou největší rozměry 35,3×35×2 . Mají v tom neskutečný chaos. Vydali nový ceník a už v něm děláme opravy. A nebojte, pokud posíláte odstřiky a vzorečky, tak se to všechno dá poslat jako doporučený dopis. Nesmí to být moc naducaná obálka. Chce to jen sehnat menší krabičku a je to vyřešené. Změna rozměrů má opravdu své opodstatnění. V poslední době se jako dopis už posílalo všechno možné a z listovní doručovatel, který chodí po svých jen s taškama, vozíkem nebo batohem se z toho mohl.....

Uživatel je onlinepaty
sv. Parfema z Kecálburgu 8042 příspěvků 03.01.09 09:05
verunka2201 píše:
paty píše:
To jí řekli blbě. http://www.cpost.cz/…2ZosdSyzuw2w?… Viz poznámka pod čarou č. 6.

Myslím, že zatím ani sami pořádně nevědí co a jak a mají v tom zmatek. Co jí řekli, to jsem napsala.

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 03.01.09 09:47

Já si taky myslím, že v tom mají pěkný chaos. Ještě týden před koncem roku nevěděla slečna za přepážkou, že se budou měnit ceny. Bohužel ani nevěděla, že minimální rozměry zásilky jsou 14×9 cm a jednou když jsem posílala taky takovou menší krabičku mi jí nechtěla vzít s tím, že tam má vzor nějaké obálky a ten měl rozměr tuším 16×11 cm. Tak jsem jí řekla, že by se měla pořádně kouknout do podmínek :wink: To ale není žádná novinka. Ne že bych ze sebe chtěla dělat brouka pytlíka, ale když se s tím poctivě měříte a balíte, tak vás naštve, když se máte ještě dohadovat o věci, kterou by měli vědět 8)

Sama jsem totiž volala a volám vždy při nejasnostech na bezplatné číslo pošty 840111244 a tam mi vždycky všechno vysvětlí :D

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Uživatel je onlinepaty
sv. Parfema z Kecálburgu 8042 příspěvků 03.01.09 09:55

fiore-To je přesné :idea: Mají v tom prostě b…l :evil:

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 03.01.09 10:03

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 03.01.09 10:05

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 44 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist