Acqua di Genova, někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 20.04.09 12:40
Acqua di Genova, někdo?

Jak je u italských soudruhů zvykem, mají mizerný web, mám možnost koupit něco levněji než za jejich příšerné ceny, recenze v internetu nejsou… no, jdu se vrhnout do nákupu naslepo.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 20.04.09 21:32

Pak poreferuj, tyto italské značky jako i např. I profumi di Firenze vypadají zajímavě.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 22.04.09 13:38
Ronna píše:
Pak poreferuj, tyto italské značky jako i např. I profumi di Firenze vypadají zajímavě.

I profumi musím zrekognoskovat. Mají naštěstí i malá balení, takže něco nakoupím.
Farmacia SS Annunciata postupně sežvejkávám na blogu - úža věci. na netu hovno, ale dostala jsem brožůrku se složením většiny věcí, takže aspoň něco. Mám od nich jeden parfém a je dost dobrej, a ty vzorky mě velice nadchýňají, ale maj je gelové, takže normální sprej bude určitě působit jinak.
Santa Maria Novella, další florentská parfémárna- taky plánuju rekognoskaci.

Ta janovská voda mi došla dnes. Rovo Nero - velmi suchá, nahořklá vůně: prach, práškové kakao, tabák, velmi hořké kafe a nějaký nasládlý podtón v základu. Bohužel, nejde najít složení, ale budu se dále hrabat v internetu.

Pakje ještě La Collina Toscana, ale ty znám jenom z doslechu, Carthusia na Capri, o těch psala Ada… bohužel, nemůžu si dovolit všecko ponakupovat, protože jde vesměs o drahý věci, FSSA - 85 - 95 eur, i když za 100ml parfému je těch 95 eur docela obstojná cena… ale i tak, co s tím - a obávám se, že po odstřicích to nerozprodám, protože to nikdo nezná a nikdo nechce a… a vůbec. Věčný koloběh mizérie. A průser největší, tyhle místní věci jsou dobrý a nikde se nedaj koupit. Něco snad je na Luckyscentu, ale, boha, objednávat z Ameriky cosi zpoza rohu je šílenství a maj to tam drahý.

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 22.04.09 18:06

I Profumi di Firenze jsou jeden pojizdny bordel vedle druheho. Rozsahly blabol vytvorim vecer.

Oprava: i profumi mají přííííšerně agresivní začátek, za několik hodin se na papírku rozloží do velice přijatelných vůní, akorát Spezie de'Medici se mi pokusily vyžrat díru do ruky:D
Více bude na http://underthecupola.blogspot.com/ vzápětí.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.04.09 11:14

Těch italských značek co chci jednou pořádně vyzkoušet je víc. Třeba Santa Maria Novella.

Nela
Znalkyně 290 příspěvků 23.04.09 12:32

Od Acqua di Genova znám pouze jednu vůni (vzoreček se mi nějak připletl k nákupu) a je to La Superba Violette Extreme - něco mi v ní vadilo. Na takovou fialku jsem nebyla připravená, každopádně šla na hromádku odložených vzorků. Zkusím ji ještě dát šanci :)

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 14:38
Nela píše:
Od Acqua di Genova znám pouze jednu vůni (vzoreček se mi nějak připletl k nákupu) a je to La Superba Violette Extreme - něco mi v ní vadilo. Na takovou fialku jsem nebyla připravená, každopádně šla na hromádku odložených vzorků. Zkusím ji ještě dát šanci :)

Já mám Rovo Nero. Dost zvláštní, taková suchá a hořkosladká nebo jaká. Ony ty menší značky občas kašlou na to, že tomusí být pičifuk, co se líbí všem, a když to má být tabák s čokoládou, tak je to tabák s čokoládou. (Což je právě Rovo Nero.)

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4120 příspěvků 23.04.09 15:15
gentiana píše: .. postupně sežvejkávám na blogu..

nechtela by sis dat odkaz na ten svuj blog do informaci v profilu? sice bych ho asi snadno nasla googlem, ale kdyz je clovek linej .. :lol:

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 17:17
WildOrchid píše:
gentiana píše: .. postupně sežvejkávám na blogu..
nechtela by sis dat odkaz na ten svuj blog do informaci v profilu? sice bych ho asi snadno nasla googlem, ale kdyz je clovek linej .. :lol:

Já jsem ještě nezjistila, jak si dávat informace do profilu, totiž. Vlastně jsem nevěděla, že tu něco takovýho je.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 25.04.09 19:21

A co Acqua di Biella?

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 25.04.09 19:46
Ronna píše:
A co Acqua di Biella?

znám z doslechu, ale nikde jsem o to nezakopla. Mám takový pocit, že nějaká voňavkárna je snad v každým okresním městě, kde mají lékárnu, takže to beru tak, že Florencii mám pod nosem a jinak… co se připlete. kdybych to měla mapovat systematicky, tak se zblázním, ale zkusím aspoň vyštrachat nějaké informace.

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist