Acqua di Parma Blu Mediterraneo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 22.01.09 23:30
Acqua di Parma Blu Mediterraneo

Prosím pěkně, kdo znáte vůně z této řady, písněte sem o nich něco :wink: Zatím znám jen Mandorlo di Sicilia, ale lákají mě i další a na ebay jsou občas za pěkné ceny. Co třeba Fico di Amalfi (Chantaal? :)), Cipresso Toscana, Foglie di Basilico, Arancia di Capri, Mirto di Panarea… jsou možná i další, tyhle mě zajímají.
Znalkyně, umíte krásně psát o vůních, tak se ukažte! 8)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 23.01.09 08:30

Ja mam narozdil od jinych milovnic vuni Blu Mediterraneo jen Fico di Amalfi , ale pokusim se aspon ho trosku priblizit :wink:

Je to jiskriva fikova vune. Neni tak sladka a hutna jako Premier Figuer Extreme, ani tak zelene fikova jako Premier Figuer. Je v ni zkratka citit hlavne stavnate a svezi fiky. Je to vune, ktera se da nosit v lete i v zime, ale myslim, ze na leto to bude bajecna zajimava vune :wink:

Zkousela jsem i Arancia di Capri - ta se mi libila, hezky jemne osvezujici, jemne sladky pomeranc, co mi vsak vadilo, prisel mi trochu chemicky…
Mandorlo di Sicilia se mi libi spolu s Ficem nejvice. Je teplejsi, proslunenejsi, sladsi… Vseobecne mam moc rada vune s mandlemi a marcipanem, tak toto je nenco pro me.
Mirto di Panarea mi taky neprisla spatna, ale jde trosku do panska… nemam ji jeste dobre vyzkousenou…

Jine bohuzel neznam, kdyby mel nekdo vzorecek… :wink:

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 23.01.09 08:34

Krásně to popsala Kerze tady: http://www.arome.cz/…iewtopic.php … capri#4914

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 24.01.09 11:37

Znám Arancia di Capri, Mandorlo di Sicilia a Fico di Amalfi. Hezké jsou všechy. Ztotožňuju se s popisem od Kerze, pomeranč v Arancia mi chemický nepřijde, určitě si ji chci pořídit. A Mandorlo taky! :heart:

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 24.01.09 11:50

Predpokladám, že v dostupných parfumériách nie je možné ich ovoňať.. :?

Zaujímala by ma Arancia di Capri, Fico di amalfi, vlastne všetky :lol: Dá sa objednať na ich webe nejaká sada vzoriek?

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 24.01.09 11:52

Nela nabízí vzorky…

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 24.01.09 11:52

http://www.arome.cz/…iewtopic.php?…

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 24.01.09 11:55

Ďakujem

A neponúka niekto aj Iris Nobile? Dala som si inzerát do poptávky, ale zatiaľ nič :hyster:

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Nela
Znalkyně 283 příspěvků 24.01.09 12:33

Na Fico už jsem napsala delší recenzi a nic víc k ní už ze sebe asi nedostanu :) Arancia di Capri je podařená pomerančová vůně. Osvěžující, nasládlá jen malilinko. Je to jiné pojetí pomeranče, než je třeba v L´Occitane Ruban d´Orange (v té je vanilkový výrazný teplý základ a koření) nebo AA Orange Magnifica (ta má také spíš teplejší základ) Zatím jsem nepotkala nikoho, komu by se Arancia nelíbila :D Mandorlo di Sicilia je teplá, sladká, vanilkovo-mandlová vůně. V hlavě s něčím jiskrně svěžím. Má amarettový nádech a velmi dobře drží.
Mirto di Panarea cítím lehký mýdlový nádech, jehličí, citrusy… výrazná, nesladká. Je z těchto čtyřech vůní pro ně nejméně čitelná.
Všechny vůně z řady Blue Mediterraneo, které jsem zatím poznala, jsou celkem nekomplikované, přímočaré. A až na Mirto bych snad dokonce řekla i prosté :)

Na poličce 25 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.01.09 21:46

Děkuju za všechny dosavadní příspěvky :) Kerziny popisy jsou moc hezké, a Neliny recenze se mi také líbily (jako vlastně všechny od ní :wink: ). Rozhodně budu zkoušet dál, pokud bude možnost, až na to jehličí by se mi asi také mohly líbit všechny :D Což nevím, jestli je nakonec dobře… :oops:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Nela
Znalkyně 283 příspěvků 24.01.09 22:04

Ještě jsem zapomněla… s Cipresso di Toscana jsme se sice osobně nepotkali, ale četla jsem, že je to výrazně svěží vůně citrusů s bylinným podtextem a spíš pro pány. Také bych byla zvědavá na podrobnější popis, pokud jste někdo zkoušel… :)

A Basilico se myslím už nevyrábí :wink:

Na poličce 25 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist