ACTA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drobececek  29.01.12 10:50
ACTA

Tento čtvrtek podepsala konečně už i Česká republika spolu s mnoha dalšími evropskými zeměmi dohodu ACTA.

Co si o celé věci myslíte? Jaký je Váš názor na
a) pochybné dosavadní způsoby vyjednávání,
b) na fakt, že opatření uvedená v ACTě jsou v často v rozporu s Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod,
c) možné dopady nejen na svobodu přenášení dat na internetu, ale na světovou ekonomiku obecně (farmacie, zemědělství, možnosti průmyslového rozvoje v rozvojových státech atd.),
d) hrozící možnost, že vám budou na celnicích prohledávat elektronická zařízení a nosiče bez důvodného podezření, že skutečně obsahují nelegální kopie čehokoliv,
e) a v neposlední řadě na fakt, že podobné organizace a dohody, s ACTA v čele, nechrání samotné autory duševního vlastnictví, ale jejich zástupce (rozuměj velké nadnárodní korporace)?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Triss
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 29.01.12 13:09

drobececeku , asi Ti neodpovím takhle v bodech, ale poměrně mě vyděsilo, že v době a společnosti, kterou jsme zvyklí nepovažovat za totalitní, podobná dohoda v té podobě v jaké je opravdu prošla. Myslím že daleko přesahuje proklamovanou ochranu něčích autorských práv a konce a důsledků těžko dohlédnout. Přiznávám že mám sklony k orwellovským vizím - ale mám pocit že v tomhle případě i oprávněně.
Signifikantní ostatně je jak opatrně, tiše, důsledně bez zájmu médií a veřejnosti se dohoda připravovala a schvalovala. Bojím se že to může být výhledově docela průšvih - a v blízké době minimálně snadná zbraň pro uklizení obchodního konkurenta i nepohodlného občana kladoucího státním institucím příliš mnoho zvídavých otázek…

Na poličce 37 parfémů 6 miniatur 24 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 5 parfémů

manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 29.01.12 13:52

Tohle už dávno není o „autorských právech“, ale jen a jen o penězích a kontrole a ano, taky mi vyvstalo na mysli něco o Velkém bratru. Takzvané protipirátské organizace nechrání umělce, ale spíš své zisky, výška údajných ušlých zisků je postavena na směšném předpokladu, že každý, kdo si film stáhne(hudbu…) by jej jinak shlédl, koupil…to je úplně mimo.
Bohužel se to děje skrytě už dlouho(například Google)
http://www.piratskenoviny.cz/?…
 http://pctuning.tyden.cz/…-megaprusvih?…

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 3 parfémy

drobececek  29.01.12 14:22
Triss píše:
drobececeku , asi Ti neodpovím takhle v bodech…

To ani nemusíš. Ty body jsem nadhodila čistě jako styčné body pro rozvíření diskuze.

drobececek  29.01.12 14:39

No samozřejmě, že už dávno nejde o autorská práva, nýbrž o prachy, které ale nekončí u somotných autorů. A to nejen v případě ACTA. Stačí se podívat na praktiky Ochranného svazu autorského. :cert: Proti ACTA ovšem i samotná OSA (a další její varinaty v jiných zemích) vyznívá jako neškodná buzerace, nad kterou se můžeme zasmát u nedělního oběda.

Zbytek světa teď stranou, přijde mi naprosto alarmující, jakým způsobem je ACTA pomaličku a polehoučku podsouvána k legislativnímu přijetí v jednotlivých státech Unie. Příkladem za všechny je odsouhlasení ACTy Radou EU v prosinci loňského roku během setkání ministrů ZEMĚDĚLSTVÍ A RYBOLOVU.

Konspiračním teoriím a la 1984 jsem se tu nejdřív chtěla vyhnout, ale upřímně mi to zavání urputnou snahou o nastolení totalitní prachokracie.
Vytvoření takové dohody je jedna věc, ale zaráží mě, s jakou lehkostí to prochází na politické úrovni (i když to, že to podepsala zrovna ČR, mě bohužel nezaráží skoro vůbec :evil: ).

Verda2
sv. Parfema z Kecálburgu 3045 příspěvků 29.01.12 15:44

No je to do nebe volající…
Vláda se ani „nepochlubila“, pěkně potichoučku podepsala, a jinak kdyby neexistovala nová média (rozuměj facebook, twitter a internet vůbec) nikdo by netušil, že se vůbec něco podepsalo, protože klasická média o ničem neinformují !!!!
Včera se v Praze demonstrace zúčastnilo celých 10!! lidí, v Ostravě 50 a v Brně necelá stovka.
Tento článek je dobrý..
 http://pctuning.tyden.cz/…-megaprusvih

Na poličce 33 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

drobececek  29.01.12 15:50

No, ona o tom klasická média informují, ale jen v souvislosti se skupinou Anonymous, která už chvíli protestně shazuje důležité weby.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 29.01.12 16:06

Ona ta naše média vůbec poslední dobou nějak podivně informují. Vše co trochu zavání je za chvíli pryč a ani pes neštěkne.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 29.01.12 16:16

Jen mě to opět utvrzuje v myšlence, že co se týká mocensko/poli­tického/finan­čního zájmu, jde vše a nějaká Úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod je jen cárem papíru.....
Ale z představy situace fyzického prohlížení notebooků, mp3 a poté i možná domácích pc bez důvodného podezření se mi dělá špatně a kdoví kam to může až zajít :poblion:

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 3 parfémy

dusty  29.01.12 17:50

Neviem si predstavit, ako by som napríklad kdesi pri vstupe do Austrálie dokazovala, ze mp3-ky v mojom počítači alebo prehrávači sú urobené na mojom SW Windows Media Player z originálnych CD, resp. trackov kúpených online. Slovensko zatiaľ ACTA nepodpísalo, lebo musí prejsť legislatívnym procesom - vláda a parlament. Ale ružovo to nevidím, vzhľadom nato ako potajomky dohoda vznikala.

ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 30.01.12 08:25

No, podle těch sankcí bych šla já a moje široké okolí do chládku tak na 10 tisíc let… :evil:

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 30.01.12 20:48

https://secure.avaaz.org/…rnet_spread/?…

petice proti acta

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.02.12 10:22

Dost mě znechutilo jakým způsobem byla včera v médiích (tv) prezentována zpráva o vyšetřování útoků na stránky naší vlády. Hovořilo se tam mimo jiné o tom, že někteří lidé mají počítače napadené virem, který je donutí se na stránku spolu s hackery taky přihlásit, aniž by o tom věděli… A že policie může a bude chodit a zabavovat počítače a to i ty, jejichž majitelé o tom nevěděli.

Co je to za vyhrožování? Za komunistické metody? Je spousta lidí, kteří umí pc tak akorát zapnout, přečíst si maily a zprávy a zase vypnout. Protože počítačům nerozumí, můžou jim takové zprávy způsobovat stres.
Bylo to podáno tak nechutně a novináři na to nic.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Frankie  01.02.12 10:38

On je celkově postoj médií dost ,zvláštní´. Je to vážně jak za komunismu - propaganda a zastrašování. Zajímalo by mě, kolik lidí věří, že ACTA je skutečně jen protipirátský zákon. :evil:

Petice Internet bez cenzury 2.0

ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 02.02.12 07:20

No mě šokovalo, že ten zákon byl snad v balíčku o rybolovu nebo čem??? 8o Jako by si tady opravdu někdo nepřál, aby si ti lidé všimli, že někde někdo něco schválil…hnus.. :(

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist