Adventní zájezdy

caciare 24.10.11 00:44

Adventní zájezdy

Zdravím vás a prosím o rady a doporučení :-D

Ráda bych se v předvánočním shonu podívala do nějaké evropské metropole a nasála atmosféru blížících se Vánoc. Poradíte kam jet? Kde jste byli a jak se vám tam líbilo? Láká mě Paříž, Londýn, Řím nebo Vídeň :think: Ráda si přečtu vaše tipy. Nemůžu se pořád rozhodnout. Už jsem nebyla nikde sto let, tak bych si přála, aby to stálo za to. Chci jet i s přítelem.

Moc děkuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Foteini 24.10.11 07:58

Vídeň

Já bych jela do Vídně. Před vánoci jsem tam byla před pár lety. Bylo to velmi příjemné: vánoční trhy před radnicí, výborné kavárny, Sachr (nemusí být nutně přímo v hotelu Sachr :wink: ), rakouská zdvořilost…

Zyra 24.10.11 08:01

My sa tiez chystame pred Vianocami do Viedne :-)

RoSa 24.10.11 08:08

Vídeň taky můžu doporučit.
Byly jsme tam s kamarádkou vloni v adventním čase, a veliká spokojenost.
Hlavně jsme tedy prolézaly muzea a galerie.

Tip na skvělé a levné ubytování (tam jsem objednávala já, ale bez jízdenky železniční - tu jsem si organizovala sama):
 http://www.donaureisen.at/…ienna-south/

caciare 24.10.11 09:43

Holky jste skvělé, děkuji, takže zatím vyhrává Vídeň :lol:

Tigra 24.10.11 10:55

Vídeň je hrozná, horší už jsou snad jen Drážďany.
Davy Čechů a Slovákuů, narvané nudné bulváry a obchody, všude vykukují ty jejich kýče (koule a sachry a Mozart), kýčovití hudebníci, pytlík se třemi kaštany za 2 eura…

My jsme byli v Paříži, ta je krásně vyzdobená a je tam docela teplo (tehdy +4 - 10°C), úžasné pohyblivé výlohy v Galleries Lafayette, historické kolotoče jsou po celé Paříži a na La Defense (a taky všude jinde) krásné vánoční trhy.

Nejpěknější v dosahu autem je asi Rothenburg http://www.weihnachtsstadt.de/…thenburg.htm , krásný, tradiční.. historický trh bez turistů.

Nevím, jaký bude Linz, asi kapesní, ale máte to kousek, tak jako přeskok…:) 

My se letos chystáme asi do Frankfurtu.

Tigra 24.10.11 10:56

Alčo, pojeď s náma do Drážďan, kluci pohlídají, my tě s Deradem protáhneme po parfumerkách…aspoň pak nebudeš mít takový šok z dlouhých klobás, až pojedete s přítelem. :D

Dagmarr 24.10.11 11:13

Jezdíme každý rok do Norimberku.
Atmosféra Vánoc z celého centra přímo cáká. Je to jako v pohádce, pokud je sníh, tak doslova.
Trh je krásný, velký.
Lidí sice dost, ale záleží na době.

Tigra 24.10.11 11:15
Dagmarr píše:
Jezdíme každý rok do Norimberku.
Atmosféra Vánoc z celého centra přímo cáká. Je to jako v pohádce, pokud je sníh, tak doslova.
Trh je krásný, velký.
Lidí sice dost, ale záleží na době.

Teda do Norimberku se letos chystáme. :mrgreen: :palec:

Kamila01 24.10.11 19:08

Mě čeká cesta do Drážďan, našinců je tam opravdu plno, ale mě se město líbí a není daleko.

Luna 24.10.11 19:23

Budapešť. Neokoukaná, nepředražená, úžasná. :-P
Doufám, že se tam letos před Vánocemi zase dostanu.

caciare 24.10.11 20:49

Tigrouši, víš, že ten Linz mě ani nenapadl? To je dobrý nápad! Něco jsem si na netu našla a nakonec to vypadá, že pojedem tam. Máme to 120 km. Paříž si nechám na jaro a pojedu s kámoškou, abych mohla prolézat parfumérie :-D S Deradem si to užijte, hlavně ty klobásy :lol:

Pak přijdu na radu, až bude ta Paříž aktuální, pamatuji, si, že jsi psala, že je na jaře nejhezčí, ne? Ale to už je jiné téma.

Všem děkuji!

barbucha 24.10.11 20:51

Trhy jsou prakticky všude stejný… udělala bych to jako RoSa, tu Vídeň: výstavy, kávička, wiener Schnitzel…nějaká ta návštěva Heurige :wink: Ja ja… :lol:

Do Drážďan by mě nedostali ani heverem… davy lidí a buřta u stánku můžu zažít i na Václaváku. Jakož i jinde na profláklejch, oblíbenejch předvánočních destinacích. Ve Vídni se aspoň dobře jí…

Já budu letos, jako tradičně, žvejkat sobí salám, ale vypravím se na trhy ve Skansenu. To bude jistě velice osobité. Dřevěnejch lžic není nikdy dost :twisted:

caciare 24.10.11 21:07

Barb ty pojedeš do Švédska? Ty se máš!

Přiznám se, že schnitzel a dobré vínko já můžu vždy a všude, tak třeba dojde i na Vídeň :wink:

barbucha 24.10.11 21:37

Do Vídně zásadně kvůli žrádlu :mrgreen: Nakonec, v radniční restauraci, hned u těch trhů, se vždycky výtečně vařilo!

Osobně bych se ovšem nejradši viděla na Havaji :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist