Afty - pomoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 07:03
Afty - pomoc

ahoj všichni, trpíte tady některá na afty?Minulý týden se mi vysypala pusa, mám celkem čtyři a ne a ne se jich zbavit.Bolí to jak čert,jíst nemůžu ach jo :cry: Nasadila jsem zvýšený příjem vit.B a C,genciálka nezabrala, tak jsem koupila v lékárně nějakou tinkturu a tím potírám,pálí to, že bych se počůrala a nic nezabírá.Prosím poraďte jestli tedy vůbec existuje nějaký recept, jak afty rychle zlikvidovat.Všem moc díky za rady :roll:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.04.09 07:17

Popelko,
ta tinktura asi bude propolis? Ta je hojivá a dost ji lidi chválí. Ale poradila bych ti ještě Tantum Verde roztok. Krom látky, která likviduje bakterie apod. obsahuje taky lokální anestetikum, takže ta potřená místa znecitliví a nebolí to tolik. Případně by se mohl nasadit Citrovital - tabletky s výtažkem s grepových jadýrek, je to nejsilnější přírodní antiseptikum, nebylo by na škodu třeba měsíc brát.

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 07:48

Fanfan, díky, to co uvádíš jsem skoro všechno vyzkoušela a nezabralo ani Tantum Verde.Včera jsem v lékárně koupila tinkturu Mygara, tak to tím patlám i v práci,šíleně to pálí, ale taky to trochu znecitlivý, tak uvidím.Já ty afty mám vždycky ze stresu, ale v takové míře, že mám bolavou celou pusu, včetně zvětšených uzlin :cry:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.04.09 07:52

Mygara ta určitě pálí. A i ten propolis jsi zkoušela? Ten bych řekla chválili lidi nejvíc, já s afty - naštěstí - osobní zkušenost nemám, ale věřím, že je to hodně nepříjemné…

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 07:59

No to buď opravdu ráda,není o co stát.Já při aftech vždycky zhubnu tak 3 - 5kg .Na propolis jsem alergická, ten nemůžu :cry:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.04.09 08:07

To věřím. :roll: S propolisem škoda… Ještě možná tak zkusit výplachy s odvarem z řepíku a šalvěje. Řepík hodně hojí a šalvěj se používá na problémy v krku a puse celkem s úspěchem.

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 08:15

Fanfan moc děkuji, určitě vyzkouším, ten řepík a šalvěj mě vůbec nenapadla a mám to doma :conf:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.04.09 08:17

Není vůbec zač. Držím palce, aby už byl brzy klid. A dej vědět. :wink:

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 29.04.09 08:18

já jsem párkrát měla osypanou celou pusu, že jsem nemohla ani mluvit, natož jíst.
vím, že mi pomohlo od dr. nějaký Pyridoxin možná ještě něco co si nepamatuji, bez toho se to vůbec nehojilo, tak jestli nic nepomáhá, šla bych doktorovi

mmch, ač jsem na ně dost trpěla, od té doby, co používám ústní vodu Listerine (zelenou nebo modrou) mám od nich pokoj.
když se mi začne dělat, tak hlídám abych aspon na noc vypláchla touto vodou pusu a do rána je to zacelené a už se hojí.
to považuji za ohromný úspěch. dříve, když se začal dělat nic nepomohlo a musela jsem vytrpět až po stádium rozpliznutí, to bolí nejvíce až po postupné ztrácení. takhle se toho zcela ušetřím. tak do budoucna doporučuji tuto vodu, fakt hodně pomáhá. Propolis jsem měla taky i ten řapík, i fialovou vodičku nic nezabíralo nijak viditelně.

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 08:20

určitě dám :lol:

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 08:23
Kleaa píše:
já jsem párkrát měla osypanou celou pusu, že jsem nemohla ani mluvit, natož jíst.
vím, že mi pomohlo od dr. nějaký Pyridoxin možná ještě něco co si nepamatuji, bez toho se to vůbec nehojilo, tak jestli nic nepomáhá, šla bych doktorovimmch, ač jsem na ně dost trpěla, od té doby, co používám ústní vodu Listerine (zelenou nebo modrou) mám od nich pokoj.
když se mi začne dělat, tak hlídám abych aspon na noc vypláchla touto vodou pusu a do rána je to zacelené a už se hojí.
to považuji za ohromný úspěch. dříve, když se začal dělat nic nepomohlo a musela jsem vytrpět až po stádium rozpliznutí, to bolí nejvíce až po postupné ztrácení. takhle se toho zcela ušetřím. tak do budoucna doporučuji tuto vodu, fakt hodně pomáhá. Propolis jsem měla taky i ten řapík, i fialovou vodičku nic nezabíralo nijak viditelně.

Kleo díky,Listerine jsem minulý týden koupila,tak vyplachuji,taky je to jako žíravina.Já už je mám tak rozjetý, že to chce asi čas.Na ten Pyridoxin se mrknu díky :lol:

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 29.04.09 10:42

Na afty se prodává v lékárně „tekutá náplast“ (tak se to přímo jmenuje). Trochu to uleví od bolesti a hlavně se potom dá celkem bezbolestně najíst :lol:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 29.04.09 10:56

edinko tu mám taky, nemůžu používat,vždycky mi to vyžere i zdravé okolí :cry: mám tuhle URGO Aphtes.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 29.04.09 11:04

ještě jsou gely: mundisal - docela pálí, ale znecitliví a kamistad, ten tolik nepálí.
Jinak mám pocit, že je to jako s rýmou, neléčený týden, léčený sedm dní.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 29.04.09 11:08

Asi bych to neměla psát, ale když se mi aft objeví, vypálím ho francovkou. Namočím v ní vatovou tyčinku a přiložím přímo na aft. Bolí a pálí to jako čert a je to určitě násilná a špatná metoda, ale já ty afty v puse prostě dlouho nesnesu. Tantum Verde a podobné se mi moc neosvědčily, to spíš výplachy odvarem z heřmánku, ten fungoval o dost rychleji.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist