Agent Provocateur original vs. fake

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 12.09.16 11:05
Agent Provocateur original vs. fake

Zdravim vsetky parfumove maniacky. Ma niektora skusenost, aby vedela fundovane porovnat fake s originalmi tejto znacky? Je mozne, aby bolo v eshopoch 200ml balenie a na stranke agentprovocate­ur.com o nom nebola zmienka? S mojou anglictinou by som sa hanbila poslat otazku vyrobcovi, ako vediet „padelky“ odlisit, tak pripajam temu do diskusie sem, ci viete niektora poradit, ake su hlavne znaky originalov a na co si dat pozor. Mam 100ml AP Provocateur a 50ml AP L'Agent Eau Provocateur. Prvy vonia dlho a dobre, druhy len chvilku a vobec nezodpoveda popisu zlozenia. Som si skoro ista, ze v druhom pripade ide o fake, ale skumam, ci sa nemylim. Samozrejme viem, ze na kazdom tele citit kazdu vonu inak, ale predsa. :nevim:

Na poličce 34 parfémů 3 miniatury 25 odstřiků 24 vzorků V tužebníku 16 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 13.09.16 12:36

@lapislazuli Upodozrievať e-shop, ktorý predáva 200-vky len preto, lebo výrobca ho nemá na stránke, je nefér. Súdiť podľa toho, lebo parfém ,na mne akosi dlho nevonia" nie je fér tiež.Vôbec nezodpovedá popisu zloženia? No tak sú čisto subjektívne dojmy, proste subjektívne hodnotenie, ktoré vyplýva z vlastného názoru. Každý parfém vonia na každom odlišne, za čo môžu viaceré aspekty. Mohla si aspoň priložiť foto, čo ti nesedí a prečo ho upodozrievaš. To, že na niekom EdP vonia oveľa kratšie ako EdC je prirodzené.
Skús poslať foto, takto mi to pripadá bezpredmetné riešiť to ďalej. :nevim:

Na poličce 115 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 31 vzorků V tužebníku 33 parfémů

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 13.09.16 14:27

@Parfum maniačka evidentne je nefer sa vobec ozvat a opytat si radu, no na konkretnu stranku som si precitala viac negativnych recenzii nez by sa mi pacilo a moj nazor je, ze niekde na kvalite priamou umerou ubuda spolocne s cenou urcite, ked si eshop moze dovolit (podotykam s marzou) predavat uz ci edt alebo edp takto vyrazne pod cenu.. Fakt, ze na kazdom subjektivne cokolvek vonia vzdy inak atd. je mi samozrejme jasny (vid moje slova vyssie)..

Takto.. Mala som tieto vyssie spomenute 2 vone z kamennych obchodov (v Prahe a Warsave su predajne AP) a boli mi dobre zname, ale uz som ich minula a tak som sa nechala zlakat dobrou cenou na nete a kupila si ich zas (2 rozne eshopy).. Mna viac zaujimalo, ci ste sa tu uz niektore stretli, aby napriklad flakon nemal ciste, hladke linie alebo napr. kovove casti, aby mohli byt odlisne sfarbene, atd. atd. cize, ci maju nejake znaky originality, na ktorych si vyrobca dava zalezat atd. resp., CI SKUSENEJSIE maniacky, ktore maju tuto znacku viac „precitanu“, ako ja, vedia posudit, ze ci tu vobec ma zmysel hladat nejaku „preciznost“ vo vyrobe atd. Ale… po tvojom komentari som sa rozhodla, ze som sice neprisla o velke desiatky ani stovky eur, ale z toho eshopu si viac neobjednam a nebudem ho tu ani menovat, aby to voci nim nahodou nebolo NEFER.. Len pre upresnenie, o com pisem, prilozim este fotky, no spliechnut sem vonu z obchodu, ktoru som uz minula a z eshopu, ktoru mam teraz doma sem zial nedokazem (to je fakt).. :think: A otazku na to 200ml balenie nejako naformulujem predsalen vyrobcovi, lebo je pravda, ze nesledujem aktuality ani trendy vseobecne a ked neviem, pytam sa a hladam.. :think:

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 13.09.16 14:42

Agentov mám troch, preto som zareagovala a áno, predávajú sa aj 200 ml, aj 250, aj 175 ml, neviem či konkrétne táto značka má 250 a 175 ml, ale 200 áno: Agent Provocateur EdP

Eshopy môžu výrazne pod cenu predávať parfémy, nakoľko narozdiel od kamenných parfumérií nemusia platiť drahý nájom, predavačky, atď. Záleží od toho, z akého eshopu objednávaš. Niekedy sa stane, že aj overený eshop pošle fake. Z akých dôvodov, to by som aj ja rada vedela. Na svojej poličke mám okrem Avonov všetky parfémy z predajparfumov.sk a el-nino.sk Všetky sú zaručené originály, zdá sa, že ľahko to rozpoznám. Stalo sa, že raz mi poslal parfums.sk fake- konkrétne čierno-červený Moschino, ale to bola tak príšerná zlátanina a napodobenina, že len idiot by si to nechal a nevrátil späť (ospravedlňujem sa za výraz)
Ak si si objednala z parfums.sk (notino) tak sa ani nečudujem, tam sa fejkuje. Teraz ako jediní ponúkajú za podozrivú cenu Souffle de Parfum od Guerlain a ja už dva týždne rozmýšľam, či to risknem. Fake za 55,90 eur je zlý sen.
A čo sa týka spracovania: áno, všetko musí byť tip-top, prepracované. Flakóny musia byť čisté, vyšpičkované, uzatváranie rozprašovača pevné, kovové nasadenie čisté, nič nesmie hrkať, olupovať sa, ani padať.
Výrobca takýto shit na trh nepošle. V opačnom prípade máš fake.

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 13.09.16 14:51

@lapislazuli ja som to nemyslela v zlom samozrejme, len sa dosť často stretávam s názormi, že vôňa im podľa popisu nesedí, respektíve, že popis nesedí na vôňu a tým pádom ju označia za fake, čo je irelevantné.
Lepšia (ostrejšia foto) by bola vhod.

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 13.09.16 16:06

@Parfum maniačka no presne od nich mam tu 50ku za rozpravkovych 16 EUR z vypredaju, ktora mi bije do oci co do vyhotovenia flakonu (co by som este kludne vzala na milost, ved nie vsetci vyrobcovia su v tomto dosledni pokial neide o vyslovene exkluzivitu), ale hlavne, co do vydrze a zlozenia.. Skratka tu vonu dobre poznam a to, co mi nedavne prislo ju len zlahka obehlo rychlikom a neviem (preto som sa pytala), ci ma AP konkretne znaky, ktore potvrdzuju originalitu atd… Uznavam vacsinu ich damskych voni, zvlast ten ruzovy AP Provocateur EDP povazujem momentalne za maly zazrak vo flakone (mam uz druhu 100ml fl., tentokrat z ceskeho eshopu) a poskulujem po 200ml, ale v tomto pripade sa mi zatial zda byt vsetko v pohode.. Vyzera a hlavne vonia, ako by mal (ako ten predchadzajuci, co sa mi minul).. Tu zatial pochybnosti nemam, ale vaham, ci 200ml ano alebo nie.. Ten druhy - edt ma vsak velmi nalomil a okrajovo som sa zamyslala nad eshopmi celkovo.. Hoci ano, neplatia drahe reprezentativne predajne, ale eshopy (a hlavne ak to robia vo velkom) nikdy nevedie len jeden clovek a su tam zamestnanci, ktorych treba platit (a odvody a dane zaroven) atd. atd., okrem toho, nejaky ten priestor na kancelariu, ak len maly kutik v pivnici, tak urcite este nejaky ten skladik, cize marzu musia mat tak minimalne polovicu z celkovej ceny (aspon), na pokrytie nakladov.. Neviem.. Podla mna by bolo super nieco, ako znak z vnutornej strany stopera, alebo laserove seriove cislo ako maju Chanely atd. Predsalen tu neide o tuctove „spliechatka“ dostupne v drogeriach..

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 13.09.16 16:25

@lapislazuli ja som kúpila L´Agent 50 ml tester za 8 eur a prišiel mi aj s koženým príveskom ;)
originál samorzrejme, výdrž na 14 hodín a viac. Z parfumsu to ale nebolo…
pošli foto HQ

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 13.09.16 19:45

@Parfum maniačka urobim kolaz, ked pridem k ntbku, ale mozem vediet, odkial objednavas ty?? ja som mala dobru skusenost na kosmetikazdravi, co je vraj slovenske elnino (predavaju aj niche a menej vykricane ulepene znacky, co vzbudzovalo moju doveru..)

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 14.09.16 14:53

@lapislazuli píšem, že el-nino a predajparfumov ;)

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 17.09.16 21:01

@Parfum maniačka .......aha.....uz vidim :-D

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 17.09.16 21:15

@Parfum maniačka neviem, ci to dobre ukaze, ale ten „inkriminovany“ nema stoper farebne zladeny s rozprasovacom

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 17.09.16 21:26

@Parfum maniačka a na fragrantica.com som nasla „pochybnosti“ v podobe toho spodneho okraja, ktory akoby precnieval (ten vpravo je moj a nic neprecnieva - flakon vyzera jednoliaty), ale vsimni si, ze na tom z parfumsu je take dno tiez a na dotyk ma dokonca tu hranu ci spoj alebo ako to nazvat ostrejsie, zdaleka nie hladucke, jednoliate.. neviem.. skusala som tu toaletku na sestre, mame, dcere, nos ma neklame, ze vona sa lisi oproti prvej flasticke, co som minula, no aj vydrz bola asi taka vydatna, ako u shower gel..

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 17.09.16 21:29

@lapislazuli toto ma zaujíma, pošli viac foto toho ružového. Ale ten spodok je teda pekne odfláknutý. Asi ťa nepoteším, keď ti poviem, že na 80% máš fake.
Pošli z ružového rozprašovač a nápis

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1286 příspěvků 17.09.16 21:38

@lapislazuli všetci moji agenti majú na spodku hladké zakončenie. Ale to nie je pochýb, pretože sa jedná vo všetkých prípadoch o origo.

lapislazuli
Nováček 18 příspěvků 17.09.16 21:51

@Parfum maniačka ja praveze podozrievam ten sivy, ruzovy na lavo je z fragrantica a napravo moj.. ale ten sivy ma dno, ako provokater z fragrantica.. ten ruzovy - moj - je praveze ten pekny hladky..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist