*AKÁT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 28.05.08 16:34
*AKÁT

Tak už jsem tady znovu, tentokrát s vůní akátu. Když jsem se odpoledne vracela z nákupu, přivál mi vítr důvěrně známou vůni, nejdřív mě napadl tavolník (kolem cesty je hojně vysázený tavolník, akáty i lípy a všechno kvete až oči i nos přecházejí), ale při druhém nadechnutí jsem poznala květy akátu, krása… Celé dětství jsem viděla akáty z okna pokojíčku a když večer padla rosa, voněly nejomamněji.
A tak by mě zajímalo, jestli existuje vůně, v níž by se dal akát poznat.

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 28.05.08 17:08

Já znám /spíš znala/: není to z masových značek, bohužel mi typicky vypadlo jméno :cry: A to jsem si ji chtěla zapsat do poznámek jako „vůni akátu“. Říkala jsem si dokonce, že snad ani nebude dvakrát nositelná, jak moc tam akáty voní :P
Doufám si vzpomenu časem samovolně :( Samozřejmě až nebudu chtít, vzpomenu si :lol: :lol:

Co mám vyčteno, údajně voní po akátech /a jasmínu/ Forbidden Fruit /ne Flower od Lempicke/: to by měl být ovšem značně komerční počin - v rámci amerického seriálu Desperate Housewives: takže kdo ví, jak je to potom s akáty :wink:

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 29.05.08 08:49

Mně včera večer přišlo, když jsem akáty opět oňufávala, že je mu něčím podobný Pure Poison, velmi pravděpodobně jej tam cítím jenom já ;) ale za zkoušku by to možná stálo…

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 29.05.08 11:25
Akáty!

Ad Vera: No nemůžu tomu věřit! Zrovna jsem chtěla založit téma s dotazem po vůni akátů! Maminka říkala, že když s tatínkem začala chodit, měl jakousi kolínksou vodu s vůní akatů, ale to už je pár let :lol: .
Pure Poison - i když si nevybavím vůni, ale já si akáty vybavím v Moments od Priscily Presley, ale to už je taky pár let. Kdyby někdo něco objevil byla bych taky ráda :idea: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kačaba  29.05.08 14:03

U nás v ulici o víkendu rozkvetly akáty..A zrovna jsem si říkala,že musím nějaký parfém s touhle vůní najít,protože to bylo tak nádherné,že bych se do těch akátových hroznů nejradši celá zabalila!
Hledala jsem akát ve složení,a našla ho jen v Sensi od Armaniho,ale neznám ho,tak nevím..Každopádně by to byl parfém krásný,určitě pro spoustu lidí bolehlav,ale mě by se líbil.Spím teď s otevřeným oknem a před spaním inhaluju a inhaluju…nádhera!

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 29.05.08 14:54

Tak jsem se utíkala Sensi navonět a kromě toho, že je božská a nemůžu se jí nabažit, jsem nerozeznala jedinou složku, jsem zkrátka expert :?

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kačaba  29.05.08 15:25

A jéje,tak to ji budu muset určitě vyzkoušet!!Vůně od Armaniho mě zatím dost míjely,třeba se to změní:-)
Každopádně doufám,že se přece jen objeví někdo,kdo bude znát pravou „akátovku“!!

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 30.05.08 23:34

Creed Aubepine Acacia a Caron Acaciosa su vraj agatove vone.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 31.05.08 00:15

Od Creed Aubepine Acacia mám doma vzorek, po akátech nevoní ani trochu :cry: . Akátová vůně by se mi taky líbila

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 31.05.08 09:55

Vôňa agátov mi pripomína detstvo, na dvore sme mali veľký agátový strom a aj sme jeho kvety jedli a to aj s malými muchami, ktoré sa skrývali v kvetoch. A ešte nostalgiu vo mne vyvoláva vôňa lipy a plodov moruše, ktorým sme hovorili biele maliny. Ale ako agáty by som voňať nechcela, skôr by som jeho vôňu uvítala v nejakej aromaterapii.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 31.05.08 15:27

Mně moc voní právě kvetoucí černý bez. Mám ho ráda jako čaj v zimě, určitě by byl jako vůně zajímavý.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 15.05.09 16:54

nenašla některá vůni akátu, zase kvetou a je to nádhera :heart:

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Spirit
Znalkyně 462 příspěvků 15.05.09 17:02

Infusion d'Iris ???

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 15.05.09 18:45
akát

Taky nad tím poslední týden přemýšlím… hlavně v noci, když voní snad nejkrásněji… Chtěla jsem se zeptat na to samé:-)

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Spirit
Znalkyně 462 příspěvků 19.05.09 21:33

Tak jsem dneska „řádně“ nasála akátu a napadlo mě, jestli by to nemohla být Today od Avonu :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist