Ako poslať peniaze do Čiech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 20.10.11 17:49
Ako poslať peniaze do Čiech

Zdravím,

takáto prosba na Slovenské aromačky:
Prevod na zahraničný účet v rámci EU v eurách, v elektronickej forme by mal byť do 1 Eura
je ale podmienka poslať to v Eurách…IBAN,SWIF­T…atď…

Výsledná suma príde prepočítaná na české koruny aktuálnym kurzom.
Len mám pocit, že tu je podmienka zadať, že poplatky slovenskej banky znášam ja a poplatky zahraničnej banky príjemca. Tu bude potrebné navýšiť cenu parfému, odstreku približne o výšku týchto poplatkov, plus poštovné na Slovensko…
Koľko takéto poplatky činia?

Nemáte s tým niektorá skúsenosti?
„Akoženováčik“

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 14 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 20.10.11 18:23

nejlepsi je, kdyz prijemce ma FIO banku, ta ma ceskoslovensky ucet, a je bez poplatku za prevod. Do CR posilas v KC, na slovensko v EUR.

jinak zalozeni i vedeni uctu je zdarma, takze doporucuju vsem co ceskoslovensky platby vyuzivaji :)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 20.10.11 20:05

FIO banka, hm , pre mňa neznáma inštitúcia. Len mi nejako nejde do hlavy, z čoho žijú, keď majú všetko zadarmo. Mám zmiešané pocity.

A trochu odrádza, že najbližšiu pobočku mám 150 kilometrov… :roll:

Ale určite vďaka za rozšírenie obzoru. Fakt s tým posielaním nemám skúsenosti…píšte, píšte 8-o

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 20.10.11 22:34

V zásade máš možnosti dve.

1. Účet vo Fiobanke (ak máš účet v CZK, za prevody neplatíš). Výmenný kurz Eurá - CZK je trochu nevýhodnejší ako v prípade iných bánk…tam ale platíš za medzinárodný prevod (resp. poplatky za SEPA platbu).

2. Paypal (platí len vtedy, ak má aj protistrana paypal, čo väčšinou áno, lebo bez paypalu sa napr. na ebay ani nedá nakúpiť. Platíš za prevod poplatok…ak však ide o nízke sumy (t. j. za parfémy, poplatky nie sú vysoké…pri prevode cca 1200,– Kč, platíš okolo 20 až 30 Kč…ak sa dobre pamätám).

Kým do Fiobanky musíš zájsť osobne, aby si si zriadila účet, paypal stačí otvoriť on - line.

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

suzana
Učednice 75 příspěvků 21.10.11 01:49

tiež ma táto téma zaujmá …
Nemôžem predsa nutiť prijemcu, aby mala FIO banku.
S posielaním viem ze

• ak posielam EUR v EHP cez IB tak platím len 0,15eur poplatku, takze je to pre mna OK
  • lenze ked posielam EUR, tak prijemca mozno musi platit za konverciu z EUR na CZK (nemam s tym skusenost), tiez neviem ci taky poplatok existuje alebo nie, ak ano, tak kolko (priblizne)
  • kurz konvercie je denne aktualny, takze neviem presne kolko CZK prijemca dostane
  • CSOB ma taku sluzbu priamo vlozit do uctu v CSOB v CZ za 3,5eur.
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 21.10.11 08:02

Presne tak, ak posielaš Eur touto formou, poplatky za konverziu narátajú protistrane. Mám zatiaľ jedno echo, že to bolo okolo 150,– Kč. Teda výška platby za parfém by sa navyšovala o poštovné na Slovensko, čo je v závislosti od hmotnosti listu 65-150 Kč plus 150,– za konverziu na české koruny.

Je to určite závislé od banky a od protistrany.
Ale posielanie českých korún, resp Eur v obálke české aromačky minimálne „pobaví“, niektoré sú zlaté a akceptujú to, že musia ísť na poštu kvôli mne 2×, niektoré sa so mnou o takejto forme ani nebavia. .........sakra, to by chcelo nejakého administrátora v čechách a jeden spoločný účet v ČSOB ..... :-D … to by bola sila.

Ak máte ešte niekto skúsenosť s takouto platbou, dajte vedieť.....

alča68
Nevyléčitelná závislačka 1228 příspěvků 21.10.11 08:11

já jsem už párkrát prodávala něco holkám na Slovensku a vždycky jsme to vyřešily penězi v obálce, je to prostě nejlevnější…vždy to přišlo v pořádnu asi za 2-3dny , posílají to doporučeně (a nevím snad 1.třídou.) Přiveze mi to balíkář - ne pošťačka.

Na poličce 97 parfémů 0 miniatur 40 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

suzana
Učednice 75 příspěvků 21.10.11 08:16

Postovne asi musi byt … inak to nejde. 150czk je cca 6eur. Tak uz rozmyslam co je vyhodnejsie a pohodlnejsie lebo poplatok na prevod v CZK (a inej cudzej mene) cez IB je 10eur

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 21.10.11 08:24

danka presne tento problém som riešila pred 2 rokmi, keď som objavila arome :) prvá platba do ČR z Tatra banky bola katastrofa, keď som prišla do banky zadať príkaz a povedali mi, aké budú poplatky, tak som odišla s dlhým nosom, že toto nie som ochotná akceptovať. Asi 3-4 krát som preto „použila“ účet svojho českého šéfa, ale bolo mi blbé ho stále otravovať, lebo som pochopila, že sa tu zdržím dlhšie a nebude to len pár nákupov :D
A moje riešenie je FIO banka, akože fakt, baby nekecajú, mne to poradil môj brat, ktorý nakupuje v Čechách pre svoju firmu. On je z Brezna a kvôli založeniu účtu prišiel do BA. Ja mám ten účet už skoro dva roky a okrem prvej návštevy pri založení som na pobočke už nebola, nie je to potrebné, všetko funguje elektronicky cez net, čo je super.

A potom je ešte druhý spôsob posielania peňazí do ČR bez poplatkov - už spomínané Kč do obálky a poslať poštou :mrgreen:

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 7 parfémů

suzana
Učednice 75 příspěvků 21.10.11 10:36

Pozrela som na www.fio.sk Naozaj to funguje :) len ta prva navsteva musi byt osobna na pobocke a minimalny zostatok na ucte je 10eur. Este mi nie je jasne ci musim mat ucet v CZK alebo staci aj bezny ucet v EUR. Dakujem

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 21.10.11 12:46

:mrgreen: tak tie koruny v obálke využívam od začiatku…
Evulik,
ešte jedna otázka k účtu vo Fio banke. Povedzme, že vycestujem na niektorú z pobočiek, založím si účet, potom budem využívať už len internet banking. Platby do ktorejkoľvek českej banky sú bez poplatkov, alebo len do ich pobočiek?

Aké poplatky a za čo si účtujú? Či naozaj žiadne? Povedzme, že by bol kurz aj nevyhovujúci ale za tie poplatky by to stálo…

Keď posielaš cez internet platbu do čiech, posielaš sumu v Eurách , navýšenú samozrejme za poštu? Ak posielaš v Eurách, akým kurzom si to zvykneš prerátať? Aby nebola druhá strana ukrátená?

suzana
Učednice 75 příspěvků 21.10.11 12:51

Danka: mozem sa pytat na tie koruny v obalke. Oficialne sa to smie na poste, ze, alebo ano? Jednoducho posielam list a nepoviem postarke ze je v tom peniaze … je to tak? Dik

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 21.10.11 12:52
suzana píše:
Nemôžem predsa nutiť prijemcu, aby mala FIO banku.

Príjemca môže mať akúkoľvek českú banku, to Ty musíš mať FIO ;)

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 21.10.11 12:56
suzana píše:
Pozrela som na www.fio.sk Naozaj to funguje :) len ta prva navsteva musi byt osobna na pobocke a minimalny zostatok na ucte je 10eur. Este mi nie je jasne ci musim mat ucet v CZK alebo staci aj bezny ucet v EUR. Dakujem

10 eur je minimálny zostatok na eurovom účte, na CZ účte je to 100 Kč.
Z eurového nemôžeš posielať Kč do Čiech!!! Lebo budeš platiť poplatky také isté ako z inej banky, ja mám vo FIO český aj eurový účet a peniaze medzi nimi „prelievam“ podľa potreby, funguje to ihneď, teda bez čakania, máš trebárs na svojom eurovom účte peniaze, ale chceš platiť z českého, tak si urobíš vnútrobankový prevodný príkaz (bez poplatkov) a v sekunde máš na účte Kč… a to všetko cez net.

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 21.10.11 12:57

K otázke českých korún v obálke…
Ano, ešte to aj zabalim do niečoho farebneho, do nejakého letáku alebo tak. Ak sú tam české mince, prilepím ich na papier, aby v obálke neplávali, vtedy to dávam do bublinkovej obálky, lebo poštárov to môže trápiť a otvárajú obálky.
Už som niekoľko krát posielala aj obyčajne, len prvou triedou a prišlo.
Raz sa mi stratila doporučená obálka, keď som reklamovala, v reklamácii som uviedla, že tam bola faktúra, resp. nejaké firemné papiere.
Vrátili mi myslím okolo 20,– Eur, čo bola zhruba hodnota tých peňazí, takže našťastie som neškodovala. Ale celé vybavenie trvalo vyše mesiaca.
Niektoré dievčatá z čiech sa trochu pousmievajú nad touto primitívnou formou posielania, ale väčšinou sú veľmi ochotné a akceptujú to. Zopár z nich na Slovensko proste neposiela. Čo chápem.

… a tak sondujem nejaký kultúrnejší spôsob platby…ale neviem, či nezostanem pri tých českých korunách v obálke, alebo skúsim fio banku? :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist