Ako si vybrať správny parfum ( článok )

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 26.03.08 13:33

1. Ešte doma si ujasnite, či potrebujete vôňu na bežné nosenie, zvláštne príležitosti, či zvádzanie svojho drahého.

2. Deň pred nákupom nejedzte cesnak, cibuľu a korenisté jedlá, pretože sa pri testovaní miešajú
vo vašom dychu s vôňou parfumu, no menia aj prirodzenú vôňu pokožky.

3. Pred výberom vášho nového parfumu použite len neparfumované mydlo pleťové mlieko a krém.

4. Z predchád­zajúcich nákupov a skúseností určite dobre poznáte, s ktorými vôňami sympatizujete. Či už sú to arómy ovocné, kvetové, drevité, svieže alebo sladké, parfum musí voňať predovšetkým vám,
až potom ostatným. Nedajte sa nahovoriť na niečo, čo sa vám už v obchode nepozdáva.

5. Predavačka v parfumérii by vám mala ponúknuť vami vybrané testery, prípadne poradiť podobný štýl
inej značky, nie vnucovať svoju obľúbenú voňavku.

6. Aj reklamy na konkrétnu vôňu veľa povedia. Charakter parfumu odráža typ modelky, jej oblečenie,
farba a tvar flakónu, či hudba sprevádzajúca reklamu v televízii.

7. Testujte najskôr na papieriku. Z viacerých vôní vyberte dve, maximálne tri, ktoré otestujete na koži.
Každú vôňu potom naneste na inú časť tela, najlepšie na zápästia a jamky lakťov. Potom ich nechajte
voľne usušiť. Musíte počkať aspoň 15 minút. Vôňa sa však dôkladne rozvinie až po hodine, takže zatiaľ si
kľudne dajte kávu vo vedľajšom podniku. Aspoň si váš nos privonia aj k niečomu inému a vaše čuchové
receptory si trošku oddýchnu od voňaviek a zmobilizujú sa.

8. Ešte treba vedieť, že ľahšie, napríklad citrusové a svieže vône vydržia maximálne tak 5 hodín,
ťažšie a sladké o niečo dlhšie. Toaletná voda má nižšiu koncentráciu éterických olejov,
preto by sa mala počas dňa opakovane aplikovať, kým toaletný parfum stačí naniesť iba raz.

9. Najlepší efekt dosiahnete vrstvením. Teda ak použijete mydlo, telové mlieko a parfum rovnakej vône.

10. Vône, ktoré ste testovali a sú vám nepríjemné, zmyte vodou a mydlom hneď po príchode domov.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 26.03.08 13:39

Toto som stiahla z netu, je to celkom strucne a jasne napisane, aj ked sa celkom nestotoznujem s bodom 6. - o reklame na parfemy…
ak máte nejaké overené rady pri vybere parfému, sem s nimi :)

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 26.03.08 14:26

Já zase na reklamní kampaně hodně dám, i když někdy mi připadají úplně zcestné. Teď třeba hodně nosím Addict, a kdybych měla dát na reklamu, určitě si ho nekoupím (směs neónů, fitness-disco a explicitní sexuální narážky). Mám třeba ráda intimní, pleťové vůně a tady mě reklamy hodně vedly: měla jsem Premier Jour (ta původní reklama je nádherná, detail probouzející se tváře, broskvová pleť, dlouhé ospalé řasy), Nu (vkusný, nádherně nasvícený akt dvou nahých těl), Gucci EDP I (krásný, smyslný portrét krásné Natálie Vodianové), teď čekám balíček s Noa (portrét poupátkové slečny s flakónem na špičce prstu). Taky Shalimar měl nádherné kampaně, obzvlášť ta série se zasněnými portéty a velkými ornamentálními monogramy mě uchvátila.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Fleur  26.03.08 16:56

Mým jediným osvědčeným receptem je ve vůni se doslova vyspat. Kandidát na tuto prubířskou zkoušku musí být ovšem nejdříve prověřen běžnými zkouškami na zápěstí, kterými vyřadím takové vůně, jež by mohly přivodit bezesnou noc. Potom se zkušebně navoním, no a po zhruba šesti až sedmi hodinách spánku, jichž si dopřávám, mám jasno. Jestliže vůně příjemně drží i na pyžamu či ložním prádle, začne mě nebezpečně svrbět platební karta! Nevýhodou je, že ne vždy je k dispozici vzoreček…

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 26.03.08 17:35

Fleur,popsala jsi naprosto přesně můj postup!

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 26.03.08 17:37

Ještě dodám,že reklamy na parfémy sleduju jako zvláštní druh umění,ale málokdy se vůně podle mne shoduje se samotnou vůní.Jako výjimka působí reklama na London s Rachel Weisz,ta je podle mne jedna z nejzdařilejších.

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 26.03.08 17:51
estelle píše:
Toto som stiahla z netu, je to celkom strucne a jasne napisane, aj ked sa celkom nestotoznujem s bodom 6. - o reklame na parfemy…
ak máte nejaké overené rady pri vybere parfému, sem s nimi :)

Tak reklamy / nejen na parfémy / jdou naprosto mimo mě.

Fleur + Ingrid - já nemusím s vůní jít spát, ale nejlepší je pro mě pořádně se navonět, na zápěstí to kolikrát klame. Chce to vyzkoušet obyklé množství vůně, jaké člověk používá. Ale bohužel vzorky, ty nejsou vždy po ruce…

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Fleur  26.03.08 18:10

Ingrid: to mě těší, kamarádky si většinou nad tímto počínáním klepou na čelo (a mnohdy to považují za plýtvání). Potom si ovšem na základě jednoho přičichnutí k několika kapkám důkladně rozšudlaným po zápěstí pořídí vůni a následně se diví, když za hodinu po aplikaci cítí něco úplně jiného (pokud vůbec něco).

Světluška  26.03.08 18:25

Přidávám se k „postelovému testu“, pokud mnou zhruba dvě hodiny po půlnoci necloumá migréna, brouk v hlavě a vidina flakonku s přicházejícím rozbřeskem je téměř realita.

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 26.03.08 21:29

Tak ja som „postelový test“ vedome na tieto ucely neskusala :-))), ale suhlasim s tym, ze na zápästi často parfem vonia inak ako napriklad na oblecení alebo inej casti tela…
Dalej som si vsimla, ze inak na mna posobí parfem v miestnosti a inak v exterieri…
A este jeden poznatok - cim dalej tym viac mam pocit, ze ked si kvapnem parfem z ampulky, tak ho vnimam inak ako ked ho rozprasim rozstrekovacom na seba… Prilis riesim jednotlive zlozky - riadim sa pocitmi a niekedy mi unika parfem ako celok. Takto som sa uz viackrát „kopla“…napriklad s Cabaretom - vzorka bola uzasna, ale ked som si ho kupila - nastriekala som sa viac, tak som to videla nejako objektivnejsie a zistila som, ze ho vobec nemozem nosit .
Radsej vonu skusam dlhsi cas - na tele, na oblecení, doma, vonku…a hlavne za bezných okolností…aby „nenosil“ parfem mňa, ale ja parfem - prosto, aby ma prilis nevyrušoval (a pritom to moze byt aj velmi vyrazna a tazsia vona).

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 26.03.08 21:40

Fleur,já už přišla na to,že zápěstí bývá pro definitivní rozhodnutí ošidné,nejlépe je prostě se navonět hezky celá a pak šup do postele,přidávám se do klubu migreniků,to je taky další důvod a hlavně spolehlivý způsob,jak zjistit případnou bolehlavovost nové vůně.Z noční košile se můžu převléknout v mžiku,kdyby se vůně projevila jako riziková.Jsem ráda,že v tom nejsem sama,s tou postelí.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 26.03.08 21:48
estelle píše:
Tak ja som „postelový test“ vedome na tieto ucely neskusala :-))), ale suhlasim s tym, ze na zápästi často parfem vonia inak ako napriklad na oblecení alebo inej casti tela…
Dalej som si vsimla, ze inak na mna posobí parfem v miestnosti a inak v exterieri…
A este jeden poznatok - cim dalej tym viac mam pocit, ze ked si kvapnem parfem z ampulky, tak ho vnimam inak ako ked ho rozprasim rozstrekovacom na seba…

S tym suhlasim, to som si viackrat vsimla. Niekedy naschval premiestnujem vonu zo vzorky do minispreja alebo z flakonu do roll-on flasticky. Aj s tymi ostatnymi postrehmi suhlasim.

Inak - migreny… Este stastie, ze ich vonavky nezvyknu u mna vyvolavat. To by asi obmedzilo moje testovanie a vobec - bala by som sa dat si na pokozku neznamu vonu. S migrenou som na tom tak, ze mi pomaha len Maxalt od neurologa, bezne analgetika vobec nie.

Postelovy test nemozem pouzivat - neznama vona by ma rusila. Do postele pouzivam len doverne zname vone alebo ziadne.

Estelle, na tej ikonke si Ty osobne?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 26.03.08 22:53

Benvenuta, nie som to ja, ale podobáme sa :wink: .

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 26.03.08 23:00
Světluška píše:
Přidávám se k „postelovému testu“, pokud mnou zhruba dvě hodiny po půlnoci necloumá migréna, brouk v hlavě a vidina flakonku s přicházejícím rozbřeskem je téměř realita.

Je nás takových asi hodně. Já jsem se zrovna navoněla zbytkem ze vzorku Caleche. Jestli se ráno probudím bez bolehlavu, má jisté místo na poličce:).

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Frcis
Učednice 86 příspěvků 03.04.08 18:49

Pro mě je testem vhodnosti nového parfému jízda narvaným autobusem domů. Když se mi z parfému neudělá špatně (trpím strašlivou kinetózou), tak je to ten pravý.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist