Akú vôňu pre babičky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 04.12.08 02:41
Akú vôňu pre babičky?

Ahojte idú Vianoce a ja lozím po nete hore dole a hľadám akú vôňu vybrať. Už mňa to nebaví, nemôžem sa rozhodnúť. Ja viem, že babička je širší vekový pojem ale berme to od 60 hore, to je asi taký univerzál. Čas tlačí na päty lebo niektoré webky majú dlhší čas dodania. Moje babičky ani nevedia čo chcú, mám dojem, že sa im páči všetko. Univerzálne líbivky im nechcem kupovať, poväčšine sú to aj tak také svieženky, čo nič nevydržia, asi niečo hutnejšie, kvetinovejšie, orientálnejšie a dámskejšie. No z Diora a z Chanela by som im vedela vybrať, no nedisponujem narvanou šrajtoflou, tak hľadám nejaké ekvivalenty, aby bola koza celá a vlk nažraný - ľudovo povedané. No nenachádzam a tápem a tápem … Kožu, kadidlo, kouř a chypré už som vyradila, lebo by to nevydýchali a nie sú nejaké odbornice, aby vedeli vôňu druhoplánovite vstrebať, šak viete ako je to u stromčeka, striekne na ruku a musí sa páčiť, nemôže ju to ovaliť, lebo potom mi bude klamať do očí, že je úžasná a ja jej budem darmo vysvetlovať, že treba vyčkať. No aspoň je to také blbé, že natešená babička sa striekne a ide ju povaliť a robí usmievavý ksicht. Neapelujte prosím na vyhranenosť osobností a vkusu. Oni majú vkus ale musela by som zobrať širokospektrálny vzorkovník a testovať ich. Tak mi prosím poraďte nejakú dobrú radu. Ja viem, dobrá rada je drahá. Ešteže to Ada nezpoplatňuje. Dík moc.

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 04.12.08 11:35

Co tak Kenzo Flower? Ta je kremova a univerzalne pekna podla mna, aj dost nostalgicka.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

namak
Učednice 33 příspěvků 04.12.08 14:46

Ahoy, naše bábi si sama vybrala Bvlgari Omnia Crystalline, voněl jí a navíc má i hezký flakon (a pozitivní je i cena :lol: ). Zkus třeba El Nino, je to kvalitní a bezpečný e-shop :wink: http://www.parfemy-elnino.cz/…-crystalline

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 04.12.08 17:10

A co taková 5th Avenue, ta přece voní hned od začátku, je příjemná, někdo říká, že moc nedrží, ale já s ní mám dobrou zkušenost.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 04.12.08 20:02
Světluška píše:
A co taková 5th Avenue, ta přece voní hned od začátku, je příjemná, někdo říká, že moc nedrží, ale já s ní mám dobrou zkušenost.

Ja ju tiež kupujem mojej mame (65 rokov) a minula už druhý 125 ml flakón, páči sa jej. Aj cenovo je na tom veľmi dobre, dá sa kúpiť doslova za babku. Tieto Vianoce som zariskovala a kúpila som jej Elizabeth Taylor Diamonds & Saphires , tak uvidíme.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

04.12.08 20:45

jedna moje kolegyně prduch používá Reumer, Lanvin Eclat, Jadore, moje matka (75) Light Blue, Rush 2. Jinak např. Hugo Boss Femme

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 04.12.08 21:07

My jsme jednou babičce koupili tu sadu z YR - vůni a tělové mléko šeřík. Moc se jí to líbilo.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 10.12.08 02:09

Veľmi pekne vám ďakujem za reakcie, som si ich prešla a zvažovala ani som netušila ako je ťažké kupovať vôňu pre iného. No vsadila som na istotu, babičke keď bola u nás sa páčila Premier Jour, a tak som jej ju objednala. To som sa dušovala, že nikdy neobjednám rovnakú vôňu, keď ich je toľko. No nedá sa to, nemohla som riskovať a to som chcela objednať na slepáka, čo sa v prípade daru nehodí. Slepákovať budem len na sebe. Babička by ten adrenalín asi neocenila.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 10.12.08 02:53

I tak teraz rozmýšlam, ako ťažko a ako riskantné je pre niekoho kupovať vôňu. Vôňe sú drahé a nie každá ako tu na tomto fóre, keď nesadne, tak predá. Každá z vás očmucháva x-krát než kúpi. Hovorím teraz za seba, že by som bola nerada takýmto dobre mieneným darom a preto sa zdráham aj vône darovať. Žiaľ čmuchacie ústrojensto je tak nevyspytateľné, že čo mne pripadá úžasné, na to moja mamička pľuje. Nevychádzam z nejakého parfémového vyzretia ale len z intuície. Osobne si dovolím tvrdiť, že pre mňa neexistujú parfémoví fajnšmekri, ktorí vedia posúdiť, ktorá vôňa je pozoruniahodná. Znalci vôní môžu len posúdiť ale nie klasifikovať a vytriediť všeobecnú špičku.. V samej podstate nikto nemôže vyhraniť najlepší parfém, lebo je to tak individuálne a každý to najlepšie vidí niekde inde. Je to všetko o momentálnom vnímaní a pôsobenia na psychiku ako o nejakých ocenených vôňach, ktoré by sme si mali rádoby považovať.Vlastne atakujem na prirodzenosť, než na nezmyselné hľadanie nemožného.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 17.01.09 05:05

po všetkých úvahách babička nafasovala Premier Jour, ktorú vychválila na mne a preto som jej ho kúpila i keď ja už druhý kauf určo nie, budiž, chcela som zadosťučiniť a prdlajs, babička nespokojná, lebo vtrhla do môjho arzenálu a chcela by úúúplne niečo iné, pri tej jej jednoduchosti a nenáročnosti si v mojej neprítomnosti obšmátrala a oňufala kde čo a zistila, že by radšej hento iné a že som ju otiahla o nejakú ,,lajthku,, toť poučenie pre mňa, babičko to bolo naposledy- už nikdy vácej - fakt sa človek nezavďačí - možno ako darček by boli lepšie pantofle :-(

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 17.01.09 11:45

Pegas, vím, že to naštve, ale zase na druhou stranu, klobouk dolů před babičkou, že se nevrhla na tvoji poličku lomíc rukama, kolik toho máš a kolik to muselo stát, ale jala se ji ochutnávat, to je bezva a že jí vůně oslovují a vymýšlí kterou…myslím že Premier Jour je tak krásná vůně, že určitě nezapadne prachem :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 17.01.09 16:34

Pegas - to zamrzí. To, že ti babička šla do věcí, i to, že se jí nelíbil dárek. Mě se taky třeba dárek nelíbí, ale aspoň dělám, že se raduju (pokrytec!!!) :oops: Já někomu dát dárek a on mě za to zepsout..nevím nevím :? Ale tak je to babička a nemyslela to asi zle, ale možná by se jí napříště nějaké botky nadoma hodily? :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 17.01.09 21:05

Tak po takovéto zkušenosti bych už jenom babičce nadělovala kapesníky, aby se měla do čeho utřít, až bude slzet, že nic nedostala :roll: :!:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 17.01.09 21:12

Oni ty babičky už s tím štráchy nedělají :D asi bych ji příště taky koupila něco praktického :P

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 22.06.09 03:10
Vera píše:
Pegas, vím, že to naštve, ale zase na druhou stranu, klobouk dolů před babičkou, že se nevrhla na tvoji poličku lomíc rukama, kolik toho máš a kolik to muselo stát, ale jala se ji ochutnávat, to je bezva a že jí vůně oslovují a vymýšlí kterou…myslím že Premier Jour je tak krásná vůně, že určitě nezapadne prachem :D

jo jo :lol: babička se jala ochutnávat a vyselektovala si Coco, má sa načakať, teraz neviem, či preto, že tam videla Chanel, alebo sa jej fakt páči :lol: asi by to chcelo zaviazať oči a možno by sa človek zavďačil aj nejakým Avonom, najlepšia je moja mamička, tá keď odchádza od nás z návštevy, tak sa za ňou tiahne vždy nejaký odér z mojej poličky a ja hneď trafím, že má to a to a vždy sa tomu podivuje, ako to môžem poznať :lol: naivná, že? Akurát nikdy neviem, kedy to tak nepozorovane stihne. Si myslí, že by som sa naštvala, tak je tajná. V poslednej dobe si rochní v Mahore a hádže na mňa vražedné pohľady, keď si s ňou vystriekavam auto. Aj ja si v nej rochním v tom aute a zbieram pochvaly, že ju ani nedokážem darovať.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist