Al Aneeq Perfumes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 11.05.14 16:53
Al Aneeq Perfumes

Tato arabská značka se u nás objevila už před nějakým časem - a protože jsou to velmi zajímavé vůně, tak si zaslouží i vlastní vlákno.
Některé jsem zkoušela už před časem, další dojmy přidám průběžně…

White Amber - CPO. Zpočátku citrusově dřevitá, postupně začala „krémovatět“ a trochu zesládla. A s postupem času nabyl na intentitě mírně sladký santal. Velmi netypická ambrovka - svěží a citrusová (svěže nahořklý citrusový tón se v různé intenzitě prolínal vůní po celou dobu), přesto však krásně splývá s kůží do podoby dlouho držící hladké tělové vůně.

Golden Dust - CPO. Sladce ovocná vůně pečených jablek v kombinace s gurmánskou vanilkou zpočátku připomněla zpočátku Royal Gold, ale pak se vydala svou vlastní cestou do podoby spíše méně sladké vanilkové vůně s trochou pražených oříšků a ovocnou stopou. Velice povedená vůně, která by se dala přirovnat k 7:15 AM in Bali.....ovšem s nesrovnatelně větší intenzitou a delší výdrží. Název naprosto sedí – vůně opravdu působí jako zlatý poprašek.

Rose Hind Attar - CPO. Začátek je trochu neobvyklý - růže zvláštně svěže olejovitá. Ovšem během pár minut se rozvoněla do podoby tajemné a temné květinové vůně s těžkou kořeněnou a zároveň velmi zvláštní růží. Celá vůně evokuje tajemství - ukryté třeba ve ztichlé půlnoční palácové zahradě......

Na poličce 48 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Ukázat značku Al Aneeq

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 16.05.14 23:25

Fruit Musk - CPO. Sladká ovocná směs s cukrovou vatou s prachem ze sněhových pusinek, zasypaná nepříliš sladkou vanilkou - a ač se to s ohledem na předchozí zdá téměř nemožné, postrádá jakékoliv stopy ulepenosti. Hodně povedená ryze gurmánská vůně, která ze všeho nejvíc připomíná degustační orgie v dobře zásobené cukrárně.

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.05.14 12:07

@jerry to musí být nádhera :jazyk:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 61 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 24.05.14 19:42

Bahrul Oudh - CPO. Suché růžové plátky jemně poprášené šafránem, přikryté svěžím pižmem, prolínajícím se s jemným dřevem. Oud je velmi jemný, přátelský, mírný jako beránek - má podobu pouze velmi lehoučkého nasládlého závoje. Vůně je velmi bohatá, zároveň ale velmi jemná a uhlazeně elegantní. Vysloveně z ní vyzařuje luxus…

Sasa  25.05.14 06:46

@jerry Že utajíš kde se dají pořídit????? :zed:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 25.05.14 08:05

@Sasa

Fakt to nechceš vědět? :lol:
Je to v ČR. 8)

Unseen  25.05.14 08:12

@jerry
Tak mi to kdyžtak napiš do SZ. :lol:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 25.05.14 08:17

@Sasa
Ty se teď nedívej

@Unseen

http://www.arabskeparfemy.com/al-aneeq.html

Unseen  25.05.14 08:21

@jerry
Díky :kytka:.

Sasa  25.05.14 09:21

@jerry
nedívááááám, nebooooj :mrgreen:

kakadu  25.05.14 10:41

Má někdo nebo zkoušel Fruit Musc už, jaký je?

Ileanna
Učednice 57 příspěvků 25.05.14 11:35

Následovala jsem odkaz, a v uvedeném eshopu mě v popisech vůní zaujalo nejvíc to, že téměř u každé je uvedeno, kterou známou (arabskou) vůni „výrazně připomíná“. Což mi výrazně připomíná parfémy „nezaměňujte s…“ ;) . Že by Federico Mahora v arabském provedení :think: :D ..?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 25.05.14 11:46

@Ileanna

Jo, taky jsem si všimla - ale u těch, co jsem zkoušela (a další mám rozdělané), s tou podobností (nebo „výrazným připomínáním“) nemůžu souhlasit.
Podle mě jde o podobnost pouze typovou, ale ne faktickou.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 27.05.14 21:50

Naadir - CPO. Velmi osvěžující a zároveň velmi lehká ovocně květinová orientálka, s jemným nádechem sladce pudrového, přitom však svěžího, pomerančového květu. Je velmi decentní - spíš se blíží k vůním evropského typu.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 09.06.14 21:19

Ashwaaq - CPO. Slupky z nezralého ovoce (znatelné je zelené mango, oslazená limetková šťáva a zpočátku bych si vsadila i na ananas), vůně rozkvetlých keřů za teplé noci a postupně se prolínající sladká citrónová zmrzlina. Byť je sladká, postrádá jakoukoliv stopu ulepenosti či lacinosti… :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist