AL ATARJI - orientální parfémy

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 14.01.12 08:37
AL ATARJI - orientální parfémy

Arabské orientální parfémy zůstávaly většinou na okraji mých parfémových zájmů a to i přesto, že orientální parfémy patří mezi mé nejoblíbenější. Vrcholem mého snažení v této oblasti byly muscové oleje od El Nabil.
Zásadním důvodem byla hlavní složka těchto parfémů - oud, ke které jsem se prostě nemohla pročichat. Tato údajně mystická a vzácná vůně ve mně vzbuzovala většinou negativní vjemy a přičichnutí k oudové vůni pro mne bylo spíše za trest.

Jak už jsem se několikrát přesvědčila, vnímání vůní je ošidné a nepředvídatelné a i tady platí: " Nikdy neříkej nikdy".
Při mém internetovém bloumání jsem v prosinci náhodou narazila na tyto stránky http://www.alatarji.cz/ a první co mne zaujalo bylo precizní řemeslné zpracování flakonů. To já ráda :P . Flakony arabských vůní mi mnohdy přišly nevkusné a kýčovité a vždy mě spíše odrazovaly.
V tomto případě jsem si říkala, že něco tak krásného nemůže obsahovat úplnou hrůzu a napsala si o sadu vzorků.

Díky těmto vůním se ze mně zřejmě stane další obdivovatel arabských parfémů. Ne bezvýhradně, on tam ten oud více či méně zastoupen je, ale to co se z nich vylouplo po odeznění toho oudového začátku mě nadchlo.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 14.01.12 08:37

Favoritem se stal a mou poličku již zdobí NAFHAT AL-BUKHOR - luxusní kadidlová vůně v koncentraci EDP. I přesto, že vůně s kadidlem pro své kouřové arome mnohé odrazuje a mají z ní spíše respekt, tady je v umírněné až elegantní podobě. Zlatavá barva tekutiny přesně vystihuje mé pocity - teplé, hřejivé, příjemně vanilkově nasládlé.
Jediná vůně, ve které oud určitě není. Rozhodně běžně nositelná.

Další z těch běžně nositelných je ROOH AL MESK - vůně bílého pižma s lehkým citrusovým podtónem. Opět velmi příjemné, neobtěžující, čisté. Máte chuť se v té vůni zachumlat. Stopy oudu jsou velmi nepatrné. Flakón je skvostný.

TEIB AL MANASEK - olejový parfém, aplikuje se skleněnou tyčinkou.
Tak tady se oudová silice projevuje s celou svou naléhavostí od samého začátku, ale netrvá to dlouho a otvírá se prostor i pro ostatní složky. Tóny květin, koření, exotických dřevin. Stačí nepatrný pohyb ruky a celou vás to pohltí. Je to neskutečně zvláštní, opojné, svůdné. Takhle si představuji orient.

Ileanna
Učednice 57 příspěvků 14.01.12 10:17

Cinkjo, dík za zajímavý odkaz..! S arabskými vůněmi to mám naopak než Ty - zaujaly mě velmi, a vydrželo mi to přes dva roky ;) . Tohle vypadá tak lákavě, že mi asi zvědavost nedá, a něco od nich vyzkouším. Zmiňuješ se o sadě vzorků; vybrala sis, které chceš, nebo sadu přímo nabízejí? Nikde jsem ji tam neobjevila. A taky jsem nikterak nevypátrala složení jednotlivých vůní - že by ho tam neměli uvedené :think: ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zimulka
Nevyléčitelná závislačka 1456 příspěvků 14.01.12 10:29

Cinkjo, díky … napsalas to dokonale :srdce:
Všechno co jsi uvedla podepisuji a snad bych ještě dodala, že vůně famózně drží a čím déle pracují na kůži, tím jsou krásnější ..

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 14.01.12 10:31

Není zač :P .
Nabídku vzorků mají hned na titulní straně vpravo, v podstatě lze zakoupit vzork od každé vůně, kterou mají v nabídce. 2ml vzorky stojí 40,– Kč, 1ml parfémy v oleji 50,– Kč.
S tím složením vůní je to opravdu tak, že ho uvedené nemají. Jak jsem se dotazovala, je to prý z důvodu, že ho výrobce nechce uvádět. V tomto případě je to opravdu na tom vyzkoušení ;) .

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3314 příspěvků 14.01.12 12:49

Také můžu přispět poznatky ze zkoušení několika vzorečků, ale neumím vůně moc popisovat :oops: .

NAFHAT AL-BUKHOR je opravdu luxusní a elegantní kadidlovka, nositelná na každý den (jak píše cinkja).

IBDAA - velmi podobná a na začátku pro mě téměř totožná s Hermèssence Ambre Narguilé.

ROOH AL MESK - ááách, voní moc krásně od začátku až do konce. Jak píše cinjka - bílé pižmo s citrusovým podtónem. Jeden střik na předloktí přežil i večerní sprchu a ráno jsem jeho stopy zachytila též. Rukáv svetru mi voní i po dvou dnech. :srdce:

TEIB AL MANASEK - (pracovní označení maňásek :lol: ) - ano, ten pravý orient, kdy oud nezabije všechny další krásné složky a nevrazí mi pěstí do nosu tak, že vyčichat cokoli dalšího je nemožné. Také přežil sprchu a ráno mě budil. Škoda, že mi neulpěl na svetru, protože jsem si ho nanesla na hřbet ruky (s očekáváním, že to bude šílenost :lol: ).

SODFA - velmi hezká květinová vůně, rozhodně ne tuctová „růžovka“. Flakonek je obyčejný ve srovnání s ostatními, balení v růžově vypolstrované krabici je kýčovité, což může odradit, ale vůni doporučuji zkusit. Čím déle je na ruce, tím je hezčí. Něčím mi připomněla Gucci EdP II, něčím Osez-Moi. Vydrží asi 6 hodin bez přestříkání (pak už jsem šla spát :D ).

Flakony jsou opravdu moc krásné, žádný pozlacený kýč. Taková Ibdaa s modrýmí kamínky je opravdu úžasná - áááách. Škoda, že Sodfa také nemá stejně krásný flakon jako ostatní vůně :? .

Ileanna
Učednice 57 příspěvků 14.01.12 13:19

…jsem sem neměla chodit…to by asi opravdu stálo za vyzkoušení :think: . Jen to nebude proveditelné hned, teď mě finančně ohrožují medvědi :roll: :D . - Navíc, od téže značky (M.M.Atarji) mám jeden z nejkrásnějších CPO, které jsem poznala - Ward al Manara al Makkeah (od p.Sáry) - a to je RŮŽE, podivuhodná krásou, intenzitou i výdrží.

Frankie  14.01.12 13:24
Mě jako první taky napadl ,maňásek´ :lol: , líbí se mi i flakon a podle popisu Aromaček bych si ji klidně troufla objednat i naslepo. Bohužel, teď si to nemůžu dovolit. Ale ,maňásek´ se bude dobře pamatovat, tak časem… :mrgreen:
Parga píše:
TEIB AL MANASEK - (pracovní označení maňásek :lol: ) - ano, ten pravý orient, kdy oud nezabije všechny další krásné složky a nevrazí mi pěstí do nosu tak, že vyčichat cokoli dalšího je nemožné. Také přežil sprchu a ráno mě budil. Škoda, že mi neulpěl na svetru, protože jsem si ho nanesla na hřbet ruky (s očekáváním, že to bude šílenost :lol: ).

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.01.12 14:20

Pánové Atarji zdědili značku po svém tátovi a po jeho smrti se rozdělili a každý z nich kope na vlastním písečku. Takže jsou to značky dvě. Paní Sára má, myslím, tu druhou značku.

Příspěvek upraven 14.01.12 v 14:37

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 14.01.12 14:29

Aangie, díky za vysvětlení, také jsem nad tím bádala.

Nevíte, ty flakóny zdobené kovem nebo plastem? Doufám, že kovem…jsou nádherné a také se chytám na vzorky.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 130 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.01.12 14:31

Moc pěkné a hodnotné recenze na tuto značku napsal i Derad a jsou zde:
 http://ketry.cz/viewtopic.php?…

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.01.12 14:36

Rakuli, Arabové většinou na flakónech nešetří, plast bych tam nehledala. A kolikrát je to umělecká práce. :)

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 14.01.12 14:42

Ano, je pravda, že v poslední době to, co mi prošlo rukama je z kovu. Možná některé levnější značky mají ty flakónky z plastu…

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3314 příspěvků 14.01.12 14:43
rakuli píše:
Aangie, díky za vysvětlení, také jsem nad tím bádala.Nevíte, ty flakóny zdobené kovem nebo plastem? Doufám, že kovem…jsou nádherné a také se chytám na vzorky.

Flakóny jsem měla možnost držet v ruce a okouknout - plast to není a je to opravdu umělecká práce.

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 14.01.12 14:47

Díky už vidím, že pokud budou i vůně hezké, asi neodolám :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist