AL ATARJI - orientální parfémy

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 14.01.12 08:37
AL ATARJI - orientální parfémy

Arabské orientální parfémy zůstávaly většinou na okraji mých parfémových zájmů a to i přesto, že orientální parfémy patří mezi mé nejoblíbenější. Vrcholem mého snažení v této oblasti byly muscové oleje od El Nabil.
Zásadním důvodem byla hlavní složka těchto parfémů - oud, ke které jsem se prostě nemohla pročichat. Tato údajně mystická a vzácná vůně ve mně vzbuzovala většinou negativní vjemy a přičichnutí k oudové vůni pro mne bylo spíše za trest.

Jak už jsem se několikrát přesvědčila, vnímání vůní je ošidné a nepředvídatelné a i tady platí: " Nikdy neříkej nikdy".
Při mém internetovém bloumání jsem v prosinci náhodou narazila na tyto stránky http://www.alatarji.cz/ a první co mne zaujalo bylo precizní řemeslné zpracování flakonů. To já ráda :P . Flakony arabských vůní mi mnohdy přišly nevkusné a kýčovité a vždy mě spíše odrazovaly.
V tomto případě jsem si říkala, že něco tak krásného nemůže obsahovat úplnou hrůzu a napsala si o sadu vzorků.

Díky těmto vůním se ze mně zřejmě stane další obdivovatel arabských parfémů. Ne bezvýhradně, on tam ten oud více či méně zastoupen je, ale to co se z nich vylouplo po odeznění toho oudového začátku mě nadchlo.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 14.01.12 08:37

Favoritem se stal a mou poličku již zdobí NAFHAT AL-BUKHOR - luxusní kadidlová vůně v koncentraci EDP. I přesto, že vůně s kadidlem pro své kouřové arome mnohé odrazuje a mají z ní spíše respekt, tady je v umírněné až elegantní podobě. Zlatavá barva tekutiny přesně vystihuje mé pocity - teplé, hřejivé, příjemně vanilkově nasládlé.
Jediná vůně, ve které oud určitě není. Rozhodně běžně nositelná.

Další z těch běžně nositelných je ROOH AL MESK - vůně bílého pižma s lehkým citrusovým podtónem. Opět velmi příjemné, neobtěžující, čisté. Máte chuť se v té vůni zachumlat. Stopy oudu jsou velmi nepatrné. Flakón je skvostný.

TEIB AL MANASEK - olejový parfém, aplikuje se skleněnou tyčinkou.
Tak tady se oudová silice projevuje s celou svou naléhavostí od samého začátku, ale netrvá to dlouho a otvírá se prostor i pro ostatní složky. Tóny květin, koření, exotických dřevin. Stačí nepatrný pohyb ruky a celou vás to pohltí. Je to neskutečně zvláštní, opojné, svůdné. Takhle si představuji orient.

Ileanna
Učednice 57 příspěvků 14.01.12 10:17

Cinkjo, dík za zajímavý odkaz..! S arabskými vůněmi to mám naopak než Ty - zaujaly mě velmi, a vydrželo mi to přes dva roky ;) . Tohle vypadá tak lákavě, že mi asi zvědavost nedá, a něco od nich vyzkouším. Zmiňuješ se o sadě vzorků; vybrala sis, které chceš, nebo sadu přímo nabízejí? Nikde jsem ji tam neobjevila. A taky jsem nikterak nevypátrala složení jednotlivých vůní - že by ho tam neměli uvedené :think: ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zimulka
Nevyléčitelná závislačka 1449 příspěvků 14.01.12 10:29

Cinkjo, díky … napsalas to dokonale :srdce:
Všechno co jsi uvedla podepisuji a snad bych ještě dodala, že vůně famózně drží a čím déle pracují na kůži, tím jsou krásnější ..

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 14.01.12 10:31

Není zač :P .
Nabídku vzorků mají hned na titulní straně vpravo, v podstatě lze zakoupit vzork od každé vůně, kterou mají v nabídce. 2ml vzorky stojí 40,– Kč, 1ml parfémy v oleji 50,– Kč.
S tím složením vůní je to opravdu tak, že ho uvedené nemají. Jak jsem se dotazovala, je to prý z důvodu, že ho výrobce nechce uvádět. V tomto případě je to opravdu na tom vyzkoušení ;) .

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 14.01.12 12:49

Také můžu přispět poznatky ze zkoušení několika vzorečků, ale neumím vůně moc popisovat :oops: .

NAFHAT AL-BUKHOR je opravdu luxusní a elegantní kadidlovka, nositelná na každý den (jak píše cinkja).

IBDAA - velmi podobná a na začátku pro mě téměř totožná s Hermèssence Ambre Narguilé.

ROOH AL MESK - ááách, voní moc krásně od začátku až do konce. Jak píše cinjka - bílé pižmo s citrusovým podtónem. Jeden střik na předloktí přežil i večerní sprchu a ráno jsem jeho stopy zachytila též. Rukáv svetru mi voní i po dvou dnech. :srdce:

TEIB AL MANASEK - (pracovní označení maňásek :lol: ) - ano, ten pravý orient, kdy oud nezabije všechny další krásné složky a nevrazí mi pěstí do nosu tak, že vyčichat cokoli dalšího je nemožné. Také přežil sprchu a ráno mě budil. Škoda, že mi neulpěl na svetru, protože jsem si ho nanesla na hřbet ruky (s očekáváním, že to bude šílenost :lol: ).

SODFA - velmi hezká květinová vůně, rozhodně ne tuctová „růžovka“. Flakonek je obyčejný ve srovnání s ostatními, balení v růžově vypolstrované krabici je kýčovité, což může odradit, ale vůni doporučuji zkusit. Čím déle je na ruce, tím je hezčí. Něčím mi připomněla Gucci EdP II, něčím Osez-Moi. Vydrží asi 6 hodin bez přestříkání (pak už jsem šla spát :D ).

Flakony jsou opravdu moc krásné, žádný pozlacený kýč. Taková Ibdaa s modrýmí kamínky je opravdu úžasná - áááách. Škoda, že Sodfa také nemá stejně krásný flakon jako ostatní vůně :? .

Ileanna
Učednice 57 příspěvků 14.01.12 13:19

…jsem sem neměla chodit…to by asi opravdu stálo za vyzkoušení :think: . Jen to nebude proveditelné hned, teď mě finančně ohrožují medvědi :roll: :D . - Navíc, od téže značky (M.M.Atarji) mám jeden z nejkrásnějších CPO, které jsem poznala - Ward al Manara al Makkeah (od p.Sáry) - a to je RŮŽE, podivuhodná krásou, intenzitou i výdrží.

Frankie  14.01.12 13:24
Mě jako první taky napadl ,maňásek´ :lol: , líbí se mi i flakon a podle popisu Aromaček bych si ji klidně troufla objednat i naslepo. Bohužel, teď si to nemůžu dovolit. Ale ,maňásek´ se bude dobře pamatovat, tak časem… :mrgreen:
Parga píše:
TEIB AL MANASEK - (pracovní označení maňásek :lol: ) - ano, ten pravý orient, kdy oud nezabije všechny další krásné složky a nevrazí mi pěstí do nosu tak, že vyčichat cokoli dalšího je nemožné. Také přežil sprchu a ráno mě budil. Škoda, že mi neulpěl na svetru, protože jsem si ho nanesla na hřbet ruky (s očekáváním, že to bude šílenost :lol: ).

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.01.12 14:20

Pánové Atarji zdědili značku po svém tátovi a po jeho smrti se rozdělili a každý z nich kope na vlastním písečku. Takže jsou to značky dvě. Paní Sára má, myslím, tu druhou značku.

Příspěvek upraven 14.01.12 v 14:37

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 14.01.12 14:29

Aangie, díky za vysvětlení, také jsem nad tím bádala.

Nevíte, ty flakóny zdobené kovem nebo plastem? Doufám, že kovem…jsou nádherné a také se chytám na vzorky.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.01.12 14:31

Moc pěkné a hodnotné recenze na tuto značku napsal i Derad a jsou zde:
 http://ketry.cz/viewtopic.php?…

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.01.12 14:36

Rakuli, Arabové většinou na flakónech nešetří, plast bych tam nehledala. A kolikrát je to umělecká práce. :)

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 14.01.12 14:42

Ano, je pravda, že v poslední době to, co mi prošlo rukama je z kovu. Možná některé levnější značky mají ty flakónky z plastu…

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 14.01.12 14:43
rakuli píše:
Aangie, díky za vysvětlení, také jsem nad tím bádala.Nevíte, ty flakóny zdobené kovem nebo plastem? Doufám, že kovem…jsou nádherné a také se chytám na vzorky.

Flakóny jsem měla možnost držet v ruce a okouknout - plast to není a je to opravdu umělecká práce.

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 14.01.12 14:47

Díky už vidím, že pokud budou i vůně hezké, asi neodolám :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist