Aldehydové vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 28.12.07 17:40

Poradte mi typicky aldehydové vůně, jak tu občas zmiňujete, ať se lépe zorientuji - nebo to není žádná podkategorie? Nějak jsem to z některých recenzí vyrozumněla. Poradte mi prosím nějaké, co mají v kamenných obchodech. Dík.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 28.12.07 17:45

Typická aldehydová vůně je Chanel No5.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.12.07 17:56

Chanel No. 5 je pramatka všech aldehydovek.
A pak si dej: Tendre Poison (Christian Dior), So Pretty (Cartier), Aromatics Elixir (Clinique), Dolce & Gabbana (Dolce & Gabbana), White Linen (Estée Lauder), Beautiful (Estée Lauder), Arp

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Petra  28.12.07 17:57

Nevím, jestli mají v kamenkách Rive Gauche od YSL, ale to je pěkná aldehydovka, dále First od Van Cleef and Arpels, tu jsem někde viděla, snad to byl Marionnaud, přopomíná mi lehčí variantu No. 5, pak White Linen, Knowing (Estee Lauder), Caleche (Hermes) - ta je jemnější, Madame Rochas, no a moderní aldehydovka je Dolce&Gabbana, případně jesli někde narazíš na Red od Giorgio Beverly Hills, to je jak pěstí do nosu :)

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 28.12.07 18:22

Ada - jak to, že nemají klasickou Arpege!! Mají a levně!!!V Makru na Černém Mostě a stojí do 350 korun!Je jí asi 20 - 30 mll.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.12.07 18:48

Jenže Makro není přístupné normálním smrtelníkům :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 28.12.07 19:10

Omrknu to tam při nejbližší návštěvě, zda ho ještě mají.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 29.12.07 14:27

Díky, půjdu zkusit.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Kača  29.12.07 15:06
chava píše:
Ada - jak to, že nemají klasickou Arpege!! Mají a levně!!!V Makru na Černém Mostě a stojí do 350 korun!Je jí asi 20 - 30 mll.

Cože???No tak hned jak se vrátím do Prahy,poženu kolegu do Makra,neb on vstupenku do oné svatyně vlastní,a mě parfém onen zakoupiti nucen bude!!!

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 30.12.07 13:29
Petra píše:
Nevím, jestli mají v kamenkách Rive Gauche od YSL, ale to je pěkná aldehydovka, dále First od Van Cleef and Arpels, tu jsem někde viděla, snad to byl Marionnaud, přopomíná mi lehčí variantu No. 5, pak White Linen, Knowing (Estee Lauder), Caleche (Hermes) - ta je jemnější, Madame Rochas, no a moderní aldehydovka je Dolce&Gabbana, případně jesli někde narazíš na Red od Giorgio Beverly Hills, to je jak pěstí do nosu :)

Prominte, ale mě se zdá že First od Van Cleef & Arpels vůbec není aldehydní vůně :), je to floralní vůně, a v žebříčku vůni stojí nějak úprostřed mezí florální a fresh kompozici, je to florální, nebo jinými slovy květinová klasika. Je moc neobyčejná protože je to první parfem, v jehož složení byl použit černý rybíz.
Co se týče aldehydných vůni, tak Chanel 5. byla vůbec první aldehydovkou, pak šli ještě ARPEGE, Mme Rochas, Climat od Lancome, Infini od Caron také aldehydní vůne, z novodobých jsou to 212 od Carolina Herrera, Noa od Cacharel, Loving Bouquet od Escada, Tocadilly od Rochas, ještě True Love od Elisabeth Arden.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 30.12.07 14:01

No First by opravdu měla být aldehydová, většinou se tak teda uvádí (např. na www.fragrantica.com, ale i jinde). V každém případě aldehydy obsahuje, je fakt, že ve srovnání s No.5 a Knowing je o poznání lehčí. Já jsem ji zkoušela zároveň s White linen a na začátku si bylz dost podobné, v obou jsem aldehydy cítila, First se pak ale usadil do mnohem jemnější květinovo-mýdlové vůně, kdežto White linen byl pro mě o něco ostřejší a výrazně mýdlovější.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 30.12.07 14:04

Oleko, First od Van Cleef & Arpels je určitě aldehydovka. Aldehydy jsou uvedené ve složení vůně na oficiálních stránkách Van Cleef & Arpels a já je tam tedy cítím.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 30.12.07 14:48

jo :), já jsem se podívala na tuto stránku, http://www.vca-parfums.com/…_parfums.htm

jsou tam napsány aldehydy,
mě se ale zdá že není až v takové koncentraci, ako například v Chanel 5.
když to vezmeme v úvahu, tak tyto syntetické parfémové složky dnes jsou skoro ve všech parfémech, protože určitě jejich výroba je levnější než naturální produkt - některé drahé květiny, iris, jasmin a ostatní drahé složky.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.12.07 15:20

First vznikla v roce 1976 a to byla éra aldehydů a chypré. A First je rozhodně chypré - obsahuje pačuli, větvičník a vetiver. Nemyslím, že v dnešní době se v parfémech aldehydy používají ve větší míře. Určitě je v dnešních vůních množství umělých složek, ale ne přímo aldehydy. Zaznamenala jsem ale trend návratu právě k staším trendům a snahy vytvářet nové vůně ve starém stylu - tedy i aldehydové.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 30.12.07 15:27

Dobře :),

může tady někdo popsát nějaké aldehydné složky - konkrétně.
Například nemůžu pochopit, jaký je rozdíl mezi aldehydnou složkou, která je podle popisu syntetická parfémová složka, a ostatními umělými složkámi. Pro mě totiž není rozdíl :(.

Nejsem znalcem, ale chtěla bych se alespon v tomto směru mít přehled.
 Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist