Aloe Vera koncentráty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.07.09 09:04
Aloe Vera koncentráty

Máte skúsenosť s koncentrovanými výrobkami Aloe Vera? Je to podľa vás ďalší oblb alebo majú niečo do seba?
V lekárni som našla koncentrovaný litrový prípravok, v obchoďáku zas litrové balenia limonády s kúskami Aloe ( celkom osviežujúce, možno strošku presladené) Budem rada, ak sa podelíte s názormi a skúsenosťami. :wink:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 20.07.09 09:36

Tiež by ma to zaujímalo…nemám s Aloe výrobkami žiadne skúsenosti
(okrem nápoja s AV).
Mám na stole nejaký LR Health and beauty systems katalóg, kde je vela vecí (kozmetika atd) z Aloe vera…ale ceny su podla mna predimenzované…

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 20.07.09 09:44

Nejlepší je prý Aloe gel. http://aloeverashop.cz/ Na ten jsem slyšela hodně chvály. Prý má skvělé čistící účinky.

Ty pití z obchodu jsou skvělé na osvěžení a asi taky trochu pročistí. je tam opravdu docela vysoký obsah cukru.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 20.07.09 10:02

Moje sousedka pije ten od LR a chválí a chválí.Prý zhubla(neřekla bych,furt je jako sud) cítí se svěží(to nemohu posoudit)nemá prý problémy s nadýmáním atd.No já tomu moc nevěřím.Tyhle instituce jako je LR a jim podobné chtějí podle mého jen vydělat na lidech, které upoutají svou reklamou " ó to je něco,co musíte vyzkoušet" .Oni to těm lidem vsugerují, že se potom takové staré babky cítí za cca 1000,–Kč jako mladice i když účinek žádný.Aloe není problém vypěstovat a jelikož jsme chytrý národ,tak už by se to za pár kaček vyrábělo doma ne?Toť můj názor :roll:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 20.07.09 10:23

Pila som Aloe gel asi pred siedmymi rokmi kvôli malému. Bola som s ním na pobyte, kam nás poslala lekárka, cvičili sme Vojtovku kvôli tomu, že sa skôr narodil. Boli tam matky s postihnutými detičkami a jedna z nich ten aloe gel veľmi chválila, tak som ho cez ňu kúpila (výrobcu si nepamätám) a pila som ho každý deň na lačno za malý štamprlík. Nijakú pozitívnu zmenu som si však nevšimla, nezdalo sa mi, že by som sa ja alebo malý lepšie cítili (kojila som), nakoniec som tú litrovú flašu ani celú nevypila, nejaký zvyšok sme potom po záruke vyhodili.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 20.07.09 10:26

Věřím na léčivé účinky aloe vera, ale ty koncentráty, nápoje, přípravky a preparáty … budou spíš z kategorie „oblb“.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 20.07.09 10:57
domenica píše:
Věřím na léčivé účinky aloe vera, ale ty koncentráty, nápoje, přípravky a preparáty … budou spíš z kategorie „oblb“.

domenico hezky jsi to napsala,plně souhlasím.Jediné co mám vyzkoušené,tak třeba když se řízneš o papír nebo spálíš o žehličku a uřízneš čerstvou aloe, tak když se to natře,tak se to rychle zatahne a nebolí to tak. :lol: ale to je tak všechno.

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.07.09 11:01

Z LR b ysom nevzala nic. Ten koncentrat som videla v lekarni. Priklanam sa k nazoru Domeniky, len kde zohnat tu samotnu rastlinu Aloe, nikde som na nu nenarazila. Znama mala matku leziacu pacientku a zohnala v kvetinaci malu rastlinku. Z tej po kuskoch odrezavala a odrezky prikladala na ranky z prelezanin. Vyjadrila sa, ze to dobre pomahalo. Ale odstahovala som sa a nemam na nu uz kontakt.

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 20.07.09 12:00

Aloe se dá celkem snadno sehnat v květinářství a na léčení ran je fakt neocenitelná…mám ji osvědčenou na nejrůznější poranění - drobné ranky, odřeniny, spáleniny od sluníčka, stačí rozkrojit ten zdužnatělý list a nebo jen vymačkat tu šťávu a tou potírat ty ranky… hojení je opravdu až zázračně rychlé…
Babička měla recept na nějaký takový domácí likér - myslím, že nakládala celé ty výhonky nakrájené na kousky do (domácí) slivovice, nechala to nějakou dobu macerovat a pak vylisovala přes gázu…a pak toho užívala každý den malou štamprli na žaludek…jen nevím, jestli to nebyla jen zástěrka pro tu slivku :wink: :D

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 20.07.09 12:44

Já jsem zase nedávno jedla kompot z aloe. Přistupovala jsem k němu značně nedůvěřivě, protože v plechovce byly průhledné kostičky, zalité sirupem. Ale kostičky byly příjemně křupavé a šťáva příjemně voňavá po medu. Nezvyklé a vynikající. Zbylým sirupem jsem potom přisladila čaj s citronem.
Nevím, jestli se mi po jediné aplikaci něco vylepšilo, ale už dávno se sirup a šťáva z aloe používaly vnitřně jako mírné projímadlo. O skvělé externí první pomoci na spáleniny a hmyzí kousance ani nemluvím

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 20.07.09 14:21

aha, proto mám po věcech s aloe vždycky sr… :?

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.07.09 14:41

Dakujem za rady, vzacnu rastlinu som prave ukoristila z kvetinarstva :D tak uvidime :D

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 20.07.09 14:55
Kriss píše:
Dakujem za rady, vzacnu rastlinu som prave ukoristila z kvetinarstva :D tak uvidime :D

Někdy stačí ukořistit jen výhonek u někoho kdo rostlinku má už doma a nechat zakořenit ve vodě nebo v písku…a pak už Aloe roste jako plevel…

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.07.09 15:02

:D :D a vedela by si mi povedat, ako casto ju treba zalievat? S kvetmi nemam ZIADNE skusenosti, tak aby uboziatko prezilo. A ako rychlo asi porastie? Je to vraj kaktus, tak asi nie moc rychlo. Musim davat pozor, aby som ju chudinecku nezozrala skor, nez podrastie :D

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 20.07.09 15:10

Všechny kytky zalévám jednou týdně, v zimě v létě…pořád stejně. Co mám ozkoušené, tak ta Aloe roste celkem bujně pokud ji dám na léto ven a přes zimu do nějaké chladnější místnosti (máme jeden pokoj kde se netopí, takže teplota je tam tak kolem 15-17°C), nebo na nějakou chladnější světlou chodbu nebo tak něco…
Tady po té zimní kůře má obzvlášť bujný růst a z kořenů začnou vyrůstat nové malé rostlinky, které pak uřežu a nechám zakořenit v té vodě, nebo písku…a s Aloe pak obdarovávám příbuzenstvo a známé :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist