Alternativní medicína, karty, horoskopy a jiné metafyzické z

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.03.08 19:46

Tak mne napadlo, zeptat se, jaké máte zkušenosti s výše uvedenými postupy. Já jsem naprostý skeptik ke všemu, co nelze změřit, zvážit, spočítat, vědecky ověřit. Dnes a denně nepřestávám žasnout nad názory a činy svých kamarádek, které ač všechny vysokoškolsky vzdělané navěštěvují pravidelně kartářky, těhotenství plánují podle horoskupů, děti léčí na dálku pomocí přenosu energií, v lepším případě homeopaticky…
Jak jste na tom vy? Pokud máte zajímavé příběhy, kdy něco metafyzického vyšlo - sem s nimi…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 26.03.08 19:59

Já - sama lékařka jsem nikdy nevěřila homeopatii, ačkoliv moje maminka ji již 12 let dělá. O homeopatii se tvrdí mezi doktory věř a víra tvá Tě uzdraví. Tak jsem to brala i já. Do loňského roku, kdy se mi po dvou dětech objevil ukrutný, do krve se rozlejzající ekzém, na který neplatilo ani moře, ani pití oleje vůbec nemluvě o kortikoidních i přírodních mastech. Máma se na mne nemohla už dál dívat a přes moje protesty dala jednu dávku homeopatik. Do týdne z obou rukou zmizel a po třičtvrtě roku se již neobjevil. Teď už vím, že homeopatie funguje.
Jejím největším úskalím je ale najít dobrého doktora, což je VELMI složité, protože nasazení správného léku vyžaduje sedět s pacientem hodiny a podrobovat ho psychologickému výslechu od toho na co má chutě, zda spí na břiše, jestli má pocit, že má jednu končetinu delší až po jiné ještě víc absurdní ptákoviny. Ale když to vyjde, je to trefa.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Uživatel je onlinechaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 26.03.08 20:06

zrovna homeopatii ja taky verim. Nestalo se mi nic prevratneho, ale cele detstvi jsem byvala hrozne nemocna s chripkama a anginama a pomohlo mi na to az pravidelne uzivani homeopatik. Lekar se mi teda uplne detailne nevenoval, ale to co poradil zabralo!:-)

Jednou jsem ale byla taky kvuli tomuto u lecitele a ten normalne jen podle mych oci - tvaru, duhovek, zilek a tohoto vseho po chvili poznal co mi je! Bylo to neuveritelne, jen podle oci na cloveku poznat, co ho trapi…

Na poličce 88 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 26.03.08 20:13

Podle mych zkušeností člověk by se měl věřit především v sebe :) a svoji vůle,
ale věřím v životě také i v zázrak, ten existuje :) a to prostě nelze vysvětlit. Jak se nedá vysvětlit proč z ničeho nic se rodí hvězda.
Ostatně - je to jako i s ostatními profesemi - na každou lidskou materii a činnost se najde svoje profese - hyromantie, na hazard - karty apod. Člověk si prostě chce vědět dopředu jestli se mu bude dařit :), za penize tuhle " budouci jistotu" mohou poskytnout ochotně kdokoliv.
Můžu uvěřit, že určité povahové schopnosti můžou ovlivnit vzhled a čáry na rukou - četla jsem v dětství zajímavé knižní překlady z asijské praktiky o tomle, něco v tom je. Ale ten člověk který vás hodnotí podle vzhledu měl by mít desítky let praxe v tomhle oboru, a také i v přiléhajicích oborech - jako psychologie. Většina všech věštců - jsou skvělé psychologové :) a řeknou vám především co budete chtít slyšet abyste odešly spokojené a měly pocit že jste za to nezaplatily zbytečně peníze.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 26.03.08 20:14
Kerze píše:
Tak mne napadlo, zeptat se, jaké máte zkušenosti s výše uvedenými postupy. Já jsem naprostý skeptik ke všemu, co nelze změřit, zvážit, spočítat, vědecky ověřit. Dnes a denně nepřestávám žasnout nad názory a činy svých kamarádek, které ač všechny vysokoškolsky vzdělané navěštěvují pravidelně kartářky, těhotenství plánují podle horoskupů, děti léčí na dálku pomocí přenosu energií, v lepším případě homeopaticky…
Jak jste na tom vy? Pokud máte zajímavé příběhy, kdy něco metafyzického vyšlo - sem s nimi…

Ja som na tom tak ako ty. Nie som na pozicii totalneho materialistickeho pozitivizmu, ale s kartami, aurami a horoskopmi na mna nechodte.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.03.08 20:15

Já měla kdysi účetní, která o soobě tvrdila, že je čaropdějnice, všude měla různé talismany, stále sestavovala horoskopy, dokonce podle nich podávala daňová přiznání atd.. No a jednou mi takhle volá, že se v noci vzbudila a vyložila si na mě karty nebo co a vyšlo jí, že se m i ten den stane něco na cestě - tak mne chtěla varovat, ať nikam nejezdím. Já ji řekla, že už je pozdě, že už jedu, ale ujistila jsem ji, že si budu dávat pozor…a zapomněla na to. Už jsem se vracela domů. Jedu v Ostravě po Rudné, kde se opravovaly mosty a najednou mi z jednoho z nich spadla přímo před auto dlažební kostka - asi ji upustil nějaký dělník. Nebylo kam uhnout - najela jsem na tu kostku středem - proražený chladič a převodovka…Můj muž vyslovil domněnku, že účetní na tom mostě číhala…
To se mi skutečně stalo - přesto jsem nevyléčitelný skeptik…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.03.08 20:20
Oleka píše:
Podle mych zkušeností člověk by se měl věřit především v sebe :) a svoji vůle,
ale věřím v životě také i v zázrak, ten existuje :) a to prostě nelze vysvětlit. Jak se nedá vysvětlit proč z ničeho nic se rodí hvězda.
Ostatně - je to jako i s ostatními profesemi - na každou lidskou materii a činnost se najde svoje profese - hyromantie, na hazard - karty apod. Člověk si prostě chce vědět dopředu jestli se mu bude dařit :), za penize tuhle " budouci jistotu" mohou poskytnout ochotně kdokoliv.
Můžu uvěřit, že určité povahové schopnosti můžou ovlivnit vzhled a čáry na rukou - četla jsem v dětství zajímavé knižní překlady z asijské praktiky o tomle, něco v tom je. Ale ten člověk který vás hodnotí podle vzhledu měl by mít desítky let praxe v tomhle oboru, a také i v přiléhajicích oborech - jako psychologie. Většina všech věštců - jsou skvělé psychologové :) a řeknou vám především co budete chtít slyšet abyste odešly spokojené a měly pocit že jste za to nezaplatily zbytečně peníze.

Tak s těmi čárami na rukou mne to fakt zajímá - já mám v dlaních tu nejhustší kresbu, kterou kdo kdy viděl - všichni se nad tím pozastavují… Které vlastnosti to ovlivnily? :P

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 26.03.08 20:52
Kerze píše:
Tak s těmi čárami na rukou mne to fakt zajímá - já mám v dlaních tu nejhustší kresbu, kterou kdo kdy viděl - všichni se nad tím pozastavují… Které vlastnosti to ovlivnily? :P

Kerze,
také mám hustou kresbu ve dlaních , mohly bychom si to porovnát :),

nejsem hyropraktik vůbec, nevím co to může znamenát, jak si sebe sama charakterizuji, tak u mě je to možná citlovost duše :).

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.03.08 20:54
Oleka píše:
Kerze píše:

Kerze,
také mám hustou kresbu ve dlaních , mohly bychom si to porovnát :),

nejsem hyropraktik vůbec, nevím co to může znamenát, jak si sebe sama charakterizuji, tak u mě je to možná citlovost duše :).

Tak to u mně to citlivost zaručeně není…:P

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 26.03.08 21:04
benvenuta píše:
Kerze píše:
Ja som na tom tak ako ty. Nie som na pozicii totalneho materialistickeho pozitivizmu, ale s kartami, aurami a horoskopmi na mna nechodte.

Tak to sa hlasim do vasho nazoroveho klubu…po dlhych uvahach, roznych zazitkoch, kusenostiach a objavoch pocas rokov…sa musim jednoznacne zaradit tu.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 26.03.08 21:12

Já jako správná naivní bohémka žeru všechno i s chlupama :P No, zas tak zlé to není - prošla jsem si tím v pubertě, karty, horoskopy, runy, byliny, homeopatie, čakry, páté přes deváté, postupně se to vytříbilo, některé věci jsem zavrhla, něco jsem si ponechala. Konkrétně o homeopatii jsem se jednu dobu hodně zajímala, homeopatika jsem používala a stále používám, ale můj vztah k nim je takový střídavě oblačný. Tarotové karty mi taky zůstaly, je to velice šikovná věc k přemýšlení, a jednou jsem dokonce vyložila tátovi na Nový rok, jak bude nastávající rok vypadat, a všechno se vyplnilo. Nutno poznamenat, že výklad nebyl nijak extra konkrétní, bylo v něm třeba, že se stane něco významného v práci, ale ne co přesně. Jednu dobu jsem se pokoušela pomocí karet předpovídat výsledky zápasů a sázet, úspěšnost jsem měla kolem 80%, jenže to je málo, na sázky to chce 100 %. Horoskopy jsem dělala spolužákům, ovšem pouze natální (horoskop osobnosti), ne předpovědi, ty se mi nepodařilo podle žádného systému udělat tak, aby vycházely :)

Kyvadýlka, runy, aura-soma, léčení kamenama, proutkaření, to mi k srdci nepřirostlo, jsem toho názoru, že některé věci jsou naprosté kraviny a jiné zase fungují jen skutečně nadaným lidem.
Zajímavý jev, který mě občas „pronásleduje“, je synchronicita - to jsou takové ty různé divné náhody, které do sebe zvláštně zapadají.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 26.03.08 21:17

Ja ale musim priznat, ze verim v Murphyho zakon. Metafyzicke a ine filozoficke dosledky som z toho este nevyvodila.
Takze podla jednej z implikacii Murphyho zakona ta uctovnicka vlastne sposobila tvoju nehodu, Kerze. Po takej predpovedi to muselo byt. Este ze ti ta kocka nespadla na auto rovno na predne sklo…

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.03.08 21:20
benvenuta píše:
Ja ale musim priznat, ze verim v Murphyho zakon. Metafyzicke a ine filozoficke dosledky som z toho este nevyvodila.
Takze podla jednej z implikacii Murphyho zakona ta uctovnicka vlastne sposobila tvoju nehodu, Kerze. Po takej predpovedi to muselo byt. Este ze ti ta kocka nespadla na auto rovno na predne sklo…
…to bych tady s vámi možná nediskutovala…:P

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 26.03.08 21:21
Lela píše:
Já - sama lékařka jsem nikdy nevěřila homeopatii, ačkoliv moje maminka ji již 12 let dělá. O homeopatii se tvrdí mezi doktory věř a víra tvá Tě uzdraví. Tak jsem to brala i já. Do loňského roku, kdy se mi po dvou dětech objevil ukrutný, do krve se rozlejzající ekzém, na který neplatilo ani moře, ani pití oleje vůbec nemluvě o kortikoidních i přírodních mastech. Máma se na mne nemohla už dál dívat a přes moje protesty dala jednu dávku homeopatik. Do týdne z obou rukou zmizel a po třičtvrtě roku se již neobjevil. Teď už vím, že homeopatie funguje.
Jejím největším úskalím je ale najít dobrého doktora, což je VELMI složité, protože nasazení správného léku vyžaduje sedět s pacientem hodiny a podrobovat ho psychologickému výslechu od toho na co má chutě, zda spí na břiše, jestli má pocit, že má jednu končetinu delší až po jiné ještě víc absurdní ptákoviny. Ale když to vyjde, je to trefa.

Já už rok bojuju taky s ekzémem, v podstatě se jenom horší a klasická medicína mi s ním i po výměně lékaře moc nepomáhá. Bez kortikoidů se většinou neobejdu. Homeopatii mi spousta lidí doporučovala, tak jsem si domluvila pohovor. Homeopatka se mnou skutečně minimálně hodinu rozebírala všechno možné - jaké mám sny nebo čeho se bojím (na delší končetinu se mě teda neptala). Nějaký lék mi vymyslela, ale já jsem zatím neměla odvahu ho užít. Docela mě děsí, že se prý po požití homeopatik potíže krátkodobě zhorší a teprve postupně dojde (nebo může dojít) ke zlepšování. A protože moje nejhorší fáze ekzému jsou fakt dost hnusné a nepříjemné a bez kortikoidů a antihistaminik jsem je zatím nezvládla, bojím se toho, že se bez nich uškrábu.
Byla mi taky doporučena akupresura, takže u televize mačkám bodíky na chodidlech. Myslím, že to neublíží, ale jestli pomáhá, to zatím tvrdit nemohu - mačkám teprve od čtvrtka ;-).

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 26.03.08 21:27

PaK, neboj se té homeopatie :) Jaké jsi dostala ředění - víš to? (To je to číslo u toho.)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist