Amatér žádá o pomoc :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Scandiaca
Nováček 8 příspěvků 13.07.08 03:26
Amatér žádá o pomoc :-)

Tímto příspěvkem zdravím všechny tady na fóru :)

Jsem docela ráda, že jsem na fórum jako je toto narazila, a protože vidím, že tu jsou opravdoví znalci, rozhodla jsem se, že nebudu jenom číst, ale že se i na něco zeptám :-))

Co se vůní a parfémů týče, jsem naprostý amatér a díky tomu, že jsem studentka, budu moct porovnávat jenom s levnějšími výrobky.. Tak mi promiňte moje vyjadřování, snad to přežijete :-)) A pokud se najde někdo ochotný, budu moc vděčná :-)

Před časem jsem dostala jako dárek nějakou levnou napodobeninu vůně Lacoste - Touch Of Pink (myslím, že se to jmenovalo La Rive - Pink Line, ale to je jedno). Přítel z toho byl úplně nadšený (což je co říct :-)) ) a mně ta vůně byla po chvíli taky celkem příjemná. Takže hledám něco v podobném duchu… Kromě toho, že plánuju koupit a vyzkoušet originál Lacoste, samozřejmě :lol:

Jinak nemám ráda těžké orientální vůně, ani mě nelákají „teplé“ vůně, jestli dobře chápu význam :-)) Z vyloženě sladkých vůní se mi občas dělá špatně (vážně, ne že jimi opovrhuju :lol: ), ale lehce nasládlé jsou mi příjemné. Kdybych měla uvést pár konkrétních příkladů - vůbec mi nevoní např. Gabriela Sabatini Summer nebo Far Away (Avon, myslím), naopak mi voní Exclamation Play (ale opravdu nemám zkušenosti, takže čistě orientačně). Takže nevím… hledám spíš něco svěžejšího, kapku nasládlého… ovocně-květinového?

Známá mi doporučila Guerlain Insolence, složením mi přijde celkem lákavá, ale nevím jestli právě není až moc sladká..

Jinak je mi dvacet let, spíš romantický typ, vyžívám se v elegantnějším oblečení a doplňcích… a hledám vůni na denní nošení :D

Nějaké tipy, prosím..? Ať nejdu do obchodu naslepo :lol: Sice nemám na rozhazování, ale jsem ochotná do dobrého parfému investovat, takže můžete navrhovat cokoliv.. Já se v tom nějak pohrabu :-)) Předem díky moc všem ochotným.. a končím román :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 13.07.08 09:44

Ahojky, vůní je hrozně moc a ještě k tomu krásných, tak to zkusim troch přebrat a ostatní určitě doplní svoje typy. Květinově-ovocná, mírně nasládlá vůně by to tedy měla být pokud se nemýlím. Na radu kamarádky zkusit Insolenci, bych já doporučila spíš My Insolenci - nevlastnim ani jednu ale podle složení bych to viděla takto. Lacoste má růžovou Touch of Pink a Dream of Pink - Touch se mi zdá sladší. Takže z dražšich bych zkusila Dior Addict Shine, Versace Bright Crystal, Lanvin Rumeur Rose 2, Lanvin Eclat, Bvlgari Amethyste, Miracle So Magic, Oui! popř. i Champs Elysses. Z trošku levnějších J. Sander Sport, S. Dali Litle Kiss, Sun&Sea, Esprit Horizon, Esprit Connect. To jsou moje typy, bohužel moji oblíbenci jsou zrovna ty těžké orientálky.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 13.07.08 09:45

Mila Scandiaca, svieza nesladka kvetinova vona, ktora by sa ti mala pacit je V Ete od Valentina. Ale aj s Insolence a My Insolence suhlasim, a tiez by som ti odporucala L'Instant od Guerlain.

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 13.07.08 09:57

Tady je rada jediná - zkoušet a zkoušet a zkoušet (a to důkladně, pomalu a s časovým odstupem), a díky těmto stránkám taky číst a číst a číst (a to pozorně, ovšem je třeba mít na paměti, že řada zdejších uživatelek se projevuje ve všech směrech - a zřetelné je to na jazykovém projevu - velmi mladistně, některé až rozverně, ale ve skutečnosti to mohou být dámy v nejlepším věku (v tom nejlepším slova smyslu) a jejich vkus, co se týče vůní, a zkušenosti tomu odpovídají a pravděpodobně se od Tvých budou lišit.
Toto fórum je skvělé v tom, že se tady lze domluvit na zaslání vzorků za pár korun, nebo za velmi slušnou cenu získat formou odstřiku třetinu malého balení vůní, které v obchodě stojí většinou přes tisícovku, nebo třeba koupit nějaké načaté balení nebo nespotřebovaný zbytek, které určitě ještě velice dobře poslouží.
A pokud jde o to amatérství, za sebe můžu říct, že jsem objevování vůní pojala sběratelsky a podařilo se mi nashromáždit celkem slušný arzenál, ale za amatérku se považuji stále :D

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 13.07.08 10:08

Dias ma uplnou pravdu :wink: I samo cteni fora a nahodne zkouseni vuni ci kupovani mensich odstiku/vzorku te privede na tve favority :wink:

Ja jsem v podstate tvoje vrstevnice, driv se mi taky libily ovocne-kvetinove jemne nasladle vune/Baby Doll, I love love, Funny, Pacific Paradies, Par Amour Toujours/, ted se mi stale libi + taky ruzne vyraznejsi vune :lol:

Kdyz budes chtit, tak mrkni na moji policku a muzu ti poslat vzorecky vuni, ktere te zaujmou - od 15 do 30Kč za vzorecek :wink:

Na poličce 88 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů

13.07.08 12:38

Děkuji všem moc a moc!

Já už nějaké svoje „tajné tipy“ mám, Sára shodou okolností zmínila 2 z nich, takže aspoň už vím kde začít :wink: Jinak musím říct, že L'Instant mě docela zlákala podle složení, ale těžko si vůni představit… Takže vyzkouším a uvidím, ještě jednou moc díky za nápady - pokud ještě někoho něco napadne, klidně připisujte, já se ráda inspiruju. :-) Pěkné léto! /Jdu mezitím pokračovat v pročítání fóra :wink: /.

Scandiaca
Nováček 8 příspěvků 13.07.08 12:41

A ten anonym jsem byla já, pardon.. Netušila jsem, že jdou příspěvky odesílat i bez přihlášení. No amatér po všech směrech, vždyť říkám :lol: Mějte se hezky

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 13.07.08 13:17

L' instant od Guerlain se mi hrozně líbí, ovšem není to dle mého názoru lehká vůně - už jen ten med ve složení, nechávám si jej na podzim, teď přes léto odpočívá v krabičce. Však vyzkoušej sama.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Fleur  13.07.08 16:05

Myslím, že L´Instant už bude pro Scandiacu trošku silná káva: moc sladký, moc hřejivý a hutný.
Já bych určitě vyzkoušela Moschino Funny! (v internetové parfumerii Fann ho mají prakticky celé léto pro registrované uživatele poměrně výhodně - 100 ml za nějakých cca 850 - nevím přesně - Kč) - je to vůně, která může oslovit i patrně dosud necvičený nos partnera.

Hraška
Nevyléčitelná závislačka 1095 příspěvků 13.07.08 17:14

A ja by som k spomínaných tipom hodila aj Eau de Ruby Lips, ten naozaj môže prekážať len málokomu…Len škoda tej výdrže :roll:

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Scandiaca
Nováček 8 příspěvků 15.07.08 14:05

Děkuju vám všem moc a moc za tipy.. Pak dám vědět, co jsem si nakonec vybrala a jak jsem spokojená :wink:

Scandiaca
Nováček 8 příspěvků 10.02.09 20:30

Tak po dlouhé době vás opět zdravím!

Nakonec jsem naslepo objednala Bright Crystal..

Děkuju za tipy!
Jsem spokojená, skutečně nekonfliktní vůně a příjemná, akorát… jsem prostě najednou zatoužila po něčem výraznějším :o a možná i trochu sladším… asi se mi mění „chuť“..!
Originál Lacoste už asi ani kupovat nebudu.

Dostala jsem jako dárek Christina Aguilera Inspire - fajn, ale nijak zvlášť mě nezaujala a přišla mi dost ovocná… Moje třináctiletá známá ale byla nadšená, tak putovala k ní 8) Hledám něco květinověšího…

Asi bych to viděla, že půjdu očuchat Bvlgari a Guerlain, ale pokud by někoho ještě něco napadlo, budu ráda (napíšu si seznámek :) )
Mějte se hezky!

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 11.02.09 09:27
chaantal píše:
Dias ma uplnou pravdu :wink: I samo cteni fora a nahodne zkouseni vuni ci kupovani mensich odstiku/vzorku te privede na tve favority :wink:

JJ, ale bacha na závislost :-) Taky jsem kdysi potřebovala jenom jeden dobrý parfém, ale teď… :-)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

tarra
Parfémová maniačka 589 příspěvků 11.02.09 09:40

Já na toto fórum narazila poprvé někdy na jaře, na skladě jsem měla jen nějaký Avon a Tailora (dosud nic proti nim, některé pořád kupuju:)…ale pomalu a plíživě potřebuju těch vůní pořád víc a potřebuju zkoušet nové. Zatím mám hranici - koukám jen po těch, co se dají na netu sehnat do tisícovky:o)…ale to je asi taky jenom otázka času:o)

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 114 vzorků V tužebníku 12 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 11.02.09 11:15

.....je to otázka času… :twisted: :mrgreen: :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist