Anick Goutal - Songes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 04.01.08 17:10

Milé dámy, máte někdo očichanou tuto vůni? A co si o ní myslíte? Dnes jsem dostala vzorek, čekala jsem podle Adiny recenze něco krásného, ale cítím intenzivní pach spálené gumy a to i po hodině. Voní ylang jako spálená guma? Nebo je chyba v mém nose?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.01.08 17:26

Ylang může být trochu zrádnej, bohužel.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.01.08 17:55

Teda, holky, co všechno v těch perfémech nevyčenicháte…?! Já ji mám, ale spálenou gumu necítím. Na druhou stranu - vůně je to velmi zvláštní a neobvyklá. Tolik ylangu snad v žádném jiném parfému není. Schválně jsem si ji stříkla na ruku. Je teplá, sladká, ale přitom decentní - troochu živočišná - ale jen mírně…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 04.01.08 18:01

Kerze na váš názor jsem byla zvláště zvědavá - přijde mi, že jste velmi zkušená čichačka. A zdá se mi, že se nám líbí podobné věci. Já moc dobrý čich nemám (jsem bohužel kuřačka), ale tu spálenou gumu cítím velmi zřetelně.
Nic jiného v tom vzorku necítím. Už jsem to musela jít umýt. Ještě že jsem dostala ten vzorek, jinak podle popisu jsem byla zralá ji koupit naslepo.
 Brrr!

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.01.08 18:05

Já právě moc zkušená nejsem, ale libí se mi „divné“ vůně - tahle do nich asi patří, takže ke koupi na slepo to rozhodně není vhodný kandidát - speciálně pro lidi, kteří nemají představu jak voní hlavní složka - ylang v tomto případě. Teď bych tedy doporučila dát si na vůně s ylangem majzlíka…:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 04.01.08 18:13

Ten Ylang jsem tedy neznala, na to tedy dám bacha! Jinak taky hledám „divné“ vůně , Diory mi nevoní, naopak jsou mi protivné (zvláště J´adore).
Původně jsem myslela, že ylang je nějaká kytka a tady jsem se dočetla, že je to strom.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.01.08 20:29

Ale vůně se dělá z kytek.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 08.01.08 11:32

Já znám Ylang od dob co jsem jej měla jako olejíček na pleť od značky Decleor a voněl nádherně.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

crazyhooker
Učednice 67 příspěvků 02.05.14 05:45

Nevím, jak moc jsou staré diskuze zobrazitelné, ale nechci zakládat nové téma… Můžete mi prosím někdo popsat rozdíl mezi Songes a Aqua Allegoria Lys Soleia? Jsou si podobné? Dnes jsem zkoušela Guerlaina a celkem se mi zdál jako vhodný kandidát na léto, ale jestli existuje lepší spojení ylangu a vanilky, třeba právě Songes, tak si pochopitelně nechám poradit.

Děkuji :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 02.05.14 13:39

@crazyhooker Songes je podľa mňa sladšia, cítim v nej viac vanilky (miestami akoby chutnú vanilkovú zmrzlinu). Lys Soleia je viac ľaliová- trocha viac zelená. Obe sú však pekné. Na leto si viem ale viac predstaviť Lys Soleiu. Songes skôr na zimu/jar. :think:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6190 příspěvků 02.05.14 14:40

a nechcel si skôr porovnávať AA Ylang-Vanille a Songes :think: ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

crazyhooker
Učednice 67 příspěvků 02.05.14 16:44

@slniecko Ylang & Vanille už se asi nevyrábí, ne? Alespoň jsem ji v nabídce nikde nenašla, takže iby mně akorát mrzelo, že už není k sehnání.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6190 příspěvků 02.05.14 20:07

@crazyhooker aha..lebo teda v Lys Solei ja ani vanilku, ani ylang zďalka tak dominantné nemám, aj keď je to tiež pekná vôňa…

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 02.05.14 20:37

@slniecko vidíš a na mne vanilka v Lys Soleia vyskočila hneď. (ajkeď som ju o to neprosila :lol: )

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6190 příspěvků 02.05.14 20:41

@opoponax to mi robí to pačuli…aj keď tu je pomerne krotké

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist