Annick Goutal - LES ORIENTALISTES

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 03.10.09 13:09
Annick Goutal - LES ORIENTALISTES

Co na ně říkáte? :D

Zkoušela jsem zatím jenom Ambre Fétiche a Musc Nomade (první mám, druhá přibude na poličce doufám brzy), ale ohlasy na zbylé dvě jsou dost zajímavé…

Ambre Fétiche
kadidlo, labdanum, styrax,
benzoin, kosatec,
vanilka, kůže,

Musc Nomade
rostlinná a syntetická pižma (Muscon, bílá pižma, pižmo z andělikového kořene, ibišek pižmový), tonka, labdanum, bombajské dřevo (druh papyru),

Myrrhe Ardente
myrha,
guajakové dřevo, včelí vosk,
myrhová pryskyřice, benzoin, tonka,

Encens Flamboyant
kadidlo, černý pepř, červený pepř,
kadidlová pryskyřice, kardamom, muškátový oříšek,
kostelní kadidlo, jedlová pryskyřice, mastix (lentišek),

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 03.10.09 20:50

Moje dvojka je Ambre a Encens. Ambre Fetiche je pojmenovaná dokonale - ambra tak žhavě sexy, až ji máte chuť slízat. Encens Flamboyant - pro mě jedno z nejlepších podání kadidla. Syrově kouřové a zároveň rafinovaně přizdobené a držák jak hrom. Myrha mě (obecně) míjí a pižmo má svůj highlight u Etra, takže se přiznám, že jsem Musc Nomade ani moc nezkoumal, jenom si šňupnul a soustředil se na ty dvě výše uvedené černé perly :heart:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 04.10.09 15:13

Díky tvému popisu asi některý den v polední přestávce oželím oběd a poběžím do prodejny. :oops:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 04.10.09 21:18
Ronna píše:
Díky tvému popisu asi některý den v polední přestávce oželím oběd a poběžím do prodejny. :oops:
:D

Tak dej pak vědět, jak's to viděla ty.

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 06.10.09 18:33

V létě jsem šla k Růžovému pánovi, chtěla jsem si očichat Ce soir ou Jamais a vzala jsem kamarádku. A ta natolik podlehla Musc Nomade, že odcházela s ním.. opravdu s její kůží reagoval jedinečně… Tak jemně.. a přitom orientálně a nesladce.

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 06.10.09 19:09

kdo je Růžový pán?
prodavač z Madeleine? :D

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 06.10.09 19:14
derad píše:
kdo je Růžový pán?
prodavač z Madeleine? :D
jj, v Černé růži

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 06.10.09 19:17
eskargoth píše: …vzala jsem kamarádku. A ta natolik podlehla Musc Nomade, že odcházela s ním.. opravdu s její kůží reagoval jedinečně… Tak jemně.. a přitom orientálně a nesladce.

Taky jsem neodolala, zaujala mě už na první pokus. Moc se mi líbí jedna věta z recenze, kterou napsala Slimek: „…vyloženě láká přijít blíž a s přihmouřenýma očima stát ve vaší těsné blízkosti a jen tiše nasávat. …“ Podle mě to vůni skvěle vystihuje. 8)

(Podle dnešního obsahu schránky ji už zřejmě mám na poště :banana:)

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 06.10.09 19:21

Barbara: no jo.. je to taková ta vůně, co se drží blízko, je neskutečně intimní. Trošku jí ji zavidím. A tobě vlastně taky, jestli ji už máš n apoště:-)

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 06.10.09 23:05
eskargoth píše:
derad píše:
kdo je Růžový pán?
prodavač z Madeleine? :D
jj, v Černé růži
má fakt neskutečný nos na lidi - ve smyslu, že se na člověka podívá a vytáhne mu z regálu přesně to co potřebuje. je to machr 

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 30.10.09 20:16

Někde jsem četla, že flakonky jsou jiné pro muže a pro ženy, ale vůně je stejné, nicméně na stránkách je mají rozdělené celkově… Nevíte někdo jak to je? Jsou stoprocentně stejné?

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 30.10.09 20:25

taky to zrovna řeším. A Barunka je asi někde na dovolené :cry:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 30.10.09 21:32
eskargoth píše:
Někde jsem četla, že flakonky jsou jiné pro muže a pro ženy, ale vůně je stejné, nicméně na stránkách je mají rozdělené celkově… Nevíte někdo jak to je? Jsou stoprocentně stejné?
ano. aspoň podle mého čichu.

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 31.10.09 08:32
derad píše:
Moje dvojka je Ambre a Encens. Ambre Fetiche je pojmenovaná dokonale - ambra tak žhavě sexy, až ji máte chuť slízat. Encens Flamboyant - pro mě jedno z nejlepších podání kadidla. Syrově kouřové a zároveň rafinovaně přizdobené a držák jak hrom. Myrha mě (obecně) míjí a pižmo má svůj highlight u Etra, takže se přiznám, že jsem Musc Nomade ani moc nezkoumal, jenom si šňupnul a soustředil se na ty dvě výše uvedené černé perly :heart:

Encens Flamboyant - můžeš, prosím, porovnat tuto vůni s artisánskou Passage d Enfer ? To mě strašně, strašně zajímá!!! :conf: :conf: :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 31.10.09 10:55
chavah píše:
derad píše:
Encens Flamboyant - můžeš, prosím, porovnat tuto vůni s artisánskou Passage d Enfer ? To mě strašně, strašně zajímá!!! :conf: :conf: :conf:
ty jsou zásadně odlišné. sice obě stojí na kadidlu, ale každá s úplně jiným výrazem. Encens Flamboyant je tak trochu jásavá (pokud to jde o kadidlu říct), výrazná (medvěd po přičichnutí zabručel „Uhlák“) a není tak úplně hřejivá - spíš naopak. jiskří tak nějak studeně, jako napadaný sníh pod pouliční lampou.
Passage d'Enfer je tichá, plíživá, zlověstně krásná. když ji očichávám, tak si malinko připadám jako bych obdivoval krásu laku na rakvi - prostě je tak nepopiratelně zvrácená až se člověk malinko děsí, že se mu tohle líbí.
po nanesení se PdE přisaje ke kůži jako by byla živá a na té kůži pomalu a nenápadně teple pulzuje a svíjí se. jedna z nejdivnějších vůní. musím podotknout, že u mně se „divné“ rovná „zajímavé a přitažlivé“.

pokud máš ráda kadidlo, velice doporučuju prostudovat si Encens sérii od Comme Des Garcons (Jailsamer, Zagorsk, Kyoto, Avignon, Quarzazate). jsou všechny tak dobré, že jsem po řadě pokusů naprosto vzdal určování, která je nejlepší - pokaždé mi vyšla jiná!

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist