Arabian Oud

Fotoalbum tématu (27) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 02.10.12 22:14
Arabian Oud

http://www.arabianoud.co.uk/flash.php

Můj nedávný objev mezi arabkami - jde o velmi kvalitní a zároveň velmi zajímavé vůně. Ač má firma oud v názvu, není oud ve značné části produkce dominantní (popř. není vůbec).
Parfémy se vyrábějí v koncentraci EdP nebo CPO.
Flakónky a zejména pak krabice (papírový obal se „krabičkou“ opravdu nazvat nedá :D )
A rozhodně si celá značka zaslouží vlastní vlákno.

Kalemat (ve zdejší databázi uveden po nesprávným názvem „Kalimat“) - EdP. Sladké dřevo se sladkým teplým kadidlem, nesladkou skořicí a sladkým pižmem. V občasných závanech ještě nesladký karamel. Postupně zůstalo jen pižmově sladké dřevo a místo kadidla se objevila vanilko-ambra (nebo ambro-vanilka?). A čím dál tím víc připomíná Ambre Narguillé......

Al Hamra - CPO. Pokud někdo tvrdí, že arabské parfémy nemají standardní vývoj „hlava-srdce-základ“, tak Al Hamra by ho přesvědčila o opaku: začátek tvoří jemné kytky (jemné, leč syté) s výrazným a velice příjemným tónem luxusní aviváže. Postupně se vmísily další květy a vůně nabyla podoby kytice s několika větvičkami rozkvětlého šeříku. Květinovky „pugétového“ typu nevyhledávám (přesněji řečeno: obcházím z uctivé vzdálenosti), ale tuto bych mohla nosit stejně dobře jako Champs-Elysées. Ovšem to zdaleka nebyl konec - mezi květinami postupně začalo nabývat na síle pižmově sladké dřevo v doprovodu sladkého suchého sena (typově podobného jako v Kelly Caleche EdT) a velmi jemného květinového mýdélka. Po mnoha hodinách a několika mytích zůstal stále dobře znatelný jemný závan svěžího šeříku a fialek...... Další z nádherných arabek ryze evropského typu.....

Femme Sport - EdP. Svěží zelené jablko s citrónovou šťávou a nasládlým růžovým pepřem se rozvonělo do nasládlé pižmově tělové vůně. Vůně ryze evropského charakteru.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Ukázat značku Arabian Oud

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 07.10.12 17:55

Yadis Blanc - EdP. Jemná orientální vůně s pomerančovým květem ponořeným do sladce medové ambry a s velkou kupou suchého santalu. Vůně je výrazná, přesto zároveň jemná a elegantní. Zároveň je taková „tělová“ - rozhodně to není žádná orientální pecka. A skvělá výdrž je jen třešničkou na dortu…

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 09.10.12 11:52

Kashkha / Shomoukh - EdP. Arabka spíše evropského typu. Zpočátku svěží, po rozvonění mírně hřející květinově ovocná vůně. Jednotlivé složky do sebe zapadají jak dílky puzzle - nic nepřebývá, nic nevyčuhuje. Vůně je malinko nasládlá a hodně vzdušná - připomíná závoj vlající v ranním vánku.

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 09.10.12 16:54

právě mi dorazil vzorek Kalemat(u) od wendulky a jsem velmi příjemně překvapena. přijímám doporučení na další vůně této značky - pro oudové sraby prosím :mrgreen: protože se mi zdá, že to bude stát za vyzkoušení.

tak třeba ten Yadis Blanc si hned píšu :think:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 09.10.12 20:01

@andry

Kalemat je pro mě spolu s Princess Musk zatím nejpovedenější arabka, které jsem zkoušela…a zároveň v obou případech láska na první přičichnutí.
Protože se taky považuju za oudového sraba, tak už i proto mi produkce téhle firmy líbí.
Ještě mám asi 10 vzorečků ke zkoušení - a vypadá to, že jsou mezi nimi další zajímavé exempláře ;)

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.10.12 14:11

Butterfly 3 - EdP. Poté co se tryskem přehnal avivážový začátek, rozvoněla se do podoby sladkého džusu z tropického ovoce s okvětnímu plátky květin. Právě díky květinovým tónům není nijak ulepená. A do horka může být pro milovnice sladkých vůní víc než zajímavá.....

albeni1  11.10.12 12:06

Ghazal
Univerzální růžově-dřevitá arabka s ovocem. Docela povedená, růže je pěkná, ale po rozvonění na mě připomíná trochu ručně dělaná růžová mýdla nebo parfemace solí do koupele. Po delší době vyniká tlumené dřevo s ambrou.
Arabian Prestige original
Dřevitá ovocná ambra, hebká a medová, s voskovým tónem včelích pláství. Pro mne jedna z nejhezčích velmi sladkých arabek.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 11.10.12 12:39

Gharam - EdP. Nasládle květinová vůně s malou špetkou ovoce (ve složení je uvedená maracuje, osobně bych tipovala zralé mango a šťávu z červených jablek), uhlazená nepatrně větrových pižmem. Vůně je svěží, třpytivá, plná energie......a s ryze evropským charakterem.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 15.10.12 22:05

Kalemat Black - EdP. Kalemat v silnější, výraznější, kořeněnější, kadidlovější a medovější podobě, zvýrazněný sladce dřevitým oudem. Pokud bych Kalemat považovala za EdT, tak Kalemat Black by byl EdP. Kalemat Black je vhodný pro pány, kterým se Kalemat zdá příliš dámský.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 17.10.12 14:10

Arabian Prestige Rose - EdP. Medově sladká rudá růže se špetkou sladkého ovoce a velkou kupou pudrového pižma. A s velejemným oudem navrch - vhodná i pro první seznámení s oudovkami. Růže po arabsku - horká, tajemná a zároveň neuvěřitelně hebká vůně. A s velkou intenzitou a dlouhou výdrží.....

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 05.11.12 13:19

Arabian Fashion London - EdP. Začátek je poněkud netradiční...­..dokonce bych jej označila trochu za podivný. Nahořklá citrusová kůra s pepřem (kterým nešetřili). Postupně se začal ke slovu dostávat pomerančový květ (v nepatrně zatuchlé, leč snesitelné, podobě) a výsledkem je originální, mírně nasládlá vůně, kterou lze směle označit za unisexovou.

Spojení s Londýnem v názvu jsem úplně nepochopila, ale co už :D

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 06.04.13 22:39

Khaleejiah - EdP. Sladká tulipánová vůně – kytice barevných tulipánů, plných jemného šafránového pylu, s hustým sladkokyselým ovocným likérem (výrazné jsou sladkokyselé brusinky, hodně sladké švestky a pár kapek citrónu). Vůně ale vůbec není přeslazená – je to opravdu symbióza květin a gurmánských tónů. Opulentní hřejivá arabka, brilantně sestavená a a opravdu luxusní…

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 08.04.13 13:05

Shahrazad - EdP. Hřejivá kombinace květin (dominantní růže + velmi distingované bílé květiny, zvláště pak jasmín) na dřevitě ambrovém základě. Ale není nijak těžká ani sladká - průběžně se objevují vodní tóny v podobě nasládlého prohřátého zahradního jezírka, které ji odlehčují. Vůně působí opravdu luxusním dojmem - vyzařuje z ní klid a romantika pohádkových paláců.
A přiléhavě a plasticky ji popsala MonicaNY v recenzi v databázi :palec: .

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 10.04.13 16:21

Arabian Prestige Rose - Zdánlivě křehká růžová růže, smáčená v zahradě ranní rosou, kterou postupně zahřívá ranní slunce a to až tak, že na ní vytvoří slabou medovou vrstvu. Doplňuje jí velmi krotký oud - v tomto případě mě napadá přirovnání, jako bychom to růži neustříhli, ale vyrvali jí v kožených rukavících i s trochou hlíny. Nakonec nám zůstává jen její květ, posypaný nasládlým „pudrovým“ pižmem.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 12.04.13 10:51

Durrat Al Arabia For Him

EdP. Zdobný flakon z černého skla…
Už když jsem tento klenot zkoušela poprvé, podvědomě jsem tušila, že to bude jedna z těch vůní, která mě „dostane na kolena“…
Tahle vůně je temná, horká, plná emocí a vášní…
Dala by se shrnout jako velmi luxusní temný orient, dřeva, kouř, pryskyřice, koření, ambra, suchá vanilka a rudá růže. Nese v sobě ukryté odkazy na jiné mě známé vůně a jejich tiché defilé mi probíhá hlavou… Oriental Brûlant, Myrrhe et Délires, Ambre Sultan, Coromandel…
Ale tak jednoduché to nebude…
Hořcesladká kompozice, neuvěřitelně žhavá, kouř z pálících se pryskyřic, bylinná myrha a kožené labdanum, sytý květinový pudr z růží, ylangu a jasmínu, suchá sladkost koření, skořice s hřebíčkem a špetkou koriandru, teplý santalový olej, trocha pačuli a dávka musku, hustý tmavý med odkapává z pláství, vše se ustaluje a jemně podbarvuje dominantní part vanilky s ambrou a tahle dvojice je tu snad v té nejsametovější podobě, jakou znám…
Tahle vůně je temná, horká, plná emocí a vášní… … těch, které naplní srdce po okraj, těch které pálí a bolí a vy se necháváte mučit dál… uhrančivá… není cesty zpět.
Na pouštní oázu se snáší tichý soumrak, po palčivém dni přebírá nadvládu chladná moc noci…
Velitel královské gardy hladí šíji svého tmavého ušlechtilého oře, dívá se do jeho černých věrných očí… tak věrných, jako je on svému králi… nevyřčenými slovy se svého přítele ptá… Proč zrovna on? Proč si král vybral zrovna jeho, aby mu bezpečně přivezl jeho novou vyvolenou…
Jak lehký se mu tento úkol zdál… I když vedl na území bojovných kmenů… Na území, které však dávno znal, ze svých prvních dětských vzpomínek… vzpomínek, kdy ještě nevěděl, jak vysoké mohou být hradby královského města, kdy ještě neznal přepych komnat paláců, kdy ještě jeho mysl a tělo nezakusily vzrušení z boje… ze vzpomínek, kdy byl malý chlapec a hrál si ve své rodné vsi, pod stínem palem… malý chlapec, který chtěl splnit všechny sny a přání, které viděl v očích své malé královny… sladké dívenky ze sousedství, s bílou pletí, jak rozpálený pouštní písek a vlasy tmavými, jak ta nejčernější noc, s očima zářícíma, jak hvězdy na půlnoční obloze…
Dnes slouží svému králi a jemu musí splnit sen… i když ona stojí před ním… jeho malá královna…
Zítra za svítání se znovu karavana vydá na cestu a než se slunce skloní k západu, uvidí vysoké hradby královského města… a on se naposledy dotkne jemné ruky své malé královny, když jí bude pomáhat ze sedla po únavném dni… a pak bezpečně předá králi jeho novou vyvolenou… budoucí královskou nevěstu… svou paní…
Tahle vůně je temná, horká, plná emocí a vášní…

Příspěvek upraven 01.08.13 v 19:25

Na poličce 432 parfémů 0 miniatur 181 odstřiků 289 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist