Arabské vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silis
Učednice 200 příspěvků 05.05.07 14:44

Znáte někdo takové parfémy? Např. firma AJMAL, některé jsou recenzovány na Basenotes tady http://www.basenotes.net/…asenotes.cgi , když si do fragrance House zadáte Ajmal. Prodávají se např. zde http://www.boufarsin.com/servlet/the-Fo … Categories …

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 16:05

Silis - očichala jsem je v Emirátech v mnoha obchodech, co tam mají. Jsou vznešené, ale tak jinaké, mají neevropskou filosofii, snad na ně nejsme zvyklé…a jsou velmi drahé.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Silis
Učednice 200 příspěvků 05.05.07 16:44

Chava - díky… Myslela jsem si to, ze budou hodně jiné, než na co jsme zvyklí tady…

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 17:10

voněly krásně, ale jsou tak něšjak dělané i na jiné vizáže,zahalené Arabky v teplém podnebí.Kupodivu se v teple rozkládají hezky a neobtěžují, tady, když se někdo v létě zcáká orientálkou, tak je to zbrań hromadného ničení.Tam se to tak nějak víc drží na kůži svého majitele.

Silis
Učednice 200 příspěvků 05.05.07 17:21

Hmm, a zkusila jste ji i na kůži? Jednou se do těch končin rozjedu a vyzkouším :)

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 17:41

Zkusila jsem je na hřbetu ruky a rozvoněly se krásně.Jsou to složitě vrstvené vůně, rozhodně kvalitní.Jsou tam parfumerie dvojího druhu, v Dubaji převážně v nákupních centrech. Ty mezinárodní, kde je evropské a americké zboží, se kterým se setkáte i tady - samozřejmě tam mají i značky zde nedostupné, ale je to takový ten hlavní proud. Ty druhé, místní parfumerie, jsou velmi honosně zařízené, vedou se zde především parfémy ve zlacených flakonech a karafách, které se nanášení na zkoušku tyčinkou.Jsou o hodně dražší než ty prvně jmenované parfumerie. Obvykle zde prodává sám majitel a je Vám věnována obřadná pozornost. Vzhledem k cenám pak máte psychologický problém nic nekoupit, ale snad jsou od turistů zvyklí. pak jsou ještě obchody třetího typu, kde je v jedné části standartní produkce a v ním shop in shop s arabskými vůněmi.Vůně se zde zásadně stříkají na kosmetické ubrousky, ale na předloktí to jde také, pochopitelně.Pi­kantní poznámka na závěr - obchody s parfémy tradičního typu mají název „ oudy“.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.05.07 19:37

Četla jsem knížku od Blanky Matragi a ta tam psala, že bohatí šejkové mají v palácích přímo vlastní parfémové dílny. Hodně používají parfémy, nesnesou, aby byl někdo cítit člověčinou nebo nedejbože potem. A ti prachatí to holt dělají takhle, než aby něco kupovali, mají to pěkně doma :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 20:02

Ada - no právě , ta úzkostlivá osobní hygiena mne tam udivila.Rodilí DEmiráťané jsou oblečeni v bělostných nažehlených košilích, jak to dělají, že se to nemačká a je to stále sněhobílé, to nevím, nemají to vůbec zmačkané, ani když sedí. Pochopitelně voní, ale čichat zblízka se k nim nedá, holt se tam zachovává fyzický odstup. Nepáchnou a jsou velmi čistí i čistě oblečeni i všelijací ti pákistánští a indičtí dělníci a obslužný personál. To se pozná i v hromadných dopravních prostředcích.Češi, žejména chlapi, jsou s prominutím ve srovnání s nimi upocená smradlavá prasata a mají se co do hygieny u těch Pákistánců a Indů co učit.O vůních nemluvě, u nás někteří pánové smrdí potem,pivem, cigaretami a močkou.To by jeden zvracel.

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 03.02.08 00:24

Kdysi jsem četla oslavné ódy na parfém Noc v Kartágu. Sice se zřejmě jedná o Tunis, ale přesto- říká vám to něco?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 03.02.08 12:43

Lada, to je fajn, že si znova otvorla tuto orientálnu tému…Mňa velmi zaujala aj tá Šárkina poznámka v komentároch v dámskych parfémoch pri Shalimare…o tom ako sa rozkladá v horúcom podnebí… http://ada.konicky.net/index.php?… … clanek=873

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 12.03.08 13:33

Říká některé z vás tyto názvy parfémů (arabské) - Harém, Ramses, Neffertiti?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.03.08 15:52

Harém je mi povědomej, není to ten v tom červeném flakonku, který vypadá nemlich jako Lauren ?

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 12.03.08 15:59

lada, mas na mysli toto http://www.lr-cosmetic-international.co … ay_img=yes

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 12.03.08 16:02

To nevím,já neznám ani jeden,odposlechla jsem v tramvaji, že je jedna cestující usmlouvala za slušnou cenu o dovolené .Nevybavíš si, Ado, vůni?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.03.08 16:18

vůni vůbec neznám, pamatuju si ji proto, že mě upoutal ten flakon

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist