Arabské vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silis
Učednice 200 příspěvků 05.05.07 14:44

Znáte někdo takové parfémy? Např. firma AJMAL, některé jsou recenzovány na Basenotes tady http://www.basenotes.net/…asenotes.cgi , když si do fragrance House zadáte Ajmal. Prodávají se např. zde http://www.boufarsin.com/servlet/the-Fo … Categories …

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 16:05

Silis - očichala jsem je v Emirátech v mnoha obchodech, co tam mají. Jsou vznešené, ale tak jinaké, mají neevropskou filosofii, snad na ně nejsme zvyklé…a jsou velmi drahé.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Silis
Učednice 200 příspěvků 05.05.07 16:44

Chava - díky… Myslela jsem si to, ze budou hodně jiné, než na co jsme zvyklí tady…

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 17:10

voněly krásně, ale jsou tak něšjak dělané i na jiné vizáže,zahalené Arabky v teplém podnebí.Kupodivu se v teple rozkládají hezky a neobtěžují, tady, když se někdo v létě zcáká orientálkou, tak je to zbrań hromadného ničení.Tam se to tak nějak víc drží na kůži svého majitele.

Silis
Učednice 200 příspěvků 05.05.07 17:21

Hmm, a zkusila jste ji i na kůži? Jednou se do těch končin rozjedu a vyzkouším :)

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 17:41

Zkusila jsem je na hřbetu ruky a rozvoněly se krásně.Jsou to složitě vrstvené vůně, rozhodně kvalitní.Jsou tam parfumerie dvojího druhu, v Dubaji převážně v nákupních centrech. Ty mezinárodní, kde je evropské a americké zboží, se kterým se setkáte i tady - samozřejmě tam mají i značky zde nedostupné, ale je to takový ten hlavní proud. Ty druhé, místní parfumerie, jsou velmi honosně zařízené, vedou se zde především parfémy ve zlacených flakonech a karafách, které se nanášení na zkoušku tyčinkou.Jsou o hodně dražší než ty prvně jmenované parfumerie. Obvykle zde prodává sám majitel a je Vám věnována obřadná pozornost. Vzhledem k cenám pak máte psychologický problém nic nekoupit, ale snad jsou od turistů zvyklí. pak jsou ještě obchody třetího typu, kde je v jedné části standartní produkce a v ním shop in shop s arabskými vůněmi.Vůně se zde zásadně stříkají na kosmetické ubrousky, ale na předloktí to jde také, pochopitelně.Pi­kantní poznámka na závěr - obchody s parfémy tradičního typu mají název „ oudy“.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.05.07 19:37

Četla jsem knížku od Blanky Matragi a ta tam psala, že bohatí šejkové mají v palácích přímo vlastní parfémové dílny. Hodně používají parfémy, nesnesou, aby byl někdo cítit člověčinou nebo nedejbože potem. A ti prachatí to holt dělají takhle, než aby něco kupovali, mají to pěkně doma :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 05.05.07 20:02

Ada - no právě , ta úzkostlivá osobní hygiena mne tam udivila.Rodilí DEmiráťané jsou oblečeni v bělostných nažehlených košilích, jak to dělají, že se to nemačká a je to stále sněhobílé, to nevím, nemají to vůbec zmačkané, ani když sedí. Pochopitelně voní, ale čichat zblízka se k nim nedá, holt se tam zachovává fyzický odstup. Nepáchnou a jsou velmi čistí i čistě oblečeni i všelijací ti pákistánští a indičtí dělníci a obslužný personál. To se pozná i v hromadných dopravních prostředcích.Češi, žejména chlapi, jsou s prominutím ve srovnání s nimi upocená smradlavá prasata a mají se co do hygieny u těch Pákistánců a Indů co učit.O vůních nemluvě, u nás někteří pánové smrdí potem,pivem, cigaretami a močkou.To by jeden zvracel.

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 03.02.08 00:24

Kdysi jsem četla oslavné ódy na parfém Noc v Kartágu. Sice se zřejmě jedná o Tunis, ale přesto- říká vám to něco?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 03.02.08 12:43

Lada, to je fajn, že si znova otvorla tuto orientálnu tému…Mňa velmi zaujala aj tá Šárkina poznámka v komentároch v dámskych parfémoch pri Shalimare…o tom ako sa rozkladá v horúcom podnebí… http://ada.konicky.net/index.php?… … clanek=873

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 12.03.08 13:33

Říká některé z vás tyto názvy parfémů (arabské) - Harém, Ramses, Neffertiti?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.03.08 15:52

Harém je mi povědomej, není to ten v tom červeném flakonku, který vypadá nemlich jako Lauren ?

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1065 příspěvků 12.03.08 15:59

lada, mas na mysli toto http://www.lr-cosmetic-international.co … ay_img=yes

Na poličce 4 parfémy 30 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 12.03.08 16:02

To nevím,já neznám ani jeden,odposlechla jsem v tramvaji, že je jedna cestující usmlouvala za slušnou cenu o dovolené .Nevybavíš si, Ado, vůni?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.03.08 16:18

vůni vůbec neznám, pamatuju si ji proto, že mě upoutal ten flakon

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist