Aromalampa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.02.08 18:19

Pro všechny, které jsou, jako já, ujeté do svíček, vonných olejů atd. , dávám typ na geniální aromalampu, kterou jsem v sobotu koupila v Bauhausu za 79 Kč. Geniální na ní je ta konvička. Vonný olej vydrží 10× déle, protože se voda tak rychle nevypařuje.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.02.08 18:37

Rozčilujou mě aromalampy, kde je dno mističky pár milimetrů nad svíčkou - voda se pak vaří, což je rozhodně nežádoucí, protože v tu ránu je vonný olej pryč. Přesto se tak dneska vyrábí většina aromalamp.
Vymyslet aromalampu jako stojánek s konvičkou je docela dobrý nápad :) mezi svíčkou a vodou je víc vrstev a voda se očividně tolik neohřívá. Já jsem jako úplně první aromalampu měla takovou vysokou, kde se voda taky nevařila, potom jsem přestala olejíčkovat a dala jsem ji mámě. Pak jsem zase začala, koupila jsem si špatnou, kde se voda vařila, proto jsem si k Vánocům přála lepší a dostala jsem tuhle:

Je skvělá, nejen že je dost vysoká, takže voda se nevaří, ale má jednoduchou skleněnou misku, která se skvěle umývá. Dá se umýt úplně do čista, což je u keramických časem problematické. (Řekla bych, že konvička je z tohoto hlediska dokonale nepraktická :) ).

Kerze, jaké vůně máš nejradši?
Mně se líbí levandule, cedr, bergamot, někdy citronová tráva, skořice nebo eukalyptus…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.02.08 18:49

Nejraději mám pomerančové se skořicí nebo orientální. Můj nejmilejší je Orange and Clove od Heavenscent a Orient Slow-Natur. Taky mám ráda opium, ambru, různé vánoční variace…Já jsem prostě na ty orienty…:P¨

A s těma debilníma lampama máš naprostou pravdu - proto jsem tady vystavila toho typa :) Je fakt „úžasné“, když se voda vyvaří dřív než dohoří svíčka a místo omamné vůně jde z aromalampy smrad a kouř… :( Jinak, ta konvička ten olejík uvolňuje sice postupně, ale intenzivně. Mám ji v přízemí v kuchyni a teď sedím v podkroví a krásně to tady voní :)

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.02.08 19:05

A když jsme u toho, tak mi dej nějaké tipy, kde nakupovat - objednáváš ze zahraničí? Já znám akorát ty, které se dají koupit tady, Salus (některé jsou pro nekvalitu nepoužitelné, nemluvě o pančování olejem), Hádek, Hanna Maria, od Slow Naturu mám zrovna bergamot. Nějaké olejíčky jsem viděla v Profimedu, nemůžu si teď vzpomenout na jméno, každopádně byly dost drahé (tím pádem bych čekala kvalitní).
Hádek má i hodně luxusní špeky, ale ceny jsou extrémně drsné :P

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.02.08 19:09

Tohle jsem na webu ještě nekupovala, i když po typech taky pasu. Mám tady v Praze pár obchůdků, když jdu kolem - nakoupím. Ty oleje Heavenscent stojí přes 100 Kč 10 ml, ale stačí fakt kapička a provoní celý dům. Vlastně bych řekla, že zrovna tahle značka je finančně nejvýhodnější…

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 18.02.08 19:50

Ado, pančování olejem??? a jak to poznám? já právě zatim zkoušela jen olejíčky od salusu, je fakt že takovej grep je cítit hodne málo, ale to jsem přičítala tomu že citrusy proste rychle vyvanou. Který od salusu myslíš jako nepoužitelný? a je třeba ten hádek v pohodě? nezkoušela jsi od nej Harmonii (ylang,mimoza,jas­min, ruže, pomeranč, cedrove dřevo, levandule, kadidlovnik,yzop, tuberoza) ?

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 18.02.08 19:55

Pár obchůdků v Praze? Co takhle jim udělat trochu reklamu? :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.02.08 20:27
macska píše:
Pár obchůdků v Praze? Co takhle jim udělat trochu reklamu? :)

Jé, to je těžké - já nevím, jak se jmenují - skoro všechny jsou na Starém městě v bočních uličkách kolem Staromáku…
A pro Ostravačky - vonné oleje Heavenscent se dostanou v Carefouru - vlastně teď už je to Tesco, že jo, na Novinářské v obchůdku, kde byl dříve Body Basic. Teď je tam stále nějaký obchod s přírodní kosmetikou, ale nevím, jak se jmenuje…

A tyhle někdo znáte?

http://www.esoterik-shop.cz/kategorie/p … d&jak=desc

Jo, a málem bych zapomněla na oblíbenou značku Dr. Popov. Taky v Kika se dají koupit příjemné olejíčky…

janamarie
Znalkyně 316 příspěvků 18.02.08 20:33

Kvalitní EO má Nobilis a Eoné. Beru od Nobilisu. S jejich kvalitou jsem moc spokojená a mají velký výběr. http://www.nobilis.cz//.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 03.03.08 13:42

http://www.aromat.cz/…ni-aromatera … nce-nemoci

šokující ceny, podívejte se sami. Dneska jsem objevila novej krámeček, kde tuhle značku mají, ceny mají vyšší - tak o 30%, ale i tak je to hodně levný. Bohužel mají hodně malý výber. Vzala jsem si jenom tea tree a ten vypadá zatim slušně. Bohužel internetové objednávky přijímají od 1000Kč :( co si myslíte o těch cennách? máte s touhle firmou zkušenosti?

nechtěl by nekdo z Plzne dát dohromady objednávku?

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 03.03.08 17:03

Já i mamka kupujeme už asi 15 let Hadka - co tu na trhu je. Teď jsou nějaké tahanice kolem jeho firmy, Hadek byl prý z firmy odejit a založil si novou. Přiznávám, že ke kvalitě jiných olejům nemám důvěru. Hodně je používám na léčení a pro děti … , takže potřebuju kvalitní. Jak poznáte, že je EO kvalitní??? Používáte je jen do aromalamp?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 03.03.08 17:18

to by me taky zajímalo, jak poznat, že je to kvalitní…nejaký tipy někdo?

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 03.03.08 17:57

Kerze, tak přesně tuhle aromalampu máme už asi pět let. Dostali jsme jí od tchánů. Jinak s těmi oleji vím, že u Salusu je to tak, že když je „Salus“ na obale v zeleném oválku, je přírodní, když v hnědém oválku, je syntetický. To je asi tak všechno co vím a budu ráda, když se dozvím třeba i něco víc ;-).

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ylang
Učednice 46 příspěvků 23.04.08 19:00

k tomu pančování - dá se to poznat podle toho že když nakapete eo na papír nezůstane po něm mastná skvrna (maximálně barevná je-li olej tmavší barvy). další takovou pomůckou při koupi olejů je cena - pokud všechny oleje té firmy stojí stejně (např jasmín i citron stojí obojí 59,– Kč) tak to rozhodně s přírodou nemá nic společného. taky doporučuju Salus (jak píše Sam v zeleném obalu), Nobilis, Atok. Já osobně kupuju většinou od Nobilisu. Jinak lahvička s eo by měla být z tmavého skla, název rostliny by měl být napsát v češtině i latinsky a udaná země původu rostlinky.
jinak tu aromalampičku co tu dávala Ada jsem zrovna dneska viděla v dm drogérii :wink: (rozdím mezi knotem svíčky a miskou by měl být alespoň 10 cm)

Na poličce 9 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Hraška
Nevyléčitelná závislačka 1095 příspěvků 08.01.09 20:42

Dnes som si kúpila éterický olej od Slow natur - orientálna zmes a je to úžasné :D Nie je to bolehlav, ale zaujímavo skombinované oleje. Len keby aj napísali aké…

A potom ešte citrón, mám jeho vôňu rada, nech sa mi lepšie učí :roll:

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist